Ev Dekorasyon Ürünleri ile Evde Sihirli Dokunuşlar

3
486

Ülkemizin refah düzeyi arttıkça insanların evlerine bakış açısı da değişiyor. Mesela son dönemde ev dekorasyonu alanında hazırlanan birçok fikir sınır tanımaz bir şekilde evlere uygulanıyor. Bu yazımda sizler için ev dekorasyon ürünleri başlığı altında sıklıkla gördüğünüz ancak detaylarını bilmediğiniz ürün ve fikirleri paylaşacağım.

Ev dekorasyonu başlı başına bir alan haline gelse de kısaca insanların evini güzelleştirme sanatı diyebiliriz. Bu evi güzelleştirme sanatı için birçok alternatifi internet ortamında ya da dekorasyon mağazalarında bulmak mümkün.

Ev dekorasyon ürünleri
Ev dekorasyon ürünleri

Ev dekorasyon ürünleri ile evinize yeniden göz kırpın!

Mesela hemen aklıma gelmişken sizlere Evmodek.com ’un sunduğu ev dekorasyon ürünlerinden bahsedeyim. Sitenin ev dekorasyon ürünleri kategorisine bir göz atıldığında; tablolar, aynalar, biblolar, aydınlatma ürünleri, duvar saatleri, dekoratif aksesuarlar gibi başlıkları görebilmem mümkün.

Ev dekorasyon ürünleri içerisinde tablonun benim için ayrı bir önemi var. Farklı tarz ve şekillerde üretilen tablolara bakıldığında, ledli tablolar, klasik tablolar, kanvas tablolar gibi alt başlıklara ayrılıyor.

Ev dekorasyon ürünleri tablo
Ev dekorasyon ürünleri tablo

Benim burada size tavsiye ettiğim kanvas tablolardır. Çünkü kanvas tablolar daha gerçekçi ev dekorasyonuna çok aha uyumlu parçalar. Ledli tabloları ise pil sorunundan dolayı tavsiye etmiyorum.

Ev dekorasyon ürünlerinden biri de aynalardır. Ayna dekorasyonun olmazsa olmaz bir parçasıdır. Dar eve sahip olanların önemli bir kurtarıcısıdır. Çünkü ayna bir odayı olduğundan daha geniş gösterme özelliğine sahip.

Size aynalar ile ilgili bir önemli tüyo vermek isterim. Aynayı eğer ev dekorasyonu içinde bir yerde kullanmak istiyorsanız evinizin giriş dekorasyonunda kullanmanızı tavsiye ederim. Çünkü misafirlerinize geniş bir eve giriyormuş havası vereceğiniz en önemli yerlerden biri de antrelerdir.

Ev dekorasyon ürünleri biblo
Ev dekorasyon ürünleri biblo

Biblolar en çok da TV ünitesi ya da konsollarda kullanıldığında kendisini ortaya çıkaran bir ürün. Genellikle porselen tasarımları ile ev dekorasyonunu tamamlayan önemli bir aksesuardır.

Abartılmadan kullanılması önemli bir kuraldır. Çünkü olur olmaz yerde kullanılan biblo, vazo gibi ürünler belli bir zaman sonra evde kargaşaya sebep olabilir.

Bir odayı doğru aydınlatmak çok önemlidir. Mesela ışığın geliş açısından tutun da evde özellikle vurgulamak istediğiniz alana kadar aydınlatma seçimi önemli bir konudur.

Doğru aydınlatmaya sahip olmayan odaların mobilyaları oldukça sönük ve odalar ise dekorasyondan yoksun görünebilir. İşte bu noktada odanın dekorasyonunu hazırlarken her önümüze gelen avizeyi kullanmak yerine doğru aydınlatma ünitelerini seçerek kullanmak gerekiyor.

Osmanlı ürünlerine evinizin kapılarını aralayın!

Osmanlı ürünlerinden nevresim takımı
Osmanlı ürünlerinden nevresim takımı

Ev dekorasyonuna daha farklı boyut kazandıran hanımlar, evlerini artık eskisinden daha fazla kişiselleştiriyor. Mesela salonlarda kullanılan Osmanlı ürünleri bunun en güzel kanıtı. Osmanlı figürlerinden oluşan yastıklar, tablolar, tabaklar nevresim takımları evde en çok kullanılan Osmanlı ürünleri arasında yer alıyor.

Osmanlı ürünlerinden yastık
Osmanlı ürünlerinden yastık

Benim en çok dikkatimi çeken Osmanlı ürünlerinden biri de biblolar. Hele ki Osmanlı padişahlarının biblosuysa biraz daha dikkat çekici olduğunu söyleyebilirim. Evinizi Osmanlı ürünleri ile dekore etmek isterseniz daha önce de önerdiğim gibi Evmodek.com’u ziyaret etmenizi öneririm.

Yöresel eşyalar ile evi kişiselleştirin!

Yöresel eşyalar
Yöresel eşyalar

Bununla birlikte evlerde yöresel eşyalar oldukça fazla kullanılmaya başlayan dekorasyon ürünlerinden. Siz evinizi yörenize uygun motiflerle döşeyebilir, farklı bir ev dekorasyonu yakalayabilirsiniz.

Sizlere bugün ev dekorasyon ürünleri, Osmanlı ürünleri ve yöresel eşyalar hakkında çeşitli bilgiler sundum. Tüm bilgileri uygulayabileceğiniz www.evmodek.com sitesini kesinlikle ziyaret etmenizi öneririm. Keyifli ve renkli dekorasyonlar!

3 YORUMLAR

  1. Sayenizde eve yaptığım küçük dokunuşlarla oldukça güzel değişiklikler yaptım… Ev dekorasyon ürünleri harika şeyler ya… 🙂

  2. Ev dekorasyonu alanında sitenizi yakından takip ediyorum. Muhteşem fikirler vermeye devam ediyorsunuz. Sihirli dokunuşlarınıza hayranım… 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here