Dekoratif Alfabe Raflar

4
Dekoratif Alfabe Raflar

Evinizde farklı form ve şekillerde raflar kullanmak hem evin dekoratif güzelliğine güzellik katar hem de oldukça işlevsellik. İşte bu noktada özellikle yabancı sitelerde gördüğüm dekoratif alfabe raflar güzel bir fikir olarak düşünülebilir.

Özellikle çocuk odası dekorasyonu için kullanılması uygun olan dekoratif alfabe raflar çocuğunuzun hem oyuncaklarını hem de hikaye kitaplarını barındırabiliyor.

1. Z harfinden raf ve kitaplık modeli

dekoratif-harf-kitaplik-raf

Z harfinden tasarlanmış olan bu dekoratif raf modeli hem kitaplık hem de raf olarak kullanılabiliyor. Çocuk odasında oldukça şık bir görünüm oluşturacağı kesin. Çocuğunuzun baş harfini temsil edecek şekilde marangozla anlaşıp yaptırmanız mümkün.

2. Oturma odası G harfi raf ve kitaplık modeli

dekoratif-harf-raflar

Dekoratif alfabe raflar sadece çocuk odasında değil oturma odasında da kullanılabilir. Özellikle oturma odanızda kitap okuduğunuz bir köşe varsa güzel bir tercih olabilir.

3. Çocuk odası için dekoratif alfabe raflar

oyuncaklar-icin-harfli-raflar

Çocuklarınıza bir sürpriz yapın ve onların isimlerinin baş harfleriyle kitaplıklarını odaları için hazırlayın. Örnek, Ali ve Ziya 🙂

4. “Oku” temalı dekoratif raflar

letter-shaped-shelves

Yabancı dilde “read” oku ya okumak anlamında kullanılıyor. İşte bu noktada siz de kendi evinizde “oku” ya da “okumak” isimli bir dekoratif alfabe raf tasarlayabilirsiniz.

5.”Kitap” temalı dekoratif alfabe raf

harf-formlu-raf

Evinizde çalışma masanız varsa böyle bir raf veya kitaplığa da ihtiyacınız var demektir. Ben çok beğendim 🙂

Eviniz de farklı bir hava oluşturmak için mutfağınızı renklendirecek dekoratif raflar yazımı okumanızı öneriyorum.

Sizler için mini galeri hazırladım. Galeriyi gezerek daha önce görmediğiniz dekoratif alfabe raflar görebilirsiniz. Yorumlarınızı bekliyorum. Kalın sağlıcakla…

Galerideki dekoratif alfabe raflar yetersiz kaldıysa mutlaka tıklayın.


4 YORUMLAR

    • Merhaba Müge hanım, dekoratif harflerden raflardan biz maalesef yapmıyoruz. İnternette henüz satan görmedim fakat özel olarak marangoza yaptırabileceğiniz bir şey. 50-100TL aralığında yaptırabilirsiniz diye düşünüyorum. Ziyaretiniz için teşekkürler 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here