Yeni Evlenecek Çiftler için Mobilya Seçimi Dersleri 2

Hoşunuza Gittiği Halde Yaptırmayacağınız 16 Duvar Dekorasyonu

Evde Halı Temizliği Nasıl Yapılır?

Kiralık Ev Seçiminde Dikkat Edilecek Önemli Noktalar!

Eski Kemerler ile Yapılacak Eşsiz Dekorasyon Fikirleri

Yazar: Alperen Dernek Kategori: Tasarım Fikirleri 3 Aralık 2015
4.645

İnternette gezerken karşıma çıkan Inghua Ting tam bir kemer dekoristi. Eski kemerler o kadar harika değerlendiriliyor ki kendine bu fikri iş edinmiş bile.

Eski kemer ile birbirinden harika ve eşsiz ev dekorasyon fikirleri ortaya çıkaran Inghua Ting’in inanılmaz eserlerine göz atacağımız bu yazımı baştan sonra okumanızı öneriyorum.

Ev dekorasyonunda eski kemerlerden yararlanın!

Evde ya da çevrenizde biriktirdiğiniz birçok kemerden ev dekorasyonu içerisinde yararlanabileceğinizi hiç duydunuz mu?

Yer döşemesinden duvara, kapıdan merdivene, halıdan mobilyaya kadar birçok alanda kullanılabilen eski kemerleri değerlendirmek için muhteşem bir fırsat.

Eski kemerleri ev dekorasyonu içinde kullanmaya itecek en önemli durum bence, alışılmışın dışında, eşsiz bir dekorasyon arayışı yatmakta.

Şöyle ki Inghua Ting’in tasarladığı zemin döşemeleri ya da kapı merdiven kaplamalar tamamen benzersiz. Yani hiçbir evde görülmeyecek farklılıkta diyebilirim.

Çünkü her dekorasyonda farklı renk, kalite ve tarzda kullanılan kemerler işin içinde. Bu durum Inghua Ting’in aldığı siparişlerde birbirinden özgün tasarımların ortaya çıkmasına yarıyor. Zaten işinin gelişmesi de bu durumla doğru orantılı.

Ev dekorasyonunda vintage etkisi

Eski kemerler genellikle koyu renklerden oluşuyor. Özel deri malzemeleri onların dayanıklılığını artırdığı gibi evde de tam bir vintage havası estiriyor.

Eski kemerler dekorasyona hazırlanırken metal aksamları sökülüyor ve elde temizlenerek kullanıma uygun hale getiriliyor.

Evinizin duvar ya da zeminde sıradanlıktan kurtulmak isteyenlerin tercih edebilecekleri ender bulunacak dekorasyon malzemesi desek abartmış olmayız. Çünkü tamamen el emeği göz nuru, ömürlük tasarımlar.

Evinde değişiklik yapmak isteyenler için ev dekorasyonu konusunda ilham verici fikirlere sahip olan eski kemerler, farklı ürün ve eşyaların tasarımında da kullanılabiliyor.

Mesela bayanların sıklıkla tercih ettiği şık bir deri çantaya dönüşebiliyor ya da antre dekorasyonu için olmazsa olmaz bir anahtarlık kutusu olabiliyor.

Eski kemerler için dekorasyon fikirleri bununla da kalmıyor. Eski kemer ile evde eskimiş sandalyeleri yenileyebileceğinizi biliyor musunuz?

Eski kemerler ile tasarım ve dekorasyon fikirleri tamamen hayallerinizle sınırlı daha farklı fikirler üretmek mümkün. Ben size  Inghua Ting’in atölyesinden çıkan çalışmaların olduğu galeriyi paylaşmak istiyorum.

Eski Kemerler ile neler yapılabilir?

Inghua Ting tasarımlarına ulaşmak için www.mymodernmet.com sitesine göz atabilirsiniz.

Alperen Dernek

Türkçe öğretmeni, evli ve bir çocuk babasıyım. Hobi olarak ev dekorasyonu ve kendin yap projeleri ile ilgileniyorum. Dergilerden, sosyal medyadan ve yabancı sitelerden öğrendiğim yeni fikirleri siz değerli takipçilerim ile paylaşıyorum. Sitemi beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bana destek olabilirsiniz. 🙂

Yapılan Yorumlar

Fikirleriniz benim için önemli. Yazı hakkında yorumunuzu alabilir miyim?

İlginizi Çekebilir
Hızlı Boya

350 Profesyonel Boyacı İle 1 Günde Boya - Hizliboya.com

2017 Ev Dekorasyon Trendleri

2017 Ev Dekorasyon Trendleri

19 Ocak 2017
1.765
Bunlar da var!
Akrilik Boya ile Kavanoz Boyama

Akrilik Boya ile Kavanoz Boyama

24 Şubat 2016
11.477
İstikbal Koltuk Takımları

İstikbal Koltuk Takımları

29 Haziran 2015
4.254
Balkon Dekorasyonu Önerileri

Balkon Dekorasyonu Önerileri

29 Nisan 2015
5.732
Dubleks Ev Dekorasyonu

Dubleks Ev Dekorasyonu

30 Nisan 2015
11.980