perde siparişi

Eldivenden Saksı Nasıl Yapılır?(Videolu)Eldivenden saksı yapımı ile evlere güzel görüntü oluşturmak amacıyla değişik araç ve gereçler kullanarak otantik ortamlar yaratmak mümkündür. Eldivenle saksı yapımı, el şeklinde saksı yapımı oldukça kolay yapılan, süslemek için kullanılan hoş görünüm elde edeceğimiz bir çalışmadır.Eldivenden saksı yapımı evleri, bahçeleri veya verandayı güzelleştiren, değişik görüntüler ortaya çıkaran, hayal gücünü geliştiren, ortama otantik görünüm sağlayan çok hoş bir çalışmadır.

Videoda da görüldüğü gibi yapımı oldukça kolay, hem vakti güzel değerlendirmek hem de evlere faydalı objeler üretmek için süper bir çalışmadır.

Eldivenden saksı yapımı için gerekli malzemeler:

  1. Eldiven (markette bulunur)
  2. Poliüretan köpük (nalburiyede bulunur)
  3. Kare mukavva (kırtasiyede bulunur)
  4. Yapıştırıcı (kırtasiyede bulunur)
  5. Toplu iğne (kırtasiyede bulunur)
  6. Bıçak (evlerde bulunur)
  7. 4 tane vida (nalburiyede bulunur)

Eldivenden saksı yapılışı:

Eldivenden saksı yapımı için öncelikle mutfakta kullanılan eldivenin parmak uçlarını toplu iğne ile küçük küçük deliyoruz.(Poliüretan köpüğün daha kolay akması için)Eldivenden çiçeklik yapılışı

Eldivenin boğaz kısmını kıvıralım. Parmak uçlarından başlayarak poliüretan köpüğü tüm parmaklara sıkalım.

MUTLAKA OKUYUN:  Mandaldan Peçetelik Yapımı Videolu Anlatım

Eldivenin avuç kısımlarını poliüretan köpükle dolduralım.

İlginizi Çekebilir: Fincandan dökülen çiçek şelalesi yapımı için bağlantıya tıklayarak fikir sahibi olabilirsiniz.Eldivenden çiçeklik

Eldivenden saksı yapımı için eldivenin bilek kısmını da  poliüretan köpükle dolduralım. Kurumasını bekleyelim. Kısa bir zamanda istenilen sertliğe ulaşacaktır.

El şeklinde eldivenden çiçeklik yapımı

El şeklinde saksı yapımı işlemini tamamlamak için kuruyan eldivenin dışındaki plastik eldiveni yırtarak çıkaralım.

El şekli vermek için fazla olan köpükleri bıçak yardımıyla düzelterek yontma işlemini yapalım. Düzgün bir el ve bilek görünümü verelim.
El görünümlü çiçeklik yapımı

Eldivenden el şeklinde çiçeklik için yapılan objeyi duvara asmak için bilekten düzgün bir şekilde bıçakla keselim.

Mukavvayı kare şeklinde istenilen ebatta keselim. El şekli verilen objenin bilek kısmına mukavvayı yapıştıralım. El şeklinde saksı yapımı tamamlanmış oluyor.

Eldivenden çiçeklik yapımı

Evin ya da bahçenin  güzel görünen yerine mukavvanın 4 köşesinden vida, tornavida yardımıyla el şeklindeki çiçeklik vidalayarak sabitleyebilirsiniz.

El şeklinde eldivenden çiçeklik

İlginizi Çekebilir: Bir başka fikir olan fıstık kabuklarından mumluk yapmak isteyenler bağlantıya tıklayarak bilgi alabilir.

Daha da üretken olmak istenilirse eğer ailenize maddi katkıda bulunmak bile mümkün olabilir. Bu tür objeler hayatımızda oldukça fazla yer alan güzel fikirler olmakla birlikte yaşamı farklılaştıran  çalışmalardır.

MUTLAKA OKUYUN:  Gazete Kağıdından Sepet Nasıl Yapılır?


Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin


1
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x