En Kullanışlı Mutfak Parke Renkleri ve Modelleri


Mutfak dekorasyonu modasında en kullanışlı mutfak parke renkleri ve modelleri herkes tarafından tercih edilmektedir. En modern mutfaklarda genellikle beyaz renkler ya da açık renk tonları hâkimdir. Aynı zamanda, siyah ve gri tonlarıyla da modern ve lüks bir mutfak dizaynı oluşturmak mümkündür. Bunların yanı sıra daha başka renklerde mutfak dolapları ve farklı aksesuarlar bulunmaktadır.

Mutfak Tarzları

İstediğiniz gibibir mutfak için önce hangi stili sevdiğinize karar vermeniz gerekmektedir. Mutfağınız için dekorasyon stilleri vardır. Bu stiller;

  • Klasik dekorasyon
  • Modern dekorasyon
  • Country dekorasyon
  • Minimal dekorasyon
  • Rustik dekorasyon
  • Vintage dekorasyon
  • Barok dekorasyon

Bunlar çeşitli dekorasyon stilleridir. İstediğiniz stile uygun mutfak malzemeleri ve sevdiğiniz renk tonlarıyla mutfağınızı dilediğiniz görüntüye kavuşturabilirsiniz. En kullanışlı mutfak parke renkleri için öncelikle mutfak tarzınıza karar vermelisiniz.

İlginizi Çekebilir: Suya dayanıklı parke modelleri için tıklayın!

Mutfak Yerleri Nasıl Olmalıdır?

En Kullanışlı Mutfak Parke Renkleri ve Modelleri
En kullanışlı mutfak parke renkleri ve modelleri

Mutfak yerleriniz mutlaka mutfak dolaplarınızla bir bütünlük içerisinde olmalıdır. Mutfak dolaplarınız koyu renk, yerleriniz açık renk olursa çok kötü durmaz ancak, birbirine yakın tonlar her zaman daha iyi seçimler olmaktadır.

Fayans tercih edenler de oldukça fazladır. Bunun yanı sıra seramik ve desenli taşlarla da kaplanmaktadır. Parke olarak genelde, beyaz, kırık beyaz ya da krem rengi tercih edilir. Daha koyu tonlar istiyorsanız meşe ağacı tonlarına yönelebilirsiniz. Açık ya da koyu meşe tonlarına bakabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Derzli parke nedir, merak edenler inceleyebilir!

Açık Renkli Parkeler

En Kullanışlı Mutfak Parke Renkleri ve Modelleri
Mutfak parke renkleri ve modelleri

Mutfağınızın daha aydınlık, geniş ve ferah görünmesini istiyorsanız mutlaka açık renkli parke zemin döşemesini tercih etmelisiniz. Beyaz, krem veya kırık beyaz gibi parke renkleri mutfağınızı çok modern gösterecektir. Mutfak dolaplarınız da aynı tonlarda olursa mutfağınız gerçekten iç açıcı ve modern bir görünüme kavuşacaktır.

Meşe Rengi Parkeler

En Kullanışlı Mutfak Parke Renkleri ve Modelleri
Meşe renk mutfak parkesi

Meşe tonlarından hoşlanıyorsanız, bu tonlarda parkeler de mutfağınızı şık gösterecektir. Açık ya da koyu tonlarda tercih edebilirsiniz. Beyaz dolaplarınızla açık meşe rengi uyumlu olacaktır. Parke seçerken çok koyu tonlar tercih etmemelisiniz.

Gri Tonlarında Parkeler

En Kullanışlı Mutfak Parke Renkleri ve Modelleri
Gri renk mutfak parkesi

Son dönemlerde çok trend olan gri tonlarındaki parkeleri de tercih edebilirsiniz. Açık gri tonları mutfağınız için en ideal seçimlerden birisi olabilir. Açık gri ve orta tonlarda griyi her türlü mutfak dolabı modeliyle dizayn edebilirsiniz.

Bu içeriği puanlamak ister misiniz?
[Katılım: 0 | Puan Ortalaması: 0]

] }
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x