Etamin Masa Örtüsü Örnekleri ile Dekorasyon | Dekordiyon
perde siparişi


Etamin Masa Örtüsü Örnekleri ile Dekorasyon

Etamin kumaşın birçok ev aksesuarının yapılmasında kullanıldığını biliyoruz. etamin mutfak örtüleri de bu örnekler arasında yer almaktadır. Etamin masa örtüsü ile mutfaklarınız çok şık bir görünüme sahip olabilirler. Bu yazımızda etamin örtü örnekleri ile ilgili yaptığımız araştırmayı ve izlenimleri sizler için paylaşmak istiyoruz.Mutfaklarda etamin masa örtüsü örnekleri

Etamin masa örtüsü, birçok mutfak modeli için tamamlayıcı bir dekorasyon niteliği taşımaktadır. Mutfaklarınızın dekorasyon şekli ne olursa olsun etamin kumaş ile ortaya çıkan sanatsal işlemeler mutfağınıza ayrı bir hava verecektir.

Etamin masa örtüsünde model seçimi yaparken mutfak mobilyalarınızı, beyaz eşyalarınızı ve dolap renklerinizi mutlaka göz önünde bulundurmalısınız.

Açık renkli, sade mutfaklar için çok canlı desenlere sahip etamin masa örtüsü tercih ettiğinizde mutfağınızın odak noktası tamamen masa örtüsüne kayabilir. Halbuki mutfaklarda sadeliği arzulayanlar için tek bir odak noktası doğru bir tercih değildir.

Ayrıca etamin üzerine işlenen desenlerin de mutfağa uygun olması gerekir. Renkleri ve desenleri ile bir bütünlük gösteren etamin masa örtüleri ile mutfak dekorasyonunuz istediğiniz şıklığa sahip olacaktır.İlginizi Çekebilir: Mutfakta kullanabileceğiniz etamin mutfak örnekleri ile farklı fikirler edinebilirsiniz.

Etamin örtü kumaşları

Etamin kumaşlar özellikle işlemeye uygun nitelikleri ile bilinirler. Bu özelliğinin dışında parıltılı, antik beyaz, ekru, simli, evenweave, canvas, plastik, dmc kalın, runner ve jakarlı olmak üzere birçok farklı modeli ve rengi bulunmaktadır.

Etamin kumaş seçimi yaparken mutlaka deseninize ve masanıza uygun modelleri tercih ediniz.

Etamin örtüler

Desen oluşturmada etamin kumaş dışında iğne, iplik, kasnak, ve mutfağınızla uyumlu bir desene ihtiyacınız olacaktır. Bunları temin ettikten sonra farklı teknikleri kullanarak masa örtünüzü oluşturabilirsiniz.

Bazı firmalar tarafından kenarları dikili, iğnesi, ipliği ve şeması ile birlikte satılan etamin kumaşlar da bulunmaktadır. Hatta bu ürünlerin deseni kumaşın üzerine basılı olarak da verilmektedir. Bu sayede etamin kumaşa desen işleme işi çok pratik bir hal kazanmaktadır.İlginizi Çekebilir: Etaminden yapılabilecek şey bunlarla sınırlı değil; bebek odaları için etamin doğum panosu yapabileceğinizi biliyor musunuz?

Etamin masa örtüsü modelleri

Etamin kumaşa işlenen kanaviçe örnekleri arasında en fazla dikkat çeken desenler çiçek desenleridir. Birbirinden farklı çiçek motifinin yer aldığı masa örtülerindeki bu desenlerin yanında, meyveler ve geometrik şekiller de kullanılmaktadır.

İşte sizler için derlediğimiz birbirinde güzel etamin kumaşa işlenmiş masa örtüsü modelleri…

etamin-masa-ortusu-ornek-modelleriAbone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
1
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x