perde siparişi

Elektrikli Şömine Modelleri: Dimplex Şömineler



Elektrikli şömine son zamanlarda ev dekorasyonunda sıklıkla kullanılan mobilya eşyalarından biri olarak dikkat çekmektedir. Elektrikli şömine piyasasında söz sahibi olan Dimplex elektrikli şömine modelleri piyasanın en iyi şöminelerini üreten firmadır.



Gerçek bir şömine görünümüne sahip olan dimplex elektrikli şömineler 3 boyutlu yapıya sahip. Duman ve alev görüntüsü veren alev efekti ile uzaktan kumandası sayesinde maksimum konfor sağlamaktadır.

Alev efektini su kullanarak veren bu elektrikli şömine aynı zamanda nemlendirici görevi görmektedir. Dimplex elektrikli şömine yeni modellerinde çıtırtı çıkaran şömineler ile kışın şömine keyfini katlıyor.

Dimplex elektrikli şömineleri tv ünitesi olarak da kullanmak mümkün. TV ünitesini dekoratif zenginlik kazandıran elektrikli şömineler şimdilerde evin salonunda ayrı bir yere sahip.



Elektrikli şöminelerin en güzel yanı odun kullanmadan şömine keyfi yaşatmasıdır. Özellikle yüksek katlı binalarda ve baca sorunu olan apartmanlarda şömine kullanım sorununun önüne geçmesi bakımından oldukça pratik bir uygulama olan elektrikli şömineler, artık çoğu evde yerini almış durumda.

Tadilat gerektirmeyen bu pratik ürünleri ev dekorasyonu içerisinde nasıl dekore edildiğini görmek isterseniz sizler için aşağıda derlediğim elektrikli şömine modellerine bir göz atmanızı öneririm.

MUTLAKA OKUYUN:  Bir Türlü Ulaşılamayan Çiçekçi ve Online Alışveriş Deneyimim!

Salon dekorasyonu nasıl yapılır konusunu bağlantıya tıklayarak öğrenebilirsiniz.



Günümüzde şömineli evlere pek rastlamasak da yine de Şömineli ev dekorasyonu konusuna şu soğuk geçen kış günlerinde ihtiyacımız olur düşüncesiyle değinmek istedim.

Şömineli ev dekorasyonu

Doğal gazın evlere gelmesiyle birlikte temiz, verimli ve pratik ısınma yöntemlerine çoğu ev geçmiş durumda. Ancak benim içimde her zaman şömineli evler ayrı bir yere sahip. Sanırım nostaljik bir havası var. 🙂

Şömineli ev düşüncesi şu an lüks toplu konutlarda dahi kullanılmıyor artık. Onlar da genel olarak merkezi ısıtma ve soğutmayı tercih ediyorlar. Evde şömine olması hoş bir şey olsa da kullanımının zor olması, işleri tersine çevirebiliyor. Mesela evde sürekli odun bulundurmanız gerekiyor ya da temizlik zamanı geldiğinde zahmetli bir iş olduğu ortaya çıkabiliyor.




Tüm bu söylediklerimize karşılık şöminelerin ev dekorasyonuna sunduğu katkı ve ortamda oluşturduğu havanın yeri bambaşka diyebilirim.

Şömineli ev dekorasyonu

Salonda bir şömine olsun derseniz birkaç ayrıntı ile yaptırmanız mümkün. Duvarda alçıpan ile kabartı oluşturulması gerekiyor ve kabartıyı da taş motiflerle süslemek güzel bir fikir olabilir.

MUTLAKA OKUYUN:  Uygun Fiyatlı Günlük Kiralık Daire Seçenekleri

Şömine çerçevesini ise mermercilerden temin edebilirsiniz. Bütün bunları yaptınız baca yok dediğinizi duyar gibiyim. Sadece görüntü olsun diye bu fikirleri verdim. Yanlışlıkla şömineyi yakmaya kalkmayın. 🙂

Yapay şömine diye adlandırılan bu şömineli ev dekorasyon fikri günümüzde pek çok evde kullanılmaya başlandı. Hem sıcak bir ortam hem de romantik dakikalar için ideal. Sizde yapay şömine ile evinizin görünümünü değiştirebilirsiniz.

Şömineli ev dekorasyonu

Farklı dekor malzemeleri kullanmanız mümkün. Özellikle tuğlalarla yapılan şöminelerin daha gerçekçi durduğunu söylemeliyim.

Beyaz renklerle tasarlanmış bir salon dekorasyonu için şömine fikri de beyaz olabilir. Tuğlaların beyaz renkle boyanmasıyla ortamın havası değişebilir. Uyumlu ve modern bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Şömineli ev dekorasyonu fikri için mermerlerden de faydalanmanız mümkün. Doğal mermer taşının özelliğini salonunuza taşıyabilir. Şömine karşında yaz kış keyif yapabilirsiniz.

Şömineli ev dekorasyonu

Sizlere Şömineli ev dekorasyonu fikirleri için küçük bir galeri hazırladım. Bu galeri de şömineli evlerin nasıl bir dekorasyona sahip olduğunu görebilirsiniz. Siz de kendi evinize şömine yaptırmadan önce fikir sahibi olabilirsiniz. Keyifli ve sıcak dekorasyonlar dilerim.

MUTLAKA OKUYUN:  En Değerlisi için En Özelini Arayanlara: Yataş Bedding Bebek Nevresim Takımı

Neler Okuyacaksınız?

Salona elektrikli şömine modeli

Elektrikli şömine modelleri ve fiyatları

Elektrikli şömine modeli ile dekorasyon

Elektrikli şömine modeli

Elektrikli şömine fiyatları

Elektrikli şömine modeli

Beyaz elektrikli şömine modeli



Abone ol
Bildir
guest
1 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin


1
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x