Ferah Ofis Ortamı Nasıl Sağlanır?

Küçük Banyo Modelleri ile Banyo Dekorasyonu

Küçük Oturma Odası Dekorasyonu için 5 Mükemmel Bilgi

Yeni Evlenecek Çiftler için Mobilya Seçimi Dersleri 2

Dikişsiz Emoji Yastık Yapımı Videolu

Yazar: Alperen Dernek Kategori: Kendin Yap 8 Şubat 2017
1.772

Bugün sizlere son dönemde popüler olan emoji yastık yapımı konusunu anlatacağım.

Emoji nedir?

Sanal dünyanın içinde bulunduğumuz durumu yansıtan karakterleri olan emojiler ilk defa Japonya’da kullanılmaya başlandı.

Emoji nedir

Emojiler, elektronik mesajlarda ve web sitelerinde yer alan mesaj ve diğer iletileri zenginleştirmek için kullanılmaktadır.

Emoji kelimesindeki “E” görsel, “moji” ise karakter anlamı taşımaktadır. Bugün sizlerle dikişsiz emoji yastık yapımı nasıl yapılır sorusuna cevap arayacağız.

Emoji yastık yapılışı için gerekli malzemeler

İnce keçeden, kırtasiyelerden temin edeceğiniz istediğiniz renkteki keçe parçaları, yapıştırmak için silikon tabancası ya da kumaş yapıştırıcısı gerekecek.

Emoji yastık yapımı malzemeleri

Yağlı kâğıt, yastık dolgusu( pamuk da olabilir ), büyük boy tabak, kurşun kalem, dosya kâğıdı ve makas bizim için gerekli malzemelerdir.

Anlatımlı emoji yastık yapımı

Emoji yastık yapımı için öncelikle tabak ile keçeye büyük bir daire çizelim. İsterseniz pergel de kullanabilirsiniz. Çizdiğimiz daireyi makas ile keselim ve yuvarlak bir keçe elde edelim.

Aynı ebatlarda ve aynı renkte ikinci bir yuvarlak keçe daha çizelim ve bunu da makas ile keserek çıkaralım. Bu iki keçe parçasını birbirine yapıştıracağız.

Bunun için kumaş yapıştırıcı ya da silikon tabanca kullanabilirsiniz. Ben silikon tabanca kullandım. İki keçe parçasının tamamını yapıştırmayalım.

Emoji yastık nasıl yapılır

Elimizin sığacağı kadar bir alan boş kalırsa yastığı doldurmak için bu alanı kullanabiliriz. Kenarları yapıştırdıktan sonra yastığı ters yüz edelim ki yapıştırılan kısımlar içerde kalsın.

Kalp gözler ve gülen ağız yapabilmek önce kalıp hazırlamamız gerekiyor Bunun için de dosya kâğıdını ikiye katlayın ve yarım bir kalp ile yarım gülümseme çizin. Bunları kestiğimizde tam bir kalp ile gülümseme ortaya çıkmış olacak.

Bu kalıp ile artık keçeleri düzgün bir şekilde kesebiliriz. İki tane kırmızı renkli kalp göz ile lacivert renkli ağız hazır hale geldikten sonra yapıştırma işlemine geçebiliriz.

Yapıştırma işlemi için ben yine silikon tabanca kullanacağım. Siz isterseniz kumaş yapıştırıcı da kullanabilirsiniz. Yapıştırma işleminden sonra yastığımızı doldurmaya geçebiliriz.

Yastığımızı doldurmak için İster hazır dolgu malzemesi isteseniz de pamuk kullanabilirsiniz. Yastığınız istediğiniz büyüklüğe geldiğinde kalan açık kısmı da yapıştırabiliriz.

Keçeden emoji yastık

Bu yapıştırma işlemini kenarları ters çevirerek dikkatli bir şekilde yaparsak tıpkı ilk yaptığımız yapıştırma işlemi gibi kusursuz olacaktır. Siz de bu yöntemle kolayca emoji yastık yapımını gerçekleştirebilirsiniz.

Emoji yastık yapımı videolu anlatım

Alperen Dernek

Türkçe öğretmeni, evli ve bir çocuk babasıyım. Hobi olarak ev dekorasyonu ve kendin yap projeleri ile ilgileniyorum. Dergilerden, sosyal medyadan ve yabancı sitelerden öğrendiğim yeni fikirleri siz değerli takipçilerim ile paylaşıyorum. Sitemi beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bana destek olabilirsiniz. 🙂

Yapılan Yorumlar

2 Trackbacks/Pingbacks

  1. Pingback: Sakallı ipten Paspas Yapımı Videolu Anlatım - Ev Dekorasyon Fikirleri on 13 Şubat 2017
  2. Pingback: Dekoratif ve Hediyelik Kişiye Özel Yastık Modelleri on 21 Ekim 2017

İlginizi Çekebilir
Hızlı Boya

350 Profesyonel Boyacı İle 1 Günde Boya - Hizliboya.com

Kolay Sehpa Boyama Teknikleri

Kolay Sehpa Boyama Teknikleri

15 Mart 2017
2.403
Pet Şişeden Neler Yapılır?

Pet Şişeden Neler Yapılır?

6 Eylül 2016
9.340
Karton Rulo Dekoratif Raf Yapımı

Karton Rulo Dekoratif Raf Yapımı

23 Temmuz 2016
6.102
Bunlar da var!
Tül Perde Nasıl Temizlenir?

Tül Perde Nasıl Temizlenir?

11 Mart 2016
14.385
Ahşap Ev Dekorasyonu Stili

Ahşap Ev Dekorasyonu Stili

20 Ağustos 2015
3.301
Emaye Tencereden Obje Yapımı

Emaye Tencereden Obje Yapımı

9 Ocak 2016
4.863
Mutfak Dekorasyonu Fikirleri

Mutfak Dekorasyonu Fikirleri

1 Mayıs 2015
4.500