Yastıklara Canlılık Veren 18 Muhteşem English Home Kırlent Modeli

Meyve Kasasından Tasarım Fikirleri

Çocuk Odası için Yerden Tasarruf Sağlayan 6 Fikir

Çok Beğenilecek 23 Ahşap Merdiven Dekorasyon Fikirleri

Esnafların Bilmesi Gereken Mağaza Dekorasyon Fikirleri

Yazar: Alperen Dernek Kategori: Tasarım Fikirleri 24 Mart 2017
425

Mağaza dekorasyonu nasıl olmalı

İlk izlenim, sadece insan ilişkileri için önemli bir kavram değildir. Aynı zamanda mağaza sektöründe müşteriyi etkilemek için de kullanılır. Mağaza dekorasyon fikirleri bu sebeple önemlidir. Albenisi olmayan bir dükkânda müşterinin durması mümkün değildir.

Mağaza dekorasyon kurallarından birincisi hangi tarz tasarım yapıyor olursanız olun müşterilerin mağaza içinde rahatça dolaşabilecekleri, insan trafiğinin bıkkınlık oluşturmayacak şekilde sirküle edildiği alanlar bırakmalısınız.

Hangi ürünü satarsanız satın müşteriler, ürünlere rahatça bakabilecekleri mağazaları tercih ederler.

Mağaza dekorasyon fikirleri

Mağaza dekorasyon fikirlerinde önemli bir yere sahip konulardan biri de renklerdir. Renklerin mağaza içinde doğru kullanılması sayesinde müşterinin mağazaya olan ilgisi artacaktır.

Renklerin akılda kalıcı şekilde mağaza içi dekorasyon ile beraber kullanılması satışların artmasını sağlayacaktır. Bunun için sattığınız ürünlere uygun renk seçimi önemlidir.

Bayan kıyafeti satan bir mağazada rengârenk dekorlar ve duvar renkleri doğru bir tercih olacakken erkek ürünleri satan bir mağazada ise gri ve siyah tonların kullanılması daha doğru bir seçimdir.

Mağazanızın bir köşesini otantik bir dinlenme alanına çevirebilirsiniz. Bu noktada sizlere şark köşesi dekorasyon fikirlerini öneriyorum.

 

Mağaza dekorasyon malzemeleri

Renklerin kullanımı ile beraber düşünülecek diğer bir husus da aydınlatmadır. Aydınlatma konusunda bazı mağazalar çok fazla abartıya kaçmaktadır.

Aydınlatma da diğer mağaza dekorasyon ürünleri gibi tasarımın bir parçası olmalı ve tek başına dikkat çekmemelidir. Aydınlatmada farklı renkler kullanılarak konsept tamamlanabilir.

Minimalist anlayış, mağaza dekorasyon fikirlerinde de kullanılabilir ancak sade bir görünüm oluşturacağım kaygısı ile vitrinleri çok boş bırakmak, alanı değerlendirememek doğru bir mağaza dekorasyonu olmayacaktır.

Mağaza dekorasyon uygulamaları

Mağazada binlerce ürünü sergilemek yerine az ürün gösterip çok ürün satma kuralını unutmamak gerekir.

Bunun için farklı birkaç model gösterip bunları müşterilerinizin beğenisine sunarken mağaza içinde kendilerini rahat hissedecekleri alanlar oluşturmak gerekir.

Bu sayede müşteride, “bana kıyafetten daha fazla değer veriliyor.” düşüncesinin oluşması sağlanacaktır. Müşteriye değer verilmesi satışları da artırır.

Mağaza vitrinlerinin çeşitli mankenlerle hikâye oluşturacak bir kurgu ile yerleştirilmesi de mağaza dekorasyon fikirleri ile doğrudan ilişkilidir. Bu tip vitrinler dikkat çeker.

Önemli olan, alış veriş yapmasa da müşteriyi mağazaya çekebilmektedir. Ürünleriniz kaliteliyse ve bunu güzel bir sunumla mağazanızda sergilemişseniz bugün mağazanızı gezen ve alış veriş yapmayan insanlar bir gün muhakkak sizden alış veriş yapacaklardır.

Mağazanın bir köşesini ahşap makara dekorasyonu ile dekore edebilirsiniz. Aşağıdaki video ile giyim mağaza dekorlarına bir göz atabilirsiniz.

Mağaza dekorasyon örnekleri

Aşağıdaki görselleri inceleyerek örnek mağaza dekorasyon fikirleri edinebilirsiniz.

Alperen Dernek

Türkçe öğretmeni, evli ve bir çocuk babasıyım. Hobi olarak ev dekorasyonu ve kendin yap projeleri ile ilgileniyorum. Dergilerden, sosyal medyadan ve yabancı sitelerden öğrendiğim yeni fikirleri siz değerli takipçilerim ile paylaşıyorum. Sitemi beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bana destek olabilirsiniz. 🙂

Yapılan Yorumlar

Fikirleriniz benim için önemli. Yazı hakkında yorumunuzu alabilir miyim?

İlginizi Çekebilir
Hızlı Boya

350 Profesyonel Boyacı İle 1 Günde Boya - Hizliboya.com

2017 Ev Dekorasyon Trendleri

2017 Ev Dekorasyon Trendleri

19 Ocak 2017
1.765
Bunlar da var!
Pet Şişeden Neler Yapılır?

Pet Şişeden Neler Yapılır?

6 Eylül 2016
9.367
Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Salon Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

24 Haziran 2015
4.566
Klima Temizliği Nasıl Yapılır?

Klima Temizliği Nasıl Yapılır?

30 Ağustos 2016
1.213
Çocuk Odası Raf Modelleri

Çocuk Odası Raf Modelleri

25 Şubat 2016
4.969
Dekorasyonda Boy Aynaları

Dekorasyonda Boy Aynaları

29 Nisan 2015
4.339
Mükemmel Bahçe Salıncakları

Mükemmel Bahçe Salıncakları

6 Ağustos 2015
5.376
Dekorasyonda Renk Nedir?

Dekorasyonda Renk Nedir?

30 Nisan 2015
1.942
Birbirinden Güzel Ranza Modelleri

Birbirinden Güzel Ranza Modelleri

16 Şubat 2016
4.816