En Güzel Avize Modelleri ve Örnekleri


İyi bir dekorasyonun temel kurallarından biri de doğru aydınlatmadır. Doğru aydınlatmanın yapılması doğru aydınlatma ürünlerinin seçimiyle mümkündür. Bu noktada bu yazımda sizlere en güzel avize modelleri ve avize fikirleri ile aydınlatmanın ip uçlarını sunacağım.


Doğru aydınlatma neden önemli?

Dekorasyonun tamamlayıcı unsuru olan aydınlatma, bir ev için aslında çok şey ifade eder. Herhangi bir odanın dekorasyonu için seçtiğiniz duvar kağıdı, mobilya, halı ve perdeler ancak etkili bir aydınlatma ile ön plana çıkabilir.

En Güzel Avize Modelleri ve Örnekleri

İşte bu noktada çoğu zaman dekorasyonda dikkat edilmeyen aydınlatmanın doğru yapılmasını önemli kılıyor. Doğru aydınlatmayı aydınlatma ürünlerinden olan avizeler ile nasıl yapılacağını anlatacağım.


Avize çeşitleri ile aydınlatma ip uçları

Teknolojinin gelişmesi ve dekorasyonda sıra dışı tasarımlar avizelerin de gelişmesini sağlamış çok farklı tarz ve modelde avizeleri aydınlatma için tüketicinin kullanımına sunmuştur.

En güzel ve etkili aydınlatmanın güneş ışığı olduğu bilinmektedir, yalnız her zaman güneş ışığından yararlanamayacağımız aşikar. İşte bu noktada hem göz sağlığı hem de ekonomik aydınlatma ürünlerini kullanmak gerekiyor.


En Güzel Avize Modelleri ve Örnekleri

Aydınlatma bazen bir ünite ile yapılabileceği gibi bazen iki veya daha fazla ünite ile yapılması gerekebilir.

Mekanın büyüklüğü aydınlatmayı etkiler. Mesela, 20 metrekarelik bir alanın aydınlatması ile 40 metrekarenin aydınlatması aynı değildir. Mutlaka farklı tarz aydınlatma ünitelerinden faydalanmak gerekiyor.


Avize modelleri genellikle salon dekorasyonu içerisinde kullanıldığı düşünülse de aslında evin hemen hemen her odasında kullanmak mümkündür.

Mekanların aydınlatması farklı farklıdır. Örneğin, oturma odası genellikle dinlenmek için kullanılan yerdir. Bu noktada avize modelleri burada biraz daha belki bölgesel kullanmak gerekebilir.


Ayrıca avize çeşitleri içerisinde yer alan ışığı yukarı doğru yansıtan modeller tercih etmek keskin ışığın rahatsız edici etkisinden sizi koruyacakır.

Mutfakta nasıl bir avize modeli seçilmeli?

Mutfakta iyi bir aydınlatma için bakılan alanın çevre alana göre aydınlık olması en gerekli kurallardan biridir. Mutfak avize modelleri gözden geçirilirken mutfak mobilyasının konumu, mutfağın büyüklüğü, şekli ve güneş enerjisinden nasıl yararlandığı bilinmelidir.


En Güzel Avize Modelleri ve Örnekleri

Mutfak tezgahları her zaman duvara monte edilir ve tavan ortasında yer alan avize modeli ışık kaynağını tezgah önünde iş yapan bireyin gölgesini yansıtacağı için etkili bir aydınlatma yapılamamış olur.

Mutfakta tavan ortasında yer alan avize, ortamı dolaylı olarak aydınlatmalıdır. Bu da ışığın tavan ortasından sadece bir noktadan değil tüm tavan yüzeylerinden yansıyarak gelmesiyle mümkün olur. Bu şekilde yapılan bir aydınlatma gölge oluşmasını engeller.

En Güzel Avize Modelleri ve Örnekleri

Bu bilgiler size doğru mutfak aydınlatması için fikir verecek, seçeceğiniz en güzel avize modelleri arasından bazı modelleri eleyerek doğru avizeyi seçmenizi sağlayacaktır.

Mutfakta sadece avize modelleri tercih etmek yeterli olmayabilir. Seçeceğiniz avize modelleri ile birlikte tezgah üstü LED aydınlatma ünitesi seçmenizi öneriyorum.

İlginizi Çekebilir: Mutfak avizesi nasıl olmalı sorusuna yanıt veren içeriğe aşağıdan ulaşabilirsiniz:

Salon dekorasyonunda avize modelleri seçimi

Güneşin batmasıyla birlikte evin atmosferinin bir başka hal alması aydınlatmanın ne kadadr önemli olduğunu bir kez daha gösterir. İyi aydınlanmayan bir evde ne alınırsa, ne yapılırsa boştur ve eksiktir.

En Güzel Avize Modelleri ve Örnekleri

Salon dekorasyonu için de aydınlatmada bazı dikkat edeceğiniz şeyler yer alıyor. Salonlar genellikle 30 metrekare ve üzerindeki alanları oluşturuyor. Bu noktada tek bir aydınlatma ünitesi kullanmak oldukça yetersizdir.

Peki, salon dekorasyonu için nasıl aydınlatma seçilmeli?

Seçeceğiniz avize modelleri salon mobilyanıza uygun olmalıdır. Mesela, avangard tarzı bir salon ve yemek odası takımına sahipseniz ona uyum sağlayacak avize modellerine bakmalısınız.

En Güzel Avize Modelleri ve Örnekleri

Bununla birlikte salon dekorasyonunu ikiye bölerek tasarladıysanız oturma grubunun yer aldığı yer ve yemek masasının bulunduğu yer diye, işte bu noktada iki farklı aydınlatma ünitesi kullanılmalıdır.

Salon dekorasyonu genellikle ihtişamlı ve gösterişli yapısıyla misafirlere kucak açtığınız yer olması bakımından oldukça iyi aydınlatılmalı. Bu noktada satın alacağınız avize modelleri ile birlikte verilen ışık kaynağının markalı olmasına ve kaç lümenlik bir ışık sağladığına bakmanız gerekiyor.

Sizlere en güzel avize modelleri ile mekan aydınlatmaları nasıl yapılacağını ve seçeceğiniz ahşap avize modelleri hakkında bilgiler sundum.

Bu içeriği puanlamak ister misiniz?
[Katılım: 0 | Puan Ortalaması: 0]
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x