En Güzel Kapı Süsleri ve Yapımı

5
1128

Evlerin genelde iç dekorasyonuna takılıp kalıyoruz, hâlbuki evimizin dışında da yapacağımız küçük dekorasyon işleri olduğunu sizlere hatırlatmak istiyoruz. Bunların başında kapı süsleri geliyor. Kapınıza hem renk hem de ahenk kazandıracak bu süsleri sizler için derledik.

dekorasyonda-kapi-susleri

En Güzel Kapı Sizin Kapınız Olsun!

Evimizin kapısını süsleyen en güzel dekoratif ürün kapı süsleridir. Kapı süslerini mağazalardan alabileceğiniz gibi evde hobi olarak kendinize vakit ayırarak da yapmanız mümkün. İnternetten araştırdığınızda bu konunun üzerine açılmış birçok web sitesini bulabilirsiniz. Bugün sizlere hangi kapı süsünü almanız gerektiğini ya da evinizdeki kapınıza ne tür kapı süsü yakışır sorusunun cevabını bulabileceğiniz bir yol göstermek istedik.

en-guzel-kapi-susleri

Kendi Tarzınızı Yansıtın!

Kapı süslerini genel olarak evin dış kapısına asıldığını görmekteyiz ancak evinizin diğer odalarına da güzellik katacak kapı süsleri bulmanız evinize güzellik katmanız anlamına geliyor. Kapı süsünde dikkat edeceğiniz nokta, evinizin dinamizmine uygun, kapınızla bütünleşerek kapınızın rengi ile kontrast oluşturacak renk tonlarını seçmenizdir. Diğer türlü seçeceğiniz yanlış renkli kapı süsü kapının üzerinde kaybolacak ve asla kendini göstermeyecektir.

kapi-susleri

Örnek Çalışma: Cevizden Kapı Süsü Yapımı

Daha önce de belirtmiştik, internetten ya da mağazalardan kapı süsleri satın alabileceğiniz gibi el emeği göz nuruyla yapılan tamamen kendi ürününüzü de kapınızda tüm dostlarınıza sergileyebilirsiniz. Bu noktada sizlere cevizden yararlanarak şık ve dekoratif bir kapı süsü yapacağız.

cevizden-kapi-susu-yapimi-1

Öncelikle ihtiyaç listesine bir göz atalım: plastik bir kap, silikon tabancası, altın yaldızlı sprey boya ve 1 kilo kadar ceviz.

cevizden-kapi-susu-yapimi-2

Elimizdeki plastik kapımızın iç ve dış kısmını daha önceden satın aldığımız altın yaldızlı sprey boya ile boyuyoruz.

cevizden-kapi-susu-yapimi-3

Daha sonra cevizleri silikon yardımıyla yapıştırma işlemine geçiyoruz. Tek tek cevizleri kapın arka kısmına cevizler arasında boşluk kalmayacak şekilde yapıştırıyoruz ve işlemi tamamlıyoruz. Kabın arka bölümünü delgiyle asacağımız yeri tespit edip delme işlemini yapıyoruz.

cevizden-kapi-susu-yapimi-4

Yaptırma işlemini önceden bitirmiştik, sonrasında sprey boya ile tüm cevizleri altın sarısına boyuyoruz.

cevizden-kapi-susu-yapimi-5

Kuruması ve süslenmeye hazır hale gelmesi için birkaç saat bekliyoruz. Sonrasında elinizde artan bir güpür yardımıyla süsleme işlemini yapıyoruz. İşte size şık, zarif ve bir o kadar da dekoratif derinlik katacak kapı süsünüz.

cevizden-kapi-susu-yapimi-6

Bugünkü yazımızda sizler için kapı süslerini ve örnek bir çalışmayı ele aldık. Umarım zevkli bir çalışma olmuştur. Evinize güzellik katacağınız başka dekorasyon fikirlerinde görüşmek üzere…

5 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here