Çocuklar için Renkli Oyun Odaları Fikirleri

Ahşap Ev Dekorasyonu Stili

18 Dar Balkon için Pratik Masa Çözümleri

Boya Badana Yapmanın Püf Noktaları Nelerdir?

Eski Kemerler ile Yapılacak Eşsiz Dekorasyon Fikirleri

Yazar: Alperen Dernek Kategori: Tasarım Fikirleri 3 Aralık 2015

İnternette gezerken karşıma çıkan Inghua Ting tam bir kemer dekoristi. Eski kemerler o kadar harika değerlendiriliyor ki kendine bu fikri iş edinmiş bile.

Eski kemer ile birbirinden harika ve eşsiz ev dekorasyon fikirleri ortaya çıkaran Inghua Ting’in inanılmaz eserlerine göz atacağımız bu yazımı baştan sonra okumanızı öneriyorum.

Ev dekorasyonunda eski kemerlerden yararlanın!

Evde ya da çevrenizde biriktirdiğiniz birçok kemerden ev dekorasyonu içerisinde yararlanabileceğinizi hiç duydunuz mu?

Yer döşemesinden duvara, kapıdan merdivene, halıdan mobilyaya kadar birçok alanda kullanılabilen eski kemerleri değerlendirmek için muhteşem bir fırsat.

Eski kemerleri ev dekorasyonu içinde kullanmaya itecek en önemli durum bence, alışılmışın dışında, eşsiz bir dekorasyon arayışı yatmakta.

Şöyle ki Inghua Ting’in tasarladığı zemin döşemeleri ya da kapı merdiven kaplamalar tamamen benzersiz. Yani hiçbir evde görülmeyecek farklılıkta diyebilirim.

Çünkü her dekorasyonda farklı renk, kalite ve tarzda kullanılan kemerler işin içinde. Bu durum Inghua Ting’in aldığı siparişlerde birbirinden özgün tasarımların ortaya çıkmasına yarıyor. Zaten işinin gelişmesi de bu durumla doğru orantılı.

Ev dekorasyonunda vintage etkisi

Eski kemerler genellikle koyu renklerden oluşuyor. Özel deri malzemeleri onların dayanıklılığını artırdığı gibi evde de tam bir vintage havası estiriyor.

Eski kemerler dekorasyona hazırlanırken metal aksamları sökülüyor ve elde temizlenerek kullanıma uygun hale getiriliyor.

Evinizin duvar ya da zeminde sıradanlıktan kurtulmak isteyenlerin tercih edebilecekleri ender bulunacak dekorasyon malzemesi desek abartmış olmayız. Çünkü tamamen el emeği göz nuru, ömürlük tasarımlar.

Evinde değişiklik yapmak isteyenler için ev dekorasyonu konusunda ilham verici fikirlere sahip olan eski kemerler, farklı ürün ve eşyaların tasarımında da kullanılabiliyor.

Mesela bayanların sıklıkla tercih ettiği şık bir deri çantaya dönüşebiliyor ya da antre dekorasyonu için olmazsa olmaz bir anahtarlık kutusu olabiliyor.

Eski kemerler için dekorasyon fikirleri bununla da kalmıyor. Eski kemer ile evde eskimiş sandalyeleri yenileyebileceğinizi biliyor musunuz?

Eski kemerler ile tasarım ve dekorasyon fikirleri tamamen hayallerinizle sınırlı daha farklı fikirler üretmek mümkün. Ben size  Inghua Ting’in atölyesinden çıkan çalışmaların olduğu galeriyi paylaşmak istiyorum.

Eski Kemerler ile neler yapılabilir?

Inghua Ting tasarımlarına ulaşmak için www.mymodernmet.com sitesine göz atabilirsiniz.

Alperen Dernek

Türkçe öğretmeni, evli ve bir çocuk babasıyım. Hobi olarak ev dekorasyonu ve kendin yap projeleri ile ilgileniyorum. Dergilerden, sosyal medyadan ve yabancı sitelerden öğrendiğim yeni fikirleri siz değerli takipçilerim ile paylaşıyorum. Sitemi beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bana destek olabilirsiniz. 🙂

Yapılan Yorumlar

Fikirleriniz benim için önemli. Yazı hakkında yorumunuzu alabilir miyim?

İlginizi Çekebilir
Hızlı Boya

350 Profesyonel Boyacı İle 1 Günde Boya - Hizliboya.com

Bunlar da var!
Ahşap Ev Dekorasyonu Stili

Ahşap Ev Dekorasyonu Stili

20 Ağustos 2015
El Dokuması Halılar

El Dokuması Halılar

13 Mayıs 2015
Balkonda Şenlik Zamanı

Balkonda Şenlik Zamanı

26 Mayıs 2015