En Uygun Boya Badana Fiyatları Nasıl Olmalı?

2
136

Her evin güzelleşmesi, iyi hale gelebilmesi için duvarlarının istenilen seviyede olması gerekir. Bu noktada duvar boyama bir başka adı ile boya badana faaliyetleri, ev dekorasyonu anlamında başlangıç niteliğindeki çalışmaları kapsamaktadır. Bu çalışmaları yaparken de herkesin ilk aklına gelen elbette ki fiyat avantajı ve fiyatların niteliği olmaktadır. Burada boya badana fiyatları bakımından en uygunu ve kendine en uygun çalışmayı ev sahibi tercih edecektir.

blank
Boya badana fiyatları

İstanbul Boya Badana Fiyatları Değişkeni

İstanbul boya badana fiyatları genel itibari ile Türkiye’nin ortalamasını almak açısından iyi olacaktır. Bu sebeple boya badana fiyatları araştırırken İstanbul bazlı gitmek bize yol gösterici olacaktır.

Fiyat faktörü incelenirken, her evin kendine has özellikleri olduğu kesinlikle unutulmamalıdır. Bu sebeple boya badana başta olmak üzere tüm tadilat ve dekorasyon hizmetlerinde ücretsiz eksper hizmeti verilebilmektedir.

Bu eksperler evi inceledikten sonra tüm bilgileri alır o şekilde fiyat verirler. Bu sebeple net bir fiyattan söz etmek bu doğrultuda doğru olmaz.

Boya badana fiyatları konusunda net bir bilgi arandığında ise ancak aralıklar ile cevap verilebilir. 1+1 evler için 700 ile 1.300 tl arasında fiyatlar, 2+1 evler için 900 ile 1.500 tl arasında fiyatlar, 3+1 evler için 1.200 ile 1.700 tl  arasında boya badana fiyatları konuşulabilir.

Burada elbette ki normal bir boya badana deneyiminden bahsedilmektedir. İtalyan boya, sedef boya, saten boya gibi çalışmalar bu noktada farklı bir şekilde fiyatlandırılmaktadır.

blank
Boya badana fiyatları faktörleri

Boya Badana Fiyatları ile Bağlantılı Hizmetler

Boya badana konusundan fiyatın oldukça önemli olduğundan bahsetmiştir. İşte bu tür boya badana fiyatları belirlenirken de bağlantılı hizmetlerin etkisi oldukça fazladır.

Bağlantılı hizmetler derken kasıt kullanıcak boya markaları ve hizmetin kalitesinde saklıdır. İstenilen özellikteki bazı boya markaları ve boyalar farklı şekilde fiyatlara sahip olabilir.

Doğal olarak bu fiyatlar da müşteriye yansıtılmaktadır. Yansıtılan fiyatların bazen duvarlara uygulanışı bazen işçiliği ciddi bir maliyet oluşturabilmektedir.

Bir boya badana hizmetinin kaliteli olması, evi güzelleştirmesi ve ev sahibinin gözü arkada kalmadan gerçekleşmesi gerekir. Bu tür faaliyetlerin her biri doğru bir şekilde yapılırsa müşteri memnuniyeti ortaya çıkar.

Bu kapsamda beliren ve ortaya koyulan memnuniyetler başarılı bir biçimde yönetildiğinde ise tavsiye ortaya koyulur. Tavsiye ile büyüyen ve kendini geliştiren kuruluşlar ise sektör ihtiyacı hasıl olduğunda ilk akla gelen isimler olabilmektedirler.

Boya badana uygulamaları yapılmadan önce ise evin ihtiyaçları tam olarak belirlenmelidir. Eğer ev güzelleşmek isteniyorsa, ne gibi boya badana uygulamaları gerekecek, boya badana renkleri nasıl seçilecek, renklerin duvarlara yansıması nasıl olacak ve ev eşyaları ile bu uyum nasıl sağlanacak tüm bu etmenler düşünülerek dikkate alınarak oluşturulmalıdır.

Burada ev sahibi belirleyici rol üstlenecektir. Eğer boya badana uygulamaları sırasında sorun yaşayacak ise ekspere danışabilir, düşüncelerini ve isteklerini bu eksperlere iletebilir.

Burada esas etmen, eksperlerin bilgi düzeyi ve ev sahibinin isteklere vereceği yanıt olmaktadır. Yeniliklere açık ve evini daha iyi bir yere haline getirebileceğinin farkında olan ev sahipleri burada daha şanslı konumdadırlar.

Bu içeriğimizde size boya badana fiyatları ile alakalı bilgiler vermenin yanında sektör ile bağlantılı da birçok konuya açıklık getirmeye çalıştık.

Rakamsal aralıklar ile fiyatları size sunarken, evinizi güzelleştirebilmek için de size ne gibi yollar izlemeniz gerektiğinden, uygulamaların duvarlara nasıl yansıyacağını iletmeye çalıştık.

Umarım sizin için de faydalı ve paylaşabileceğiniz bir yazı olmuştur. Siz de bu konuda merak ettiklerinizi bize dilediğiniz an iletebilirsiniz. Boyacım Gelsin ile iletişim kurabilir, evinizi daha iyi bir yer haline getirmek için irtibat kurabilirsiniz.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here