Hayatınızı Değiştirecek 11 Akıllı Ev Sistemi

Satın Almadan Önce Perdeler Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Çocuklar için Karton Kutudan Oyuncak Fikirleri

Tuvalet Temizliği Nasıl Yapılır?

En Güzel Dekoratif Sabun Kalıpları

Yazar: Alperen Dernek Kategori: Tasarım Fikirleri 4 Nisan 2017

Sabun kalıpları son dönemin popüler uygulaması olan kokulu sabun yapımında kullanılmaktadır. Özellikle silikon olanları daha fazla rağbet görüyor.

Bunun sebebi sabunu kalıptan çıkartırken silikon ile üretilmiş sabun kalıplarının esnek olmasıdır. Kalıpları ne kadar esneme payına sahipse yaptığınız sabunlar da o kadar kolay çıkacaktır.

Gül desenli sabun kalıp çeşitleri

Kırılmış ve tam olarak çıkmayan sabunların maalesef dekoratif özelliği de ortadan kalkar. Bu sebeple silikon sabun kalıplarını tavsiye ediyorum. Bunlar genellikle yırtılmaya, ısıya ve aşınmaya karşı dayanıklı oluyor.

Silikonların merdiven altı üretimlerinde bazen hava kabarcıkları ve koku olabilir. Bu rahatsız edici durumla karşılaşmamak için güvenilir yerlerden sabun kalıbı almanızı öneririm.

İsterseniz gelin hep birlikte çok fazla tercih edilen farklı modellerdeki sabun kalıplarının çeşitlerine beraber bakalım.

Kokulu sabunu merak edenler için kokulu sabun nasıl yapılır yazımı okumalarını öneriyorum.

Bebekli sabun kalıpları

Bebek kokusunu dünya üzerinde üretebilecek bir kimyasal henüz bulunamadı ama dekoratif sabun kalıplarında birbirinden ilginç bebek sabun kalıbı bulunmaktadır.

Bebek sabunları

Çok farklı renkleri ve çeşitleri ile bebeklerin masumiyetlerini yansıtan bu kalıplardan hemen edinmek isteyeceksiniz.

Gül sabun kalıp modelleri

Gül, hayatımızın her alanında gerek dekoratif olarak gerekse canlı bir şekilde estetik unsurları yansıtan bir çiçektir. Sabun kalıbı içerisinde de gül desenli olanlar çokça tercih edilmektedir.

Gül sabun desenli kalibi

Hem orijinal haliyle vermiş olduğu koku hem de görüntüsü ile kokulu sabun yapmak isteyen hanımların vazgeçilmezleri arasında yerini almıştır.

Gelin damat sabun kalıpları

Yeni evlenenler ve evliliklerini tazelemek isteyenler için gelin damat sabun kalıpları da dikkat çekici özelliklere sahiptir.

Gelin damat sabunları

Biblo olarak kullanacağınız büyük ve ayrıntılı sabun kalıpları olduğu gibi küçük ve enli gelin damat sabun kalıbı da vardır.

Renk ve koku tercihi ise tamamen sabunu yapacak kişinin zevkine göre şekillenmektedir.

Sünnet sabun kalıpları

Erkek çocukları için sünnet merasimi hayatının önemli anlarından birini oluşturur. Bunun hatırasını yaşatmak ya da çocuğu sünnet olan bir yakınınıza güzel bir hediye vermek için düşünebileceğiniz sünnet sabun kalıpları da farklı desenleri ve renkleri ile tercih edebileceğiniz sabun kalıp çeşitleri arasında yer almaktadır.

Sünnet sabun kalıbı

Bu sünnet sabun kalıplarının bazılarında “Maşallah” yazısı da bulunabiliyor.

Dekoratif bir şeyler almak ya da yapmak istiyorsanız ahşap boyama desenleri yazımı okuyabilirsiniz.

Dekoratif sabun kalıpları

Alperen Dernek

Türkçe öğretmeni, evli ve bir çocuk babasıyım. Hobi olarak ev dekorasyonu ve kendin yap projeleri ile ilgileniyorum. Dergilerden, sosyal medyadan ve yabancı sitelerden öğrendiğim yeni fikirleri siz değerli takipçilerim ile paylaşıyorum. Sitemi beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bana destek olabilirsiniz. 🙂
Yapılan Yorumlar

Fikirleriniz benim için önemli. Yazı hakkında yorumunuzu alabilir miyim?

İlginizi Çekebilir
Hızlı Boya

350 Profesyonel Boyacı İle 1 Günde Boya - Hizliboya.com

Bunlar da var!
Evin Dekoru Nasıl Olmalı?

Evin Dekoru Nasıl Olmalı?

23 Haziran 2015