Banyo Dekorasyonu için Öneriler

Yıl Başı Süsü Arayanlara Kozalaktan Çam Ağacı Yapımı

Mobilya Çiziği Nasıl Giderilir?

2016 Ev Dekorasyon Trendleri

Ev Duvar Kağıdı Modelleri

Yazar: Alperen Dernek Kategori: Ev Aksesuarları 21 Mart 2017

Evinize ev duvar kağıdı ile renk katın

Ev dekorasyonunun önemli parçalarından biri de ev duvar kağıdı modelleridir. Doğru modeli seçmek evinizdeki uyumu tamamlayacaktır.

Yanlış seçimlerde ise maalesef evinizdeki eşyaların dizaynı ve kalitesi ortaya çıkmayacak ve sönük bir dekorasyon ile karşı karşıya kalmak zorunda kalacaksınız. Duvar kağıtları tek başına bir dekorasyon ürünü olarak düşünülmemelidir.

Hangi oda dekore edilecekse bir bütün olarak değerlendirilmeli, odadaki aydınlatmadan perdelere, oturma grubundan taban seçimine kadar her ayrıntı özenle düşünülerek karar verilmelidir.

Ev duvar kağıdı modelleri

Bu karar aşamasında tabi ki ev duvar kağıdı da dekorasyonu belirleyici bir etkiye sahiptir. Günümüzde bir dönem popülaritesini kaybeden duvar kağıtları son dönemde teknolojinin ve yeniliklerin kullanılmasıyla dekorasyonda tekrar öne çıkmaktadır.

Özellikle yanmaya, neme dayanıklı duvar kağıtlarındaki desen çeşitliliği de bu ilginin artmasını sağlamıştır. Yatak odası, oturma odası ve çocuk odası başta olmak üzere evin her bölümünde kullanabileceğiniz hem sizin tarzınıza hem de eşyalarınıza uygun ev duvar kağıdı modelleri ile oluşturacağınız yeni dizaynlar ile farklılık yaratacaksınız.

Taş desenli ev duvar kağıdı modelleri geçmişten beri evinizdeki doğallığı ve sadeliği yansıtmak için kullanılan malzemelerdendir.

Taş duvarlar ile ilgili bilgi sahibi olmak için taş duvar kaplama yazımı okuyabilirsiniz.

Son dönemde farklı şekilleri ve modelleri ile yine gündeme gelen taş desenli duvar kağıtlarını salonunuzda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Ev duvar kağıdı

Yeni bir daire alan ya da evini yenilemek isteyenler için ev duvar kağıdı modelleri arasında birçok seçenek vardır. Yerli duvar kağıdı, yarı vinil, vinil duvar kağıdı, kadifemsi, İtalyan, Kore, VIP, boyanabilir, popart model, beton görünümlü, ahşap desenli, retro, damask desen, çizgili, country modelleri bunlardan bazılarıdır.

Son dönemde moda olan üç boyutlu duvar kağıtları ise özellikle odanıza derinlik algısı vererek günün yorgunluğunu alan bir mekan ferahlığı oluşturmaktadır.

Bütün bu modellerin dışında istediğiniz tasarımlar da bilgisayar ortamında hazırlanıp istediğiniz aksesuarlar ile duvar kağıtları süslenebilmektedir.

Oturma odasında yepyeni bir tarz başlatmak için oturma odası duvar kağıdı modellerine bir göz atın.

Her oda için ayrı bir tarz

Duvar kağıtlarının evin her odası için ayrı tarzlarda döşenebilme özelliği sayesinde çocuk ve yatak odalarında kişisel tercihlere yer verebilme şansı ortaya çıkıyor.

Ortak kullanım alanına sahip olan oturma odası, koridor, salon ve mutfak gibi alanlarda ise evde yaşayanların ortak karar vermesi gerekecektir.

Sıra dışı bir ve dekorasyonu fikri oluşturmak isterseniz 3 boyutlu duvar kağıtları yazımı inceleyebilirsiniz.

Duvar kağıdı modelleri

Alperen Dernek

Türkçe öğretmeni, evli ve bir çocuk babasıyım. Hobi olarak ev dekorasyonu ve kendin yap projeleri ile ilgileniyorum. Dergilerden, sosyal medyadan ve yabancı sitelerden öğrendiğim yeni fikirleri siz değerli takipçilerim ile paylaşıyorum. Sitemi beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bana destek olabilirsiniz. 🙂

Yapılan Yorumlar

1 Trackbacks/Pingbacks

  1. Pingback: Duvar Dekorasyonu için En Güzel IKEA Tablo Çeşitleri on 21 Ekim 2017

İlginizi Çekebilir
Hızlı Boya

350 Profesyonel Boyacı İle 1 Günde Boya - Hizliboya.com

Dekoratif Çerçeveler

Dekoratif Çerçeveler

10 Ağustos 2015
Bunlar da var!