perde siparişi

Modern Salon Dekorasyonu için Fikirler

Salon dekorasyonunuza başlamadan önce yapmanız gereken ilk şey kafanızdaki isteklerinizi zevkleriniz ile harmanlayarak modern salon dekorasyonları üzerinde yoğunlaşmak olmalıdır. Salon dekorasyonunuzda elbette salonunuzun öncelikle sizin zevkinizi yansıtması önemlidir. Bu bağlamda modern salon dekorasyonu örnekleri size fikir verirken en son kararı siz, zevk ve hislerinize göre vermelisiniz.

Modern salon dekorasyonu modelleri, klasik salon dekorasyonu modellerine nazaran kişiye özel ve klişe salon dekorasyonlarının sınırlarını aşmış olan dekorasyonlardır. Eğer amacınız tamamen modern bir salon dekorasyonu oluşturmaksa dekorasyonunuz mutlaka tamamen sizin zevkinizi ve karakterinizi yansıtmalıdır. Ancak bu şekilde modern bir dekorasyon yakalayabilirsiniz.

Salon dekorasyon fikirleri, geliştirilebilir ve esnetilebilir olduğunda modern bir havaya bürünüyor. Şöyle ki; tercih edeceğiniz objeler ve dekoratif ürünler ya da eşyalar öyle parçalar olmalıdır ki zamanı geldiğinde ya da ihtiyaç olduğunda onlar üzerinde değişiklik yapmanıza imkan sunmalıdır. Kişiye özel olan modern salon dekorasyonları değişikliklere ve özelleştirmelere de izin veren kusursuz dekorasyonlardır diyebiliriz.

Sayısız salon dekorasyon örnekleri size farklı fikirler vererek bakış açıları sunacaktır. Dekorasyonunuzda tamamlayıcı özellikte olan salon dekorasyon tablo fikirleri ve salon dekorasyon aksesuar modelleri ön plana çıkartabilir ve kendi modern dekorasyonunuzu da yakalayabilirsiniz.

Salon dekorasyon konusundaki tüm fikirleri ve modern salon dekorasyonu nasıl olmalı konusundaki tüm ayrıntıları merak ediyorsanız tüm detaylara makalemizin devamından ulaşabilirsiniz.

Daha önce tüm detaylarıyla anlattığım salon tasarlama rehberine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz:

Açık Mutfak Modern Salon Dekorasyonları

Açık mutfak modern salon dekorasyonu

Son zamanlarda modern salon dekorasyonlarında açık mutfak yani diğer adı ile Amerikan mutfak modellerine yaygın olarak rastlanıyor. Küçük evlerde yer tasarrufu amacı ile kullanılan Amerikan mutfaklar artık dekorasyon amacıyla büyük evlerde de sıklıkla tercih ediliyor. Eğer sizin de mutfağınız açık mutfak ise modern salon dekorasyonu çalışmalarınızı mutfağınızı da düşünerek yapmanız gerekiyor.

Açık mutfak ile birlikte şık salon dekorasyonu yaparken öncelikle mutfak ve salon eşyalarının ve dekoratif objelerinin uyumlu olması gerekiyor. Örneğin; mutfak masanızdaki bir renk tonu ile salonunuzdaki koltuğunuzun bir renk tonunun aynı olması bile dekorasyonda şıklık ve uyum yakalamanıza yardımcı olacaktır.

Mutfak dolaplarınız ahşap yani sarı tonlarına yakınsa koltuk takımlarınızı haki yeşili, koltuk kırlentlerinizi dolap renklerinize uygun seçtiğinizde başarılı bir açık mutfak ve modern salon dekorasyonu yapabilirsiniz. Sadece sarı ve yeşil değil uyumlu renkleri zevkinize göre arttırmanız mümkündür.

Sadelik ve Şıklık için Modern Salon Dekorasyonu

Açık mutfak modern salon dekorasyonu

Modern salon dekorasyonu denildiğinde hem sade hem de şık bir salon dizayn etmek istiyorsanız birkaç detayla bunu başarabilirsiniz. Sadelik ve şıklığın hakim olduğu modern salon dekorasyonlarına baktığınızda özellikle zemin ve duvarların neredeyse aynı tonlarda olduğunu ve diğer unsurlarla çok fazla renk karışımına girmeden uyum yakaladığını görürsünüz.

Modern salon dekorasyonu, içerisinde çok fazla renk tonu barındıran salon dekorasyonu demek değildir. Bazen sadece birkaç renk tonu ile modern salon dekorasyonu yapabilirsiniz. Zemin rengi ile duvar renginin aynı olduğu bir salonda koltuk takımı ile perdelerin de aynı tonda olduğu az renkte dekorasyonlar salonunuza modernliğin yanı sıra sadelik ve şıklık getirecektir.

Salonunuz hem iç açıcı ve ferah hem de modern olsun mu istiyorsunuz? O zaman bembeyaz bir salon dekorasyonu tercih edebilirsiniz. Beyaz tonları her renk ile uyumludur. Ufak dekoratif objeler dışında salonunuzun koltuk, perde, halı gibi büyük detaylarında ağırlıklı olarak beyaz kullanarak salonunuzun asil bir modernliğe kavuşmasını da sağlayabilirsiniz. Böyle bir salon dekorasyonunuzu farklı objeler ile desteklemeniz kolay olacaktır. Ancak sadede olsa şık salonunuz çok fazla tamamlanmaya ve desteklenmeye ihtiyaç duymadan estetik bir görünüm ile gören herkesi büyüleyecektir.

Mavi koltuk dekorasyonu için aşağıdaki notlara da bakmanızı öneririm:

Büyülü bir salon dekorasyonu için…

Üçlü bir kanepe ve sallanan ahşap koltuktan yola çıktık bu sezon. İki stili birkaç aksesuarlar ve pratik ürünlerle büyülü bir salon dekorasyonu oluşturmaya karar verdik.

Açık renk duvarlar ve zemin sakin ve aydınlık bir atmosfer yaratsa da boş kalan duvarlar ve sandalyelerin rengiyle fazla solgun görünüyor. Orta ve yan sehpayla çok uyumlu fakat daha çok solgun hava yaratmış olursunuz.

1.Çarpıcı ve yepyeni bir görünüm

Salon dekorasyonunuzu yenilerken nasıl daha çarpıcı etkili ve sıra dışı olabilirim diyorsanız salonunuzu yenilemeden önce yepyeni stiller araştırın. Daha sonra da neyi nasıl kullanacağınızı planlayın ve adım adım ilerleyin.

2.Zamansız ama özgün kır evi

Zamansız klasik mobilyaların parlak çizgiler ve çiçek desenlerini buluştu kır evinde. Doğal zemin döşemeleriyle buluşuyor. Elbette bu dekor müstakil evler için daha uygun olsa da şehir evlerine de uygun olabilir.

Anahtar Parçalar: Kısa ayaklı sırtı kumaşlı kanepeler, hasır halılar, yıpranmış ya da cilalı ahşaplar, aynalar ve çiçekler.

3.Sahil ev havası

Klasik evleri ferahlatan renk ve dokularla buluşması da denebilir. Beyazın hâkimiyet yaydığı aydınlatıcı hava doğal tonlarıyla bütünleşiyor. Hemen her eve ve her tipe uygun olabilir. Ama küçük mekânları daha konforlu gösterir.

Anahtar parçalar: Mavi ve beyaz çizgili kumaşlar beyazlatılmış mobilyalar sahil havası yaratan aksesuarlar.

4.Tatlı bir kış huzuru

Bir kanepenin kapitone detayını klasik aksesuarlar ve yastıklarla hafifçe öne çıkartın. Duvarda kullandığınız renk tonuyla dekorasyonu da pekiştirin Duvarda raf yaptırmak isterseniz de oturma gurubunu duvarların rengiyle de devam ettirerek bütünlüğü sağlayabilirsiniz.

5.Desende ve renkte

Klasik kanepenizi daha pop ve daha moderne mi görmek istiyorsunuz?

Geometrik desenleri parlak renklerle konbinleyin. Örneğin duvarda hardal rengine yakın bir sarı kullanın ve lacivert renk kanepe kullanarak kanepenin lacivert tonunu öne çıkarın.

İnce ayaklı ahşap sehpa ve metal panolar kullanarak ve yastıklarda pop detaylar ekleyerek desenlere ve renklere vurgu yapmış olursunuz.

Yorum yapın