Duvar Temizliği Nasıl Yapılır?

1
1201

#Yazı İçeriği

Duvar temizliği bayanlar için kâbus gibidir. Merdivenle silmeye kalksan in çık epey yorulursun.

Tek bez kullansan bezi sürekli temiz tutmak zorundasın bir de arada bir temizlediğin yerlerde leke kalmış mı diye bakman gerekir ki leke bırakan bir bez kullanılmışsan bütün moraller alt üst olur.

Duvar temizliği bittiğinde üç saat spor salonunda ağırlık çalışmış gibi yorgun olursun. İşte size duvar temizliğinin kolay atlatılabilmesi için gerekli olan ipuçları

Duvar Silmenin Püf Noktaları

Duvar temizliği nasıl yapılır
Duvar temizliği püf noktaları

Her ne kadar çok fazla temas olmasa da duvarlarınızda zamanla toz, is, yağ lekeleri oluşabilir. Eğer duvarlarınızı düzenli olarak silerseniz duvar temizliği sizin için sorun olmaktan çıkacaktır. Uzun süre silinmemiş bir duvarın temizliği ise sizi yorabilir.

Düzenli silinen duvar için süpürgenizle toz alma işlemi gerçekleştirin. Bu işlem bittikten sonra bir kovaya sirke ve tuz karışımı koyarak sarı bezle duvarınızı silebilirsiniz. Bu karşım aynı zamanda hijyen açısından da size katkı sağlayacaktır.

Bezle silmeye başlamadan önce duvarlarınızın silinebilir boya ile boyandığından emin olmanız gerekiyor. Eğer emin değilseniz ıslak bezi deneme amaçlı duvarınızın az görünen bir yerinde uygulayabilirsiniz.

Son dönemlerde çıkan ve uzayıp kısalan borusu ile teleskopik bir özellik sağlayan temizlik araçları da duvar temizliği için kullanılabilir.

Bunların sağlam olması önemlidir zira duvar silerken güç uyguladığınız için kırılma riskleri her zaman vardır. Bu araçların ucuna takacağınız ve leke yapmayan microfiber bezler sizin işinizi fazlasıyla kolaylaştıracaktır.

Bu bezleri ıslak ve kuru olarak temizleme ve kurulama için de kullanabilirsiniz.

Eğer genel bir ev temizliği yapıyorsanız pencere temizliği konusunda da püf noktalara kulak vermenizi öneririm.

Duvar Nasıl Silinir?

duvar-temizligi-nasil-yapilir
Duvar temizliği nasıl yapılır

Uzun süre silmediğiniz biraz tozlu, biraz yağlı bir duvara sahipseniz ve silmek sizi korkutuyorsa yapacağınız en güzel iş odanın nem miktarını artırmaktır.

Bunun için odada bir süre su kaynatmanız odadaki nemin artmasını sağlar. Artan nem duvarınıza yapışacak ve böylece kirleriniz de kabarmış olacak.

Bundan sonrası sizin için daha kolay. Artık hafif deterjan ve su karışımı ile işleme başlayabilirsiniz. Karışımın gücünü denedikten sonra isterseniz deterjan arttıra da bilirsiniz. Duvar temizliği için bir diğer püf noktası da şudur:

Duvarlarınızı silip kuruttuktan sonra nişastalı suya batırdığınız bir süngerle silerseniz bir sonraki duvar temizliği sizin için çok daha kolay olacaktır.

Duvar temizliği nasıl yapılır videolu anlatımı

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here