Ev Dekorasyon Fikirleri için Dekordiyon’u Yakından Tanıyalım!

2
204

Dekorasyon kelimesi yaşam alanlarının yeniden şekillendirilmesiyle uğraşan  ev dekorasyon fikirleri anlamına gelir aslında. Tabii ki dekorasyon deyince çoğumuzun aklına ilk başta bayanlar gelir. Yani kadınlar dekorasyona beyin ve yaratılış olarak daha hâkimdir.

Kısacası bu işten daha iyi anlarlar. Bununla birlikte dekorasyondan çok iyi anlayan erkekler de bulunuyor. Ama sayıları az ve nadirler. Dekorasyon da kendi içinde ayrı ayrı bölümlere ayrılıyor.

Mesela, salon dekorasyonu, mutfak dekorasyonu, çocuk odası dekorasyonu gibi yani oda dekorasyonları, mobilya veya eşya dekorasyonları, giysi dekorasyonları vs. diye bu liste daha da uzayabiliyor. Sizlere birkaç ev dekorasyonu içinde yer alan oda dekorasyonu ve giysi-elbise dekorasyonu konusundan bahsetmek istiyorum.

Ev dekorasyon fikirleri
Ev dekorasyon fikirleri

Oda Dekorasyonu

Özellikle kadınlar için geçerlidir. Odanın parkesinden, halısına, perdesine kadar her şeyi düzenlemeye, renk uyumu oluşturmaya oda dekorasyonu denir. Büyük uğraş ister.

Mağaza mağaza dolaşıp, halı, perde, mobilya gibi ev eşyaları aranır ve özenle seçilerek renk uyumu sağlanır. Kimi insanlar için oda janjanlı, çok gösterişli olmalıdır. Kimi insan için ise sade ve şık olmalıdır. Yani zevk yine burada da ön plana çıkar.

Ev dekorasyon fikirleri
Ev dekorasyon fikirleri

Giysi-Elbise Dekorasyonu

Bu dekorasyon türü iki cins için de geçerlidir. Bakımlı, giyime önem veren erkekler de giysi dekorasyonunu bilir, önem verir. Giysi dekorasyonu, aslında giyinme odası dekorasyonu ile oldukça ilintili.

Günlük hayat içerisinde elbise dolabını fazlasıyla kullanıyoruz. İşte ona bir düzen getiren fikirlere de elbise dekorasyonu diyoruz.

Dekordiyon.com ’u gezme fırsatınız varsa sitemizde dekorasyon ile ilgili kategorileri mutlaka görmüşsünüzdür. Bunları size kısaca tanıtmak istiyorum.

Ev dekorasyon fikirleri
Ev dekorasyon fikirleri

Ev dekorasyonu kategorisi balkon ve bahçe, mutfak tasarımı, giyinme odası, banyo ve tuvalet, salon ve oturma odası, çocuk odası, ofis ve çalışma odası, giriş ve koridor, yatak odası alt başlıklarından oluşuyor.

Ev tekstili kategorisi ise, örtüler, yastıklar, halılar ve perdeler başlıklarından ibaret.

Ev aksesuarları kategorisi, saatler, tablolar, çiçek ve vazolar, dekoratif eşyalar, porselen takımı, ferforje alt kategorilerinden oluşuyor.

Ev elektroniği kategorisi ise, aydınlatma, beyaz eşya, küçük ev aletleri gibi alt başlıklara sahip.

Ev dekorasyon fikirleri
Ev dekorasyon fikirleri

Mobilya kategorisinde koltuk takımları, TV üniteleri, yemek odası, sehpa, masa gibi alt kategoriler bulunuyor.

Tasarım fikirleri kategorisinde, yeni trendler, ilginç tasarımlar, yaratıcı fikirler, dekorasyon bilgisi ve online alışveriş kategorilerinden oluşuyor.

Kendin yap kategorisinde ev dekorasyon fikirleri üzerine her türlü fikrin kendi imkanlarımız neticesinde el beceresine dayanarak yapılan işleri anlatan bir kategori.

Dekordiyon.com sitesi ev dekorasyon fikirleri üzerine aklınıza gelecek her türlü fikri sunan bir site. Keyifle ziyaret etmeniz dileğiyle.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here