Dekoratif Çerçeveler Konusunda Bilmeniz Gereken +5 Bilgi

1
968

Ev dekorasyonunda kuşkusuz dekorasyonu tamamlayıcı unsurların başında dekoratif çerçeveler geliyor. Evinizde güzel anlarınıza adeta yer yapan, sürekli göz önünde olarak güzel anlarınızı size hatırlatan dekorasyon çer.eveler, evinizin dekorasyonunu da tamamlayarak bir bütünlük sağlıyor. Özellikle evinizde büyük ve boş duvarlar ya da köşeler var ise dekoratif duvar çerçeveleri bu duvarları değerlendirmek adına en güzel objeler olacaktır.

Dekoratif çerçeve dediğinizde aklınıza sadece düz ve klasik olan içerisine resim ve fotoğraf konulan çerçeveler gelmesin. Sürekli gelişen dekorasyon alanında artık her ortam dekorasyonuna uyum sağlayan şekillerde de dekoratif çerçeveler tercih edilmeye başlanmıştır. Özellikle ortam dekorasyonuna göre dekoratif resimli çerçeveler çok sık tercih edilmektedir.

Eski resim çerçevesinden tepsi yapımı detaylarını öğrenmek isterseniz bağlantıya tıklayabilirsiniz. Ya da ağaç dalı dekoratif çerçeve yapımı için detayları inceleyebilirsiniz.

1Renk Uyumunu Yakalayın

Fotoğraf çerçevelerinde renk uyumu
Fotoğraf çerçevelerinde renk uyumu

Dekoratif çerçeve seçimi yaparken mutlaka renk uyumunu göz önünde bulundurmalısınız. Duvarınızın rengi ve mekan dekorasyonunuzun rengi, çerçevelerinizin rengi ile uyum ve ahenk içinde olmalıdır. Renklerin uyumu ortamdaki havayı değiştirecektir.

2Çerçevelerde Odak Noktası Yaratın

Dekoratif çerçevelerde odak noktası
Dekoratif çerçevelerde odak noktası

Duvarınızda resim ya da fotoğraflarınızdan bir olay örgüsü ya da grup oluşturmak için seçtiğiniz bir çerçeve ile odak noktası oluşturabilirsiniz. Böylece dekoratif çerçeveleriniz aynı zamanda bir olay örgüsünü anlatıyor olacak. İşte bu örgüyü tamamlayacak hamleleri yapmalısınız.

3Size İlham Verecek Duvarlar Oluşturun

İlham verecek çerçeveler
İlham verecek çerçeveler

Özellikle çalışma masanızın karşı duvarında dekoratif çerçeve kullanacaksanız size ilham vermesi oldukça önemli. Bu gibi mekanlarda size ilham verecek sade ve şık çerçeveler tercih etmelisiniz. Çerçeveler ortamdaki havayı değiştirirken size de ayrı bir enerji verecektir.

4Asimetrik Dokunuşlar Yapın

Asimetrik dokunuşlar
Asimetrik dokunuşlar

Birbirinden bağımsız dekoratif çerçevelerinizi farklı şekillerde bir araya getirerek sıradanlıktan sıyrılabilir ve çerçeveleriniz arasında denge sağlayabilirsiniz. İster bağımsız ister bağımlı çerçeveler kullanın yeter ki zıtlıkların verdiği uyumu kullanın!

5Anılarınızı Dekoratif Çerçeve İçlerinde Canlandırın

Anılarınızı canlandırın
Anılarınızı canlandırın

Duvarınızı anılarınız ile süslerken mekana uyum sağlayan dekoratif çerçevelerden faydalanabilirsiniz. Böylece alanınızı kişiselleştirip size özel bir alan haline getirirken samimi bir hava da oluşturabilirsiniz. Anılar bir fotoğraf çerçevesine sığmayacak kadar çok olsa da yine de unutulmaz bir an yaratmak için fotoğraf çerçevelerinden faydalanabilirsiniz.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here