Duşakabin Silikonu Nasıl Çekilir? | Dekordiyon
perde siparişi


Duşakabin Silikonu Nasıl Çekilir?

Banyoda duşakabin montajında kullanılan silikon zamanla sararır ve bu durumda sağlıksız aynı zamanda da kötü bir görünüm oluşur. Duşakabin silikonu banyoda yoğun nem ve suya maruz kaldığı için kararma ve küflenme yapıyor.Belirli zaman aralıklarında (ortalama 1 yıl) duşakabin silikonunun temizlenmesi ve yenisinin uygulanması gerekiyor.

Duşakabin silikonu uygulamasına başlamadan önce banyoda kararan silikon nasıl sökülür isimli konuya göz atarak işlem basamaklarını öğrenebilirsiniz.

Videolu anlatım İngilizce içerikli olsa da duşakabin silikonu uygulamasını yapan kişinin işlemleri takip edildiğinde gayet net bir şekilde silikonun nasıl çekildiğini öğrenebilirsiniz.

Yine de içeriğin Türkçe olmasını arzu ederseniz aşağıdaki duşakabin silikonu nasıl çekilir videosunu izleyebilirsiniz.Küvetten su sızmasına kesin çözüm olarak görülen silikon uygulaması, aslında %100 su sızmasına engel olamıyor. Çünkü zamanla sararan, kararan ve küflenen silikon su sızmasına da neden olabiliyor.

Kir tutmayan silikon, kararmayan silikon ya da küflenmeyen silikon arayışı hemen hemen herkeste var ancak tam olarak buna çare bulunmuş değil.

İlla ki zaman içerisinde silikonun yenilenmesi gerekiyor. Sizlere küfe dayanıklı silikon markası önerilerimiz içerisinde würth, henkel, bison ve sika gibi markalar yer alıyor.

Silikon uygulamasında size gerekli olan aparatın adı “silikon tabancası” olarak geçiyor. Yapı marketlerden temin edebileceğiniz ve fiyatı 10TL’den başlayan bu aleti silikon uygulamasını yapmadan önce temin etmenizde fayda var.Sizlere bu içerikte banyoda duşakabin silikonu nasıl yapılır sorusunu cevaplamaya çalıştık. İçeriğimizi beğendiyseniz, arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x