perde siparişi

1+1 Ev Dekorasyonu için +7 Harika Öneri

1+1 ev dekorasyonu

1+1 ev dekorasyonu, alışılagelmiş ev dekorasyonu fikirlerinden biraz daha farklı bakılması gereken bir işlemler dizisinden oluşuyor. Bu gayet olağan bir durumdur, çünkü diğer evlere nazaran genellikle boyutları daha küçüktür. 1+1 küçük ev dekorasyonu ile bu durumu lehinize çevirebilirsiniz. 1+1 daire için mobilya seçenekleri günümüzde daha fazla seçenek ile 1+1 küçük ev dekorasyonu tarzını destekliyor.

1+1 küçük ev dekorasyonu
1+1 küçük ev dekorasyonu

Öncelikli olarak minimal eşya tasarımlarına şans vermekten başlamalıyız. Küçük ve işlevsel ürünler, tam da sizin aradığınız tarzda ürünlerdir. Mobilya sektörünün bu denli gelişmesinden dolayı, isteğe bağlı ürünü de rahatlıkla temin edebilirsiniz.

Odalarınızın boyutlarının küçük olmasından sebep, büyük tasarımla size göre değil. Büyük boyutlara sahip ürünleri kullanırsanız, çok fazla yer kaplar ve evde kullanım alanını daha az bırakır. Aynı süreç içerisinde minimal tasarımlar ile beraber, daha fazla kullanım yeriniz olur ve kendinizi daha ferah bir evde bulabilirsiniz. Dilerseniz 1+1 ev dekorasyonu için önerilerimizi sıralayalım:

1.Dolaplar Görünmez Olmalı

Dekorasyonda dolaplar görünmez gömme dolap olmalı
Dekorasyonda dolaplar görünmez gömme dolap olmalı

Kastettiğimiz, gömmeli diye de adlandırılan görünmez dolaplardır. Dolapları duvara monteli ve daha az yer kaplayan tasarımlardan tercih etmelisiniz. Bu sayede kullanım alanı biraz daha genişleyebilir.

2.Koyu Renk Seçiminden Uzak Durun

1+1 ev dekorasyonu için koyu renk seçiminden uzak durun
1+1 ev dekorasyonu için koyu renk seçiminden uzak durun

Açık renkli ürünleri tercih etmelisiniz. Açık renk bilindiği üzere, ferahlatıcı etkiye sahiptir. Odanın küçük boyutları ile koyu renkli ürünler tercih ettiğiniz vakit, tavanınız yüksek olsa dahi boğucu bir oda olmasına imkân kılarsınız. Açık renkli ürün tercihi ile, evinizi daha da geniş gösterebilirsiniz.

3.Minimalist Tasarımı Benimseyin

Stüdyo dairelerde minimalist tasarımı benimseyin
Stüdyo dairelerde minimalist tasarımı benimseyin

Minimal yani küçük boyutlu eşyalar kullanmaya özen gösterin. Estetik, işlevsel, kreatif ve açık renkli ürünleri tercih edebilirsiniz.

4.Televizyonu Duvara Monte Edin!

1-1 ev dekorasyonunda televizyonu duvara monte edin
1-1 ev dekorasyonunda televizyonu duvara monte edin

Küçük olan odayı, televizyon ünitesi ile daha da küçültmeyin. O televizyon duvara asılsın ve daha çok kullanım alanı açılsın. Unutmayın televizyon ünitesi, çok fazla yer kaplar ve günümüzde minimal televizyon ünite dekorasyon ürünleri maalesef yok.

5.Akıllı Mobilyaları Tercih Edin

1+1 ev dekorasyonu için akıllı mobilyaları tercih edin
1+1 ev dekorasyonu için akıllı mobilyaları tercih edin

Kaplanabilen, açılabilen, dönüştürülebilen veya gizli saklama yerine sahip farklı tasarımlı ürünleri tercih etmelisiniz. En azından sehpa ve koltukları kesinlikle, akıllı ürün olmasını isteyin. Sehpa ve koltuğun daha işlevsel kullanılması, sizin için büyük bir avantajdır. Hem daha fazla alan kazanırsınız, hem de depolama zahmetinden kurtulursunuz. Ayrıca misafirler geldiğinde, yatacak yerleri de olacak.

6.Bir Değil, Birden Çok Ayna Olmalı

Stüdyo dairelerde ayna kullanımı
Stüdyo dairelerde ayna kullanımı

Aynanın evi ne kadar geniş gösterdiği hakkında, yorum yapmaya gerek yok. Aynalar evi olduğundan daha geniş gösterir ve bu sizin aradığınız bir özellik. Rengarenk ayna tasarımları da kullanabilir, parlak kenarlara sahip aynaları da. Nasıl ürünler kullanacağınız, tamamen sizin tercihiniz.

7.Işıklandırmayı Arttırın

1+1 ev dekorasyonu için ışıklandırmayı artırın
1+1 ev dekorasyonu için ışıklandırmayı artırın

Eviniz doğal ışık alabilen mevkide ise, bu konuda şanslısınız. Fakat ışığın az olduğu ortamda, oda daha küçük görülür ve insanın ruhunu daraltır. Yapay ışıklandırma sistemini kullanabilirsiniz. Özellikle 1+1 ev tasarımları için yüksek tavan tercih edilir. Bu yüksek tavanı avantaja dönüştürebilirsiniz. Tavana LED ışık aydınlatma sistemi kurarak, evin daha ferah olmasını sağlayabilirsiniz. 1+1 stüdyo daire planı için fikir almak isterseniz linke tıklayarak farklı bir içeriği okuyabilirsiniz.

1+1 ev tasarımları için genellikle yapılan hatalardan bahsettik. Yukarıda 7 madde de, nasıl daha geniş ve ferah eve sahip olabileceğiniz anlatıldı. En önemli detaylardan birisi, aydınlatma ve minimal eşya tasarımları kullanmaktır. Dekore edeceğiniz evinizin boyutu küçük olabilir fakat bu sizin için bir avantaj olabilir. Daha az eşya kullanarak, muazzam bir görüntü sergileyebilirsiniz.

1+1 ev tasarımları
1+1 ev tasarımları

Özellikle evinizde kullandığınız tüm ürünler, bir bütün olmalı. Işıklandırma sisteminden, perde seçiminize kadar bütün dekor olarak hayal etmelisiniz. Perde seçiminde de, stor perde kullanabilirsiniz. Stor perdeler daha az yer kapladığından ve keskin hatlara sahip olduğundan evi daha yüksek gösterir.

Odanızın uzunluğunu tavan ile düşündüğünüzde, daha yüksek göstermek gibi bir avantaja sahip olursunuz. Ayrıca tavana asma tavan gibi tasarımlar uygulamanızı önermiyoruz. Yüksek bir tavana sahipseniz, bırakın yüksek kalsın. Sadece ışıklandırma sistemi kurarak, evinizi daha aydın gösterebilirsiniz.