En Kolay Ahşap Boyama Teknikleri Neler?


Kimi zaman hobi olarak kimi zaman da eskiyen mobilyalara daha yeni bir görünüm kazandırmak için ahşap boyama çalışmaları yapabilirsiniz. Son yıllarda ahşap boyası ile adeta harikalar yaratanların sayısı bir hayli arttı. Özellikle hobi amaçlı olarak bu çalışmalar ile ilgilenenlerin karşısına yepyeni teknikler çıkıyor. Fakat sizin amacınız en pratik teknikleri uygulamak ise doğru adrestesiniz!

Ahşap boyama çalışmalarında su bazlı ahşap boyası çeşitleri daha yoğun tercih ediliyor. Bunun nedeni ise boyaların çok daha pratik bir şekilde kullanılabiliyor olmasıdır. Tercih edilen tekniğe bağlı olarak boyama çalışmasının zorluk derecesi de değişebilir. Sizlere aktaracağımız teknikler ise gayet kolay ve bu alanda deneyimli olmayanlar bile rahatlıkla uygulayabilir.

1.Stencil Tekniği

En Kolay Ahşap Boyama Teknikleri Neler?
Stencil tekniği

Kuşkusuz kolay ve keyifli olması nedeniyle en sık tercih edilen tekniklerin başında stencil geliyor. Bu teknikte üzerinde çizimler ve aynı zamanda boşluklar bulunan hazır şablonlar kullanılıyor. Zira çalışmanın neticesinde ortaya mükemmel bir görünüm çıkmasının sebebi de bu eşsiz güzellikteki şablonlardır. Hazır şablonlardan dilediğinizi seçebilir ve akrilik ahşap boyası kullanarak siz de stencil tekniğini büyük bir keyifle uygulayabilirsiniz. Şablonu boyama çalışması yapacağınız objenin üzerine yerleştirin. Sonrasında ise boyama aşamasına geçebilirsiniz. Bu çalışmada sprey formunda üretilmiş olan ahşap boya çeşitleri de kullanılabilir. Boyama tamamlandığında şablonu çıkarın, işte bu kadar kolay bir teknik!

2.Eskitme Tekniği

En Kolay Ahşap Boyama Teknikleri Neler?
Eskitme tekniği

Genellikle beyaz ahşap boyası kullanılarak uygulanan bu boyama tekniğinde elbette dilediğiniz renge yönelme özgürlüğünüz de bulunuyor. Öncelikle ahşap materyali düz bir renge boyamanız gerekiyor. Sonrasında ise fırça dokunuşları ile eskimiş bir mobilya görünümü kazandırmalısınız. Bu teknik aynı zamanda vintage tekniği olarak da biliniyor. Kuru bir fırça yardımı ile kolaylıkla eskitme görünümü elde edebileceğinizi de belirtelim. Eskitme için özel olarak hazırlanan ahşap boyası fiyatları gayet makul rakamlardan oluştuğu için özel boya çeşitlerinden de temin ederek mükemmel bir görünüm yakalayabilirsiniz. Özellikle birleşme noktaları ve sivri köşelere biraz daha yoğun eskitme görünümü kazandırırsanız sonuçtan memnun kalma olasılığınız da yükselir.

3.Dekupaj Tekniği

En Kolay Ahşap Boyama Teknikleri Neler?
Dekupaj tekniği

Kolay transfer kağıtları kullanılarak gerçekleştirilen dekupaj tekniğinin de büyük bir keyif sunduğunu belirtmeliyiz. Birbirinden etkileyici ve çarpıcı tasarımlar elde etmek isteyenler tercihini genellikle bu teknikten yana kullanıyor. Özellikle Rich ahşap boyası çeşitleri ile siz de mükemmel bir sonuç elde edebilirsiniz. Ancak boya ve fırça gibi malzemelerin yanı sıra dekupaj tutkalı da kullanmanız gerektiğini belirtelim. Zira deseni tutkal yardımı ile ahşap materyale kazandırmanız gerekiyor. Peki, dekupaj tutkalı ve diğer malzemeleri nereden almalısınız?

İnternette Fiyatlar Çok Ekonomik!

Sizlere önerimiz en uygun su bazlı ahşap boyası fiyatları ve diğer malzeme fiyatları için internetten sipariş vermeniz olacak. Online sipariş ile daha ekonomik bir alışveriş yapabilirsiniz. Özellikle https://www.hobidunya.com/boyama-malzemeleri adresine uğradığınızda ayırdığınız bütçeyi en verimli şekilde kullanmanız da mümkün olacaktır. Bu sitede ürün çeşidi fazla ve fiyatlar da bir o kadar düşük, mutlaka siz de uğrayın!

Bu içeriği puanlamak ister misiniz?
[Katılım: 0 | Puan Ortalaması: 0]

] }
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x