Dondurma Çubuklarından Raf Yapımı Videolu Anlatım

Dondurma çubuklarından raf yapımı fikri kulağa ne kadar da hoş geliyor. Hem çok farklı bir malzeme olan dondurma çubuklarını değerlendirmiş olacak hem de güzel ve kullanışlı bir rafa sahip olacaksınız. Unutmadan belirtelim: Dondurma çubuklarına dil çubuğu da denilebiliyor.

Altıgen şeklindeki bu raf, duvarınızda dekorasyonu tamamlayıcı özelliği ile şık bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır. İster evinizde isterseniz iş yerinizde kullanın hazır raflardan daha güzel bir görünüm yakalayacağınız muhakkak.

YouTube video

Dondurma çubuklarından raf yapımı için malzemeler:

Dondurma Çubuklarından Raf Yapımı Videolu Anlatım
Dondurma çubuğundan raf yapımı için gerekli malzemeler
  • Dondurma Çubukları: Tek raf yapımı için 100 adet bizim için yeterli olacaktır. Hobi marketlerden, yapı malzemeleri satan firmalardan ya da internetten alabileceğiniz bu çubukların paketi 10 lira civarındadır.
  • Ahşap Yapıştırıcı: Birçok farklı markanın var olduğu ahşap yapıştırıcı için güvendiğiniz ve sağlıklı bir ürün seçmenizde fayda var.
  • Vernik: Vernik uygulaması isteğe bağlıdır. Dondurma çubuklarının renkli olanlarından alacaksanız verniğe gerek kalmaz. Ayrıca vernik için de istediğiniz bir rengi seçebilirsiniz.
  • Altıgen Şema: İnternetten elde edeceğiniz bu altıgen şema ile rafınızın daha düzgün olmasını sağlayabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Fıstık kabuklarından mumluk yapımı için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Dil çubuğundan raf yapımı

Dondurma Çubuklarından Raf Yapımı Videolu Anlatım
Dil çubuklarından raf yapımı

Altıgen şema çıktısını aldıktan sonra dondurma çubuklarını altıgen olacak şekilde yapıştıralım. Bu temel ilk katı yaptıktan sonra dondurma çubuklarını üst üste yaklaşık on beş kat olacak şekilde yapıştıralım.

Daha derin bir raf istiyorsanız kat sayısını biraz daha artırabilirsiniz. Yapıştırma işlemi bittikten sonra kuruması için bir süre beklemeniz gerekiyor.

Rafımız kuruduktan sonra vernik atma işlemine geçebiliriz. Fırça yardımı ile mobilya ve duvar renginize uygun bir vernik atımı gerçekleştirelim. Verniğin de kuruması için bir süre bekleyelim.

Dondurma Çubuklarından Raf Yapımı Videolu Anlatım
Dil çubuklarından raf yapımı

Vernik kuruduktan sonra dondurma çubuğundan raf yapımı sona ermiş oluyor. Bu rafın içinde isterseniz bir fotoğrafınızı isterseniz ufak bir çiçeğinizi ya da şık bir bibloyu sergileyebilirsiniz.

Dondurma çubuğundan raf yapımının sadece altıgen olanını değil dilerseniz farklı geometrik şekillerde olanlarını da tercih edebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken temel basamaklar altıgen raf ile aynıdır.

Sadece çıktısını alacağınız model farklılık gösterecek bir de dondurma çubuğu sayısında bir değişim olacaktır. Dondurma çubuklarından raf, aynı zamanda güzel bir hediye olarak da düşünebilir.

Dondurma Çubuklarından Raf Yapımı Videolu Anlatım
Dondurma çubuklarından raf yapımı

İlginizi Çekebilir: Bir başka kendin yap projesi olan 5 harika kendin yap fotoğraf fikri yazımı da okumayı ihmal etmeyin.

Yorum yapın