Dondurma Çubuğundan Çay Altlığı Yapılışı

0
280

Malumunuz yazın en çok tüketilen ürünlerin başında dondurma geliyor. Peki dondurma çubuklarını ne yapıyorsunuz, diye sorasım geldi. Tabii ki atmayıp değerlendirme yoluna gidiyoruz dediğinizi duyar gibiyim 🙂 Bu yazımda dondurma çubuğundan çay altlığı yapımını anlatmak istedim.

Güzel bir kendin yap projesi olan dondurma çubuklarını değerlendirmek gerçekten eğlenceli. Dondurma çubuklarından çay altlığı yapılışı ise oldukça basit malzemelerden oluşuyor.

Gereken malzemeler içerisinde dondurma çubukları yer alıyor. Biriktirmek zor olur derseniz internetten de dondurma çubuklarını satın alabilirsiniz. (dil çubuğu şeklinde aratabilirsiniz.)

Dondurma çubuklarıyla birlikte renkli yanmaya karşı dayanıklı ve renkli ip gerekiyor. İpleri herhangi bir hobi marketten temin etmeniz mümkün.

Bir de ipi sabitlemek için her zaman kullandığımız silikon tabancası gerekiyor.

Malzemeleri hazırladıysanız, hemen işin başına geçip dondurma çubuklarını işe yarar hale getirelim.

1Adım:

blank

İlk adımda malzemeleri düzgün bir masanın üzerine yerleştirin. Silikon tabancasını prize takın hazır olsun.

2Adım:

blank

İkinci adımda ise dondurma çubuklarını resimde gördüğünüz şekilde hazırlayın.

3Adım:

blank

Üçüncü adımda ise dondurma çubuklarının üzerine az bir miktar silikon sürün ve diğer dondurma çubuğunu üzerine yapıştırın. Burada yamuk olmamasına özen gösterin.

Tüm dondurma çubuklarını silikon yardımı ile birbirine sabitleyin. Çubukların uzun ya da kısa olmaması için ölçü almanızı öneririm. Diğer türlü çirkin bir görüntü ortaya çıkabilir.

Dondurma çubuğundan çay altlığı için adım adım yönergeleri inceleyerek yapabilirsiniz.

4Adım:

blank

Dördüncü adımda ise sabitlenen dondurma çubuklarını renkli ipler yardımı ile bağlayın. Bunu belirli bir motif ya da düzen oluşturacak şekilde 9 alanı da birbirine bağlayın.

5Adım:

blank

Tüm alanları birbirine bağladıysanız böyle bir görünüm ortaya çıkacaktır. Tebrikler çay altlığı neredeyse hazır denebilir.

6Adım:

Son adımda taze çayınızı en sevdiğiniz fincana koyup hazırladığınız çayı altlığının üzerine koyup çayınızı yudumlayabilirsiniz.

Dondurma çubuklarını değerlendirdiniz pipetleri değerlendirmek için pipetlerden kapı süsü yapılışı isimli yazımı okuyabilirsiniz.

Dondurma çubuğunu değerlendirdiğimiz bu yazıyı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarında paylaşabilirsiniz.

Yorum alanından aklınıza takılanları sorabilir, fikir alışverişinde bulunabilirsiniz. Bir başka kendin yap projesinde görüşmek üzere. Keyifli dekorasyonlar dilerim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here