Kendin Yap Ayakkabı Fikirleri

Hanımların Görünce Aşık Olacağı Pembe Renk Mutfak Dekorasyonu

Dünyanın En İlginç Ev Tasarımları

Babalar için Tasarlanmış 14 Güzel Baba Koltuğu

Dikdörtgen Salon Dekorasyonu İçin 5 Harika Bilgi

Yazar: Alperen Dernek Kategori: Ev Dekorasyonu 9 Ocak 2017
3.266

Çoğu zaman, evimizin salonunun şeklini kendimiz belirleyemiyoruz. Bu sebeple birçok farklı salon şekli ile karşılaşıyoruz. Dikdörtgen salon dekorasyonu, doğru yöntemler kullanıldığında eve ferahlık ve renk katacaktır.

Bu yöntemleri uygularken salonun ışık alma durumunu da gözden geçirmeli az ışık alan salonların daha basık bir havaya sahip olacağı unutulmamalıdır.

Dikdörtgen salon dekorasyonu ile ilgili vereceğimiz bilgiler temel bilgilerdir. Sizin, dekorasyonu kendi salonunuzun enine ve boyuna uygun yapmanız daha doğru olacaktır.

Dikdörtgen uzun salon dekorasyonu

Dikdörtgen salonlarda yapılan en büyük hata eşyaları tren gibi birbiri ardına sıralamaktır. Bu yöntem, görüntü açısından da kullanışlılık açısından da dikdörtgen salon dekorasyonu yöntemlerine terstir.

Dikdörtgen salon dekorasyonu

Peki, ne yapmalı?

L tarzındaki oturma grupları ile alanı değerlendirebilirsiniz. Ayrıca berjerli koltuklar da bu salon türü için kullanılabilir.

Dikdörtgen salon dekorasyonunda yemek masasının konumu da odanın genel kullanış düzenini etkileyecektir. Genellikle yemek masasının kapıya yakın konumlandırılması tercih edilir.

Bu, hem salon içi insan trafiğini rahatlatacak hem de yemek sırasında, servis için kolaylık sağlayacaktır. Bu yemek masasının dikdörtgen olması, hem salonun şekline uygun olacak hem de işlevselliğini arttırmış olacaktır.

En iyi 22 salon dekorasyonu görmek için yazımı okuyun.

Dikdörtgen salon dekorasyonu için kullanılan eşyalardan biri de aynadır. Eğer salonunuzun eni darsa bunu genişletmenin yolu aynalardan geçer. Özellikle salonun uzun kenarına koyacağınız ayna, alan derinliği oluşturacak ve salonun kareye benzer bir görünüm kazanmasına yardımcı olacaktır.

Dikdörtgen salon dekorasyonu için düşünülen halılar iki farklı çeşit olabilir. Bunun için salonunuzun yemek yenilen kısmı ile oturulan kısmını ayrı düşünmeniz yeterli olacaktır.

Yemek yenilen kısma farklı desenlere sahip bir halı, oturma bölümüne ise daha farklı desenlere sahip bir halı kullanılabilir. Bu yöntem, aynı zamanda salonunuzu iki bölüm haline getirir ve salonu farklı odalara sahipmiş gibi gösterebilir.

Dikdörtgen salonların enleri eğer çok darsa özellikle orta kısmı boş bırakmaya gayret göstermelisiniz. Zaten dar olan bir salonu lüzumsuz aksesuarlar ve parçalı sehpalar ile boğarsanız odayı ferahlık hissinden uzaklaştırırsınız.

Salon dekorasyonu tüm detaylarıyla öğrenmek için salon dekorasyonu nasıl yapılır yazımı okuyun.

Dikdörtgen salon dekorasyonu örnekleri

Yukarıdaki dikdörtgen salon dekorasyonu fikirlerinden yola çıkarak birbirinde güzel döşenmiş salonları yakalayabilirsiniz.

Örneklerden yola çıkarak siz de salonunuzu misafirleriniz için ferah ve hoş sohbetlerin yapılacağı bir mekâna çevirebilirsiniz.

 

Alperen Dernek

Türkçe öğretmeni, evli ve bir çocuk babasıyım. Hobi olarak ev dekorasyonu ve kendin yap projeleri ile ilgileniyorum. Dergilerden, sosyal medyadan ve yabancı sitelerden öğrendiğim yeni fikirleri siz değerli takipçilerim ile paylaşıyorum. Sitemi beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bana destek olabilirsiniz. 🙂

Yapılan Yorumlar

Fikirleriniz benim için önemli. Yazı hakkında yorumunuzu alabilir miyim?

İlginizi Çekebilir
Hızlı Boya

350 Profesyonel Boyacı İle 1 Günde Boya - Hizliboya.com

Bunlar da var!
Karton Rulo Dekoratif Raf Yapımı

Karton Rulo Dekoratif Raf Yapımı

23 Temmuz 2016
6.104
Nazar Boncuğu Ev Dekorasyonu

Nazar Boncuğu Ev Dekorasyonu

10 Eylül 2015
3.645
Modern Lavabo Tuvalet Modelleri

Modern Lavabo Tuvalet Modelleri

21 Şubat 2016
2.303
Çocuk Odası Raf Modelleri

Çocuk Odası Raf Modelleri

25 Şubat 2016
4.954
Klima Temizliği Nasıl Yapılır?

Klima Temizliği Nasıl Yapılır?

30 Ağustos 2016
1.209
English Home Havlu Modelleri

English Home Havlu Modelleri

9 Haziran 2017
473