Duvar Kağıdı Modelleri – Trendler – Kendin Yap Duvar Kağıdı Uygulamaları

0
413

Güzel duvarlar; sıcak bir ortam ve rahatlatıcı bir atmosfer yaratmanıza yardımcı olur. İnternette ve ayrıca iç tasarım dergilerinde birçok öneri ve ilham bulabilirsiniz. Bununla beraber, seçtiğiniz duvar kağıdı tamamen kişisel zevkinize ve evinizin tarzına bağlıdır. Bu içerikte sizlere duvar kağıdı modelleri ile trend modeller ve kendin yap duvar kağıdı uygulamaları konularında geniş bilgiler sunacağız.

En Yeni Duvar Kağıdı Modelleri ile Trendler

En popüler dekorlar nasıl doğar? Birçok fikir ve model modadan gelir ve daha sonra iç tasarım nesnelerine aktarılır. Bu, günlük yaşamda, alışveriş merkezlerinde dolaşarak ve giyim, süs eşyaları, mağaza içlerinde benzer motifleri tanıyarak kolayca gösterilebilir.

Botanik Uyum

Duvar kağıdında botanik uyum
Duvar kağıdında botanik uyum

Bugün kültürel unsurlar hala günün düzeni halinde. Ancak odak noktası ve rahatlama esas. Bu nedenle taze yeşil yapraklı botanik ve bitkisel motifler her odayı kişisel huzur vahalarına dönüştürmektedir.

Renk Oyunu

Duvar kağıdında renk uyumu
Duvar kağıdında renk uyumu

Cesur kombinasyonlar ve anlatımı güçlü bir görsel etki yapmak. Sizi uzak ülkelere egzotik bir yolculuğa davet ediyoruz. Portakal, pişmiş toprak kırmızısı, mor, yeşil ve mavi ile buluşma. Modaya uygun etnik görünen, sahip ve büyüleyici bir görsellik. Abartılı bir tasarıma örnek görselimizde.

İnanılmaz Derecede Doğal

Doğal duvar kağıdı modeli
Doğal duvar kağıdı modeli

Gerçek güç, huzur içinde yatıyor. Gerçekten, size huzur veren bir evden daha iyi olan nedir ki? Rahatlatıcı etkisi doğal renkler ve tonlarının toprak, otantik ahşap, kabuk ve yeşil yaprakları ile birlikte zengin sonbahar renkleri ile tüm resmi huzur vahası yapmak. İşte şık bir örnek.

Suya dayanıklı duvar kağıdı modelleri için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Geometri Grafikleri Karşılar

Geometrik duvar kağıdı modelleri
Geometrik duvar kağıdı modelleri

2019 sıra dışı modeller farklı ve neredeyse sınırsız. Çizgiler ve şekiller, renkler ve geometrinin kendisi gibi bir hoş. Rahatlatıcı motifleri sevenler yuvarlak ve oval şekillerin tadını çıkarabilirler. Kontrastlı arka planlardaki köşeler ve çizgiler, daha güçlü tatlar için dinamik bir görüntü oluşturur.

Duvarlarınız İçin Dijital Görüntüler

Dijital duvar kağıtları
Dijital duvar kağıtları

Aynı zamanda, fotoğraf duvar resimleri olarak da bilinir. En sevdiğiniz motiflerin veya San Francisco’daki gibi ünlü sklinlerin kristal niteliğinde dijital baskıları ve yüksek çözünürlüklü, daha iyi kalitede manzaralar duvarınızda mükemmel görsel çekicilik oluşturur. Bu dijital görüntüler ile evinizde çok özel kentsel yaşam hissi yaratırsınız.

Banyo duvar kağıdı modelleri için linke tıklayabilirsiniz.

Duvar Kağıtları ve Malzemeleri

Duvar kağıdı alırken sadece tasarımı değil, aynı zamanda üretim malzemesi de büyük önem taşır. Nede olsa hepimiz daha uzun süre duvar kağıtlarının tadını çıkarmak istiyoruz. Doğru duvar kağıdı malzemesi seçimi ile bazı hayal kırıklıklarından kaçınabilirsiniz. Bugün en popüler duvar kağıdı türlerinden sadece küçük bir seçki sunuyoruz.

Vinil Duvar Kağıdı

Vinil duvar kağıdı
Vinil duvar kağıdı

Vinil duvar kağıtların en ayırt edilir güçlü yapısı, yüksek nem direnci ve bakım kolaylığıdır. Duvar kaplaması, bu özellikleri taşıyıcı bir kağıda veya yün tabakasına uygulanan özel PVC yüzeyine borçludur. Vinil duvar kağıdının kalitesi katman sayısına da bağlıdır. Ne kadar fazla katmana sahip ise o kadar yüksek kalitedir. En özel tasarımlar için veya derinliğin etkileri için plastik bir köpük de sıklıkla kullanılır. Vinil duvar kağıtları, yüksek bir renk haslığı, büyük bir çizilmeye karşı direnç ve farklı desteklerde esnek uygulama sağlar. Bununla beraber, bu malzemenin plastik olduğu ve bu nedenle de çok fazla hava geçiremediği unutulmamalıdır. Bu yüzden rutubet oluşma riskini en azda tutmak için nemli ortamlarda uygulanmasından kaçınılmalıdır.

Kağıt Malzemeli Duvar Kağıtları

Kağıttan duvar kağıdı modelleri
Kağıttan duvar kağıdı modelleri

Klasik duvar kaplamaları elbette kağıttır. Genellikle dış kısımda baskılı, kabartmalı kağıdın ve geri dönüşümlü kağıdın bir kombinasyonu olarak görülürler. Sadece kişisel zevkinize bağlı olsa da duvar kağıdının ağırlığı kaliteyi belirler. Ağırlığı arttıkça kalitede artar. Kağıt duvar kağıtları birçok şekil ve renkte mevcuttur. İnce duvar kağıtları ile duvarın yüzeyindeki düzensizlikler genellikle açık bir şekilde ortaya çıkar.

Duvar Kağıdı Modelleri için Uygulamalar

Evinizde rahat ve süslemeli bir duvar kağıdını kendiniz uygulamasını yapmak ister misiniz? Listelenen herhangi bir tür duvar kağıdını uygulaması için ipuçlarımıza bakarak rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Adım 1: Hazırlık

Hazırlık
Hazırlık

Her zaman için iyi bir hazırlık temeldir. Daha sonra duvar kağıdı uygulamasını kolaylaştırmak için, pürüzlü olan duvarlar pürüzsüz hale getirilmelidir.

Adım 2: Duvar Kağıdını Kesin

Duvar kağıdını kesin
Duvar kağıdını kesin

Vinil ya da kağıt duvar kağıdınızı masaya yayın ve gerekli olan uzunluğu ölçün. Yapıştırma esnasında olumsuz sürprizlerden kaçınmak için üst ve altta istenen uzunluğa iki ila beş santimetre eklemeniz ve duvar kağıdınızı şeritler halinde kesmenizi öneririz.

Adım 3: Yapıştırıcıyı Hazırlayın

Yapıştırıcıyı hazırlayın
Yapıştırıcıyı hazırlayın

Almış olduğunuz duvar kağıdı yapıştırıcısının üzerinde belirtilen talimatlara göre hazırlayın.

Adım 4: Yapıştırıcıyı Duvar Kağıdına Yayın

Yapıştırıcıyı duvar kağıdına yayın
Yapıştırıcıyı duvar kağıdına yayın

Masanın üzerine yaydığınız duvar kağıtlarını üst üste istifleyiniz. Sonra tutkalı tüm yüzeye iyice sürerek yayınız. Bu işlemleri yapmadan önce duvar kağıdının yapıştırma talimatlarını okumayı unutmayınız.

Adım 5: Duvarda Uygulama

Duvarlara uygulama
Duvarlara uygulama

Yapıştırma işlemini pencere kenarından başlamanızı ve ardından oda boyunca devam etmenizi öneririz. Duvar kağıdının üst kısmını en üst noktadan başlayarak bir baskı silindiri kullanarak duvar kağıdını yukarıdan aşağıya doğru bastırarak yapıştırmaya devam ediniz.

Umarız ki tavsiyemiz duvarlarınızı güzel bir şekilde dekore etmenize yardımcı olur. Duvar kağıtları satın almak için internetten araştırma yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here