Dergiden Kapı Süsü Yapımı

7
693
dergiden-kapi-sus-olur-mu
dergiden-kapi-sus-olur-mu

Bugün sizlere masrafsız ama bir o kadar da şık güzel bir kapı süsü yapacağım. Hem de dergi sayfasından. Evet, yanlış duymadınız dergiden kapı süsü. Evimizin dış kapısının görünümüne siz de benim gibi önem verenlerdenseniz ve gelen misafirlerinizi hoş bir kapı süsü ile karşılamak istiyorsanız bu yazımız tam size göre.

Dergiden kapı süsü nasıl yapılır?

Bazen kendin yap kategorisindeki ürün tasarımları çeşitli malzemelerden dolayı pahalıya mal olabiliyor. Ancak bugün sizlere nasıl yapılacağını göstereceğim dergiden kapı süsü son derece masrafsız güzel bir ev dekorasyonu aksesuarı.

dergi-sayfasindan-kapi-susu
dergi-sayfasindan-kapi-susu

Dergiden kapı süsü için gerekli malzemeler

Eski okunmuş parlak kağıda sahip dergi sayfaları yaklaşık 40-50 sayfa. Yaldızlı renge boyamak isteyenlere altın sarısı simli sprey boya.(altın yaldızlı boya için tıklayın.)(İsteğe göre farklı bir renge de boyayabilirsiniz.) Sprey boya kullanmadan da hazırlamanız mümkün. İnce karton mukavva.(Yuvarlak iskelet hazırlamak için.) Evde kullandığınız küçük dekoratif obje. Altın sarısı ip ve silikon.

Öncelikle hepimizin evinde kuşe kağıda basılı dergilerden vardır hani şu parlak olanlardan. İşte dergi sayfalarını bozulmadan yırtıyoruz ve görseldeki gibi kıvırarak hazırlıyoruz. Evde çocuğunuz varsa onunla bile yapabilirsiniz, oldukça zevkli. 🙂 Kıvırdığımız ruloları yan yana getirdiğimizde geniş bir yuvarlak olacak şekilde hazırlıyoruz. Yani tahminim 40-50 tane yapmanız gerekecek.

dergiden-kapi-susu
dergiden-kapi-susu

Daha önceden hazırladığınız yuvarlak mukavvaya silikon yardımı ile kıvırarak hazırladığımız dergi sayfalarını tek tek yapıştırıyoruz. Yuvarlak bir görünüm kazanması için yan yana getirerek yapıştırıyoruz. Daha sonra yaldızlı sprey boya ile görseldeki kapı süsünü boyuyoruz ve kuruması için bir müddet bekliyoruz.

dergiden-kapi-susu-nasil-yapilir
dergiden-kapi-susu-nasil-yapilir

En son yine yuvarlak bir şekilde hazırladığınız karton mukavvayı yün ip ile sararak güzel bir görüntü ortaya çıkartıyoruz. En son boyadığımız parça ile yün ip ile hazırladığımız parçayı görseldeki görünüm oluşacak şekilde yapıştırıyoruz. En son isteğe bağlı olmak koşuluyla ister küçük bir dekoratif obje yerleştirin isterseniz de sade bir görünümle kullanın. Artık dergiden kapı süsü kullanıma hazır.

dergilerden-kapi-susu
dergilerden-kapi-susu

Artık dergiden kapı süsünü dış kapınıza asabilirsiniz. Bir sonraki kendin yap projesinde görüşmek üzere… Keyifli ve yaratıcı dekorasyonlar dilerim 🙂

7 YORUMLAR

  1. Dergiden yapılanlara bakın hele. Çok harika ve zengin işi görünüyor bu kapı süsü. Başka kapı süsü yapımı fikirleri sizden bekliyoruz. Teşekkürler…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here