Emoji Yastık Yapımı Videolu Anlatım 2021


Popülerliği gittikçe artan emoji yastık yapımı konusunu anlatacağım. Sanal dünyanın içinde bulunduğumuz durumu yansıtan karakterleri olan emojiler ilk defa Japonya’da kullanılmaya başlandı.


Emoji Yastık Yapımı Videolu Anlatım 2021

Emojiler, elektronik mesajlarda ve web sitelerinde yer alan mesaj ve diğer iletileri zenginleştirmek için kullanılmaktadır.

Emoji kelimesindeki “E” görsel, “moji” ise karakter anlamı taşımaktadır. Bugün sizlerle dikişsiz emoji yastık yapımı nasıl yapılır sorusuna cevap arayacağız.


Emoji yastık yapımı videolu anlatım

Emoji yastık yapılışı için gerekli malzemeler

İnce keçeden, kırtasiyelerden temin edeceğiniz istediğiniz renkteki keçe parçaları, yapıştırmak için silikon tabancası ya da kumaş yapıştırıcısı gerekecek.

Emoji Yastık Yapımı Videolu Anlatım 2021

Yağlı kâğıt, yastık dolgusu( pamuk da olabilir ), büyük boy tabak, kurşun kalem, dosya kâğıdı ve makas bizim için gerekli malzemelerdir.


İlginizi Çekebilir: Ahşap makara dekorasyonu için tıklayın!

Anlatımlı emoji yastık yapımı

Emoji yastık yapımı için öncelikle tabak ile keçeye büyük bir daire çizelim. İsterseniz pergel de kullanabilirsiniz. Çizdiğimiz daireyi makas ile keselim ve yuvarlak bir keçe elde edelim.


Aynı ebatlarda ve aynı renkte ikinci bir yuvarlak keçe daha çizelim ve bunu da makas ile keserek çıkaralım. Bu iki keçe parçasını birbirine yapıştıracağız.

Bunun için kumaş yapıştırıcı ya da silikon tabanca kullanabilirsiniz. Ben silikon tabanca kullandım. İki keçe parçasının tamamını yapıştırmayalım.


Emoji Yastık Yapımı Videolu Anlatım 2021

Elimizin sığacağı kadar bir alan boş kalırsa yastığı doldurmak için bu alanı kullanabiliriz. Kenarları yapıştırdıktan sonra yastığı ters yüz edelim ki yapıştırılan kısımlar içerde kalsın.

Kalp gözler ve gülen ağız yapabilmek önce kalıp hazırlamamız gerekiyor Bunun için de dosya kâğıdını ikiye katlayın ve yarım bir kalp ile yarım gülümseme çizin. Bunları kestiğimizde tam bir kalp ile gülümseme ortaya çıkmış olacak.


Bu kalıp ile artık keçeleri düzgün bir şekilde kesebiliriz. İki tane kırmızı renkli kalp göz ile lacivert renkli ağız hazır hale geldikten sonra yapıştırma işlemine geçebiliriz.

Yapıştırma işlemi için ben yine silikon tabanca kullanacağım. Siz isterseniz kumaş yapıştırıcı da kullanabilirsiniz. Yapıştırma işleminden sonra yastığımızı doldurmaya geçebiliriz.

Yastığımızı doldurmak için İster hazır dolgu malzemesi isteseniz de pamuk kullanabilirsiniz. Yastığınız istediğiniz büyüklüğe geldiğinde kalan açık kısmı da yapıştırabiliriz.

Emoji Yastık Yapımı Videolu Anlatım 2021

Bu yapıştırma işlemini kenarları ters çevirerek dikkatli bir şekilde yaparsak tıpkı ilk yaptığımız yapıştırma işlemi gibi kusursuz olacaktır. Siz de bu yöntemle kolayca emoji yastık yapımını gerçekleştirebilirsiniz.

 

Bu içeriği puanlamak ister misiniz?
[Katılım: 0 | Puan Ortalaması: 0]
Abone ol
Bildir

2 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
2
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x