Benzersiz Şaşırtıcı Mozaik Banyo Tasarımı

Yeni Bir Tarz Vintage Mutfak Dekorasyonu

Evinizin Görünümünü Değiştirecek 15 Asma Tavan Modeli

Bebek Odası için 25 Keçe Kapı Süsü Örneği

Eski Eşyalar ile Köpek Köşesi Dekorasyonu

Yazar: Alperen Dernek Kategori: Tasarım Fikirleri 3 Ocak 2016

Evde köpek ya da kedi besliyorsanız köpeğinize özel bir köşe yapmanız gerekiyor. Çünkü köpek o eve aitlik hissini ancak böyle anlayabilir. Köpek köşesi dekorasyonu ile köpeğinize aradığından daha fazlasını verebileceğiniz fikirler vereceğiz.

Köpek köşesi dekorasyonu için öyle kulübe ya da pahalı ürünler almak yerine kendi imkanlarımızla hatta eski eşyaları değerlendirerek bir şeyler hazırlamak mümkün.

Kolaylıkla bulabileceğiniz kullanmadığınız hatta atmak üzere olduğunuz eşyaları değerlendirmenin tam vakti. Sizlere eski bavullardan, eski bir televizyondan ve minderlerden nasıl köpek köşesi yapabileceğinizi göstereceğim.

1. Eski bavulları kedi ve köpekleriniz için değerlendirin!

köpek köşesi dekorasyonu

köpek köşesi dekorasyonu

Evde kullanmadığınız bir bavulunuz mu var, onu ortadan kaldırmak ve çöpe atmak gibi bir niyetiniz varsa sakın yapmayın. Onun yerine bavulu menteşe kısımlarından ikiye bölün ve ondan evdeki kedi ya da köpeğiniz için bir köşe yapın.

İçine koyacağınız minder ya da yastıklarla köpek ya da kedinizin rahat bir şekilde yatabileceği bir ortam hazırlamış olursunuz. Geri dönüşüm fikri ile hem beslediğiniz hayvan hem de bavul kısacası siz kazanmış oldunuz. 🙂

2. Bozuk televizyonun içini değerlendirme vakti

köpek köşesi dekorasyonu

köpek köşesi dekorasyonu

Evde artık kullanım süresini tamamlamış, doğru düzgün çalışmayan bir eski tip televizyonunuz varsa onu yine değerlendirmek için atmayın. Eski televizyonun içindeki elektronik aksamı çıkarın ayrıca cam ekranını da çıkarın ve televizyonun sadece iskelet kısmı kalsın.

Televizyonun kutu kısmını iyice temizleyin ve içine yumuşak bir minder yerleştirin. Kedi ya da köpeğiniz için muhteşem bir köşe olmadı mı? Köşe ne, kulübe bile oldu değil mi? 🙂

3. Pazar sandıklarından köpek köşesi

köpek köşesi dekorasyonu

köpek köşesi dekorasyonu

Pazar sandıkları ile yapılabilecek bir çok fikir var, bununla ilgili daha önceki yazımı okumanızı tavsiye ederim. Gelelim konumuza, pazardan ya da marangozdan bulabileceğiniz pazar sandıkları ile kolaylıkla beslediğiniz hayvan için köşe hazırlayabilirsiniz.

Yapacağınız şey pazar sandığı bulmak, daha sonra pazar sandığını istediğiniz renge boyamak ve son aşamada da altına küçük dört adet tekerlek koyduğunuzda harika bir köpek köşesi dekorasyonu elde etmiş olursunuz. Neredeyse masrafsız bu fikri yumuşak yastıklarla desteklemeyi unutmayın! 🙂

Sizlere daha birçok köpek köşesi dekorasyonu fikirleri sunabilirim ancak sizin için güzel ve eğlenceli bir galeri hazırladım. Galeriyi tek tek gezerek aklınıza gelmeyecek ve çok beğeneceğiniz fikirler edinebilirsiniz. Keyifli dekorasyonlar dilerim!

Köpek köşesi dekorasyonu fikirleri

Alperen Dernek

Türkçe öğretmeni, evli ve bir çocuk babasıyım. Hobi olarak ev dekorasyonu ve kendin yap projeleri ile ilgileniyorum. Dergilerden, sosyal medyadan ve yabancı sitelerden öğrendiğim yeni fikirleri siz değerli takipçilerim ile paylaşıyorum. Sitemi beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bana destek olabilirsiniz. 🙂
Yapılan Yorumlar

Yazıya 2 yorum yapılmış.

unut gitsin 22 Şubat 2016

Unutulduk be dayı..
Tozlu raflar da kitap, çatı katındaki eski eşyalar gibi unutulduk…

Fadime Özkan 29 Mart 2016

Ben de köpeğim için nasıl bir köşe hazırlayabilirim diye düşünürken güzel fikirler buldum teşekkür ederim…

İlginizi Çekebilir
Hızlı Boya

350 Profesyonel Boyacı İle 1 Günde Boya - Hizliboya.com

Bunlar da var!
İstikbal Sehpa Modelleri

İstikbal Sehpa Modelleri

20 Haziran 2015