perde siparişi


Açık Mutfak Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Geleneksel kültürümüzde misafir odasının daha geniş olmasını isterken mutfağa çok özen göstermezdik. Geçirdiğimiz ekonomik ve sosyal değişim sayesinde artık mutfaklar sadece yemek yapılan yerler değil aynı zamanda misafirlerin ağırlandığı, televizyonun izlendiği ve yemeklerin yendiği mekânlar haline geldi. Böylece açık mutfak dekorasyonu da önem kazanmaya başladı.Mutfakların metrekare olarak büyümesi ve kullanışlılık oranının artması da açık mutfak fikirlerinin çeşitlenmesini sağlamıştır. Açık mutfakların avantajları olduğu kadar dezavantajları da vardır.

Önemli olan doğru açık mutfak dekorasyonu ile mutfağınızı yaşam tarzınıza ve kullanış özelliğinize göre dizayn edebilmektir.

Açık mutfak dekorasyonu önerileri

Günümüzde açık mutfak çeşitlerinin çoğalması seçimi yapacak kişileri tercih konusunda zorlamaktadır.

Açık mutfak için çeşitlere bakarken mutfağın sadece metre karesi önem taşımaz. Aynı zamanda mutfak olarak kullanacağınız bölümün şekli de dekorasyonu etkilemektedir.MUTLAKA OKUYUN:  Halıdaki Kurumuş Çay Lekesi Nasıl Çıkar?

Bu şeklin ince uzun olması ile kare ya da dikdörtgen şekline sahip olması mutfak dekorasyonunu doğrudan etkileyecektir.

Açık mutfak seçiminde dikkat etmeniz gereken diğer bir nokta mutfağı hangi sıklıkta kullandığınızdır.

Mutfağı sadece yemek pişirmek için kullanıyorsanız, öğünlerinizi mutfakta yemekten hoşlanmıyorsanız ya da dostlarınızı mutfakta ağırlamak hoşunuza gitmeyecekse sadece modaya uymak adına açık mutfak yaptırmanıza gerek yoktur.

Daha önceden kaleme aldığım çok hoşunuza gidecek amerikan mutfak yazımı da okumanızı öneririm.

Açık mutfak dekorasyonu için bir iç mimardan yardım alabilirsiniz. Ama unutmamanız gereken bir gerçek var, mutfağı kullanacak olan sizsiniz ve mutfak alışkanlıklarınızı en iyi siz bilirsiniz. Bu sebeple mimarı yönlendirerek doğru modele ulaşabilirsiniz.MUTLAKA OKUYUN:  Çift Taraflı Bant Temizleme Sökme Nasıl Yapılır?

Türk kültürüne uygun köşe takımlı mutfak dekorasyonu da dâhil olmak üzere yüzlerce farklı çeşitteki mutfak modeli için seçim yapmakta zorlanacaksınız.

Köşe takımlı mutfak için mutfağınızın ortasındaki geniş alanı kullanabilirsiniz. Diğer modellerde olduğu gibi ikinci bir tezgâh olarak kullanacağınız bu bölümün aynı zamanda köşe takımınızın bir parçası olmasını da sağlayabilirsiniz.

20 açık mutfak modelleri

Her yıl olduğu gibi bu yıl da amerikan mutfak modelleri kullanışlı ve yerden tasarruf eden fikirlerle üretildiğini görüyoruz.

Özellikle beyaz eşya teknolojisinin ilerlemesiyle açık mutfakların en büyük sorunlarından olan gürültünün desibel olarak azalması açık mutfak tercih edecek insanları rahatlatmışa benziyor.

MUTLAKA OKUYUN:  Petekleri Kapatmak Tasarruf Sağlar Mı?

Kullanılan mutfak dolabı renklerinin çeşitlerinin artması da açık mutfak modellerinin en belirgin özelliklerinden biri olmuş.Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x