Ev Hediyesi Fikirleri için En Güzel +3 Fikir


Yeni ev almışlara ya da yeni evlenen çiftler için sizin de ev hediyesi ne alsam sorusuna cevap aradığınız oluyor mu? Ev hediyesi fikirleri çok geniş bir yelpazeye sahiptir. Bu sebeple gerek mutfak hediyesi için gerekse kullanışlı ev hediyeleri için alternatifiniz oldukça fazladır.

Ev hediyesi tablo alarak zarif bir seçim yapabileceğiniz gibi sehpa alarak da hediyenin kullanışlı olmasını ön planda tutabilirsiniz. Bu yazımda ev görme hediyesi  nasıl olmalıdır ve ev görmeye hediye ne alınır sorusuna cevap aramaya çalışacağım.

Ev hediyesi ne alsam?

Hediyeleşme kültürü bizim için çok eski zamanlardan gelen geleneksel bir adeti yansıtmaktadır. Bu sebeple ev hediyesi fikri her zaman gündemdeki yerini koruyabilmiştir. İnsanlar çok farklı zaman dilimlerinde farklı hediyeler üzerinde yoğunlaşmıştır.

Ev Hediyesi Fikirleri için En Güzel +3 Fikir

Bazen bu durum getirilen hediyelerin aynı olmasına neden olmuştur. Bu sebeple farklı bir hediye alarak ev sahibini mutlu edebilirsiniz. Günümüzde ev görme hediyesi olarak kullanılacak birçok eşya vardır.

Aslında bunları belirlerken kendi evinizdeki eşyalardan da yola çıkabilirsiniz. Sizin en çok ihtiyaç duyduğunuz, kullanımı ile sizi mutlu eden küçük ev eşyaları aynı zamanda iyi birer de hediye olabilir.

Size bir alternatif olabilecek bir başka hediye fikri kapı süsüdür. Ev hediyeleri içerisinde el yapımı olarak yapıp sunabileceğiniz oldukça güzel bir hediye olarak dış kapı süsleri fikirlerini değerlendirebilirsiniz. Kendin yap fikirleri ile kendi hediyenizi kendiniz yapabilirsiniz.

Ev Hediyesi Fikirleri için En Güzel +3 Fikir

Ev görmeye ne hediye alınır sorusunun en kısa ve açıklamasız cevabı şu liste olabilir: Mutfak gereçleri, saat, pratik el aletleri, tablolar, özel aynalar, farklı özelliklere sahip fotoğraf çerçeveleri, uzun vazolar, biblolar, süs eşyaları, dekoratif abajurlar, bardak takımları, nevresim takımları, fincan takımları vb.

Ev hediyesi fikirleri

Ev hediyesi fikirleri arasında çok fazla alternatifiniz olmasına rağmen ilk akla gelen ev hediyeleri genellikle yukarıda sıraladıklarımızdan biridir. Bu sebeple hediye seçiminde birkaç kurala dikkat etmeniz gerekir. Hediye götüreceğiniz kişiyi yakından tanıyorsanız evdeki eksiklerini mutlaka biliyorsunuzdur. Bu eksiklerin birini düşünerek alacağınız hediye, çok daha verimli ve isabetli bir seçim olacaktır.

Ev Hediyesi Fikirleri için En Güzel +3 Fikir
El yapımı tablo ev hediyesi

Ev hediyesi fikirleri arasında dikkat edeceğiniz bir diğer kural da hediyenin kişinin özelliklerine uygun seçilmesidir. Sanat yönü güçlü birisi için seveceği bir tablo ya da estetik bir biblo hediye etmek onu çok daha mutlu edebilir. Kullanışlı ve dekoratif değeri yüksek ürünler ile klasik hediyelerin dışına çıkarak alacağınız hediyelerin çok daha akılda kalıcı ve uzun kullanım ömrüne sahip olacağını unutmamalısınız.

Ev görmeye dekoratif tablo götürülür mü?

Ev Hediyesi Fikirleri için En Güzel +3 Fikir

Sanatsal zevki üst planda olan ev sahipleri için harika bir fikirdir dekoratif tablo hediyesi. Ev hediyesi fikirleri arasında çok farklı tablo seçeneğinizin olduğunu da söylemek isterim. Kişiye özel tablo seçeneklerinin de var olduğu bu hediye grubu için evli çiftin fotoğrafının 3 parçalı şeklini de yaptırabilirsiniz.

Klasik sanatlara ilgi duyan birisine ev hediyesi olarak hat sanatının örneklerini içeren ve muhtevasında onunla ilgili bir söz de yazdırabilirsiniz. Kaligrafi kullanılarak oluşturulmuş, yeni evli çiftin isimlerinin yazılı olduğu güzel bir tablo da ev hediyesi fikirleri arasında yer almaktadır.

Hediye olarak hangi mutfak eşyasını almalıyım?

Ev Hediyesi Fikirleri için En Güzel +3 Fikir

Mutfak eşyaları ev görme hediyesi olarak oldukça sık tercih edilen hediye grupları arasındadır. Burada belirleyici olan etken ihtiyacın giderilmesidir. Bilinmeden alınan bir mutfak eşyası ev sahibini sevindireceği yerde üzebilir.

İki ya da çok daha fazla sayıda aynı ürünün hediye olarak gelmesi insanları mutlu etmez. Bu sebeple eksiğin tamamlanması asıl hedef olmalıdır. Cam ürünler ve fincan takımları bu anlamda en çok alınan ev hediyesi fikirleri arasında yer almaktadır.

Sevgilinize özel sevgililer günü ilginç dekoratif hediyeler için bağlantıya tıklayın.

Pratik ev gereçlerinden hediye olur mu?

Ev Hediyesi Fikirleri için En Güzel +3 Fikir

İlginç tasarımlı ve fonksiyonel sehpalardan farklı kitap raflarına kadar birçok pratik ev gereci aslında iyi bir ev görme hediyesi olarak değerlendirilebilir.

Büyük mağazalarda bulabileceğiniz bu ürünlerden hediye edeceğiniz kişinin kişisel özelliklerine de uyan bir tasarım mutlaka vardır.

Aldığınız hediyeye güzel bir hediye kutusu yapabileceğini içeriğimiz hediye kutusu nasıl yapılır yazımı okumanızı öneriyorum.

Bu içeriği puanlamak ister misiniz?
[Katılım: 0 | Puan Ortalaması: 0]

] }
Abone ol
Bildir

3 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
3
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x