En Güzel Duvar Dekorasyon Fikirleri

Mutfak için Duvar Saati Modelleri

PVC Pencere Temizliği Nasıl Yapılır?

Dekorasyonda Deniz Aksesuarları

Dekorasyonu Büyüleyen Koltuk Örtüleri

Yazar: Alperen Dernek Kategori: Ev Tekstili 19 Nisan 2017

Salon dekorasyonunuzu tamamlayan önemli eşyalardan biri koltuklardır. Koltukların şekillerinden renklerine kadar her türlü özelliği salon dekorasyonunuzun havasını değiştirebilir. Koltuk örtüleri sayesinde koltukların kumaş renklerini ve modellerini koltukları değiştirmeden de yenilemeniz mümkündir.

Bu işlem, hem maliyet açısından sizi tatmin edecek hem de dilediğiniz renkler ve modellerle dekorasyon tamamlayıcı bir niteliğe kavuşmuş olacaksınız. Bunun için en fazla rağbet gören koltuk örtülerini sizi için araştırdık.

IKEA koltuk örtüleri

Standart ebatlara sahip ikea koltuk örtüleri için birçok kumaş seçeneği mevcuttur. mikrofiber kumaştan pamuk ve polyester karışımı kumaşlara kadar çok fazla alternatifinizin olduğunu söylemek isteriz.

IKEA koltuk örtüsü

Kumaşların sağlam dikiş yapısına sahip olduğunu, çamaşır makinesinde yıkanabildiğini belirtmek gerekir. Ektorp, çok renkli jennylund, tullsta ve söderhamn koltuk kılıfları çok fazla tercih edilen modeller arasında yer almaktadır.

Bahara özgü örtü modelleri için yazımı okumanızı öneririm.

Tay tüyü koltuk örtüleri

Diğer tip ve model koltuk örtülerinde olduğu gibi tay tüyü koltuk örtüsü için de almadan önce mutlaka kendi koltuklarınız ile satın alacağınız ürünün ebatlarını kıyaslayın. Standart koltuk örtüsü her koltukta düzgün bir görüntü sağlamayabilir.

Tay tüyü koltuk örtüsü

Leke ve kir tutmayan özel kumaştan üretilen tay tüyü örtüler çamaşır makinesinde ya da elde yıkanabilir. Yıkandıktan sonra Ilık ütü ile ütüleyip ıslak bekletilmemesi gerekir.

Tay tüyü koltuk örtülerinde renk seçenekleri oldukça fazladır. Bazı tay tüyü koltuk örtülerinin kayma yapmasından şikayetçi olan müşteriler için son dönemde alt tarafına konulan malzemeler ile bu kayma problemi de ortadan kaldırılmıştır.

Lastikli koltuk örtüleri

Lastikli koltuk örtülerindeki temel amaç örtünün kaymasını engellemek ve koltuğa doğru bir şekilde geçirilmesini sağlayarak bir bütünlük oluşturmaktır. lastikli koltuk örtülerinde de birçok kumaş cinsi, rengi ve modeli tercih edilebilmektedir.

Lastikli koltuk örtüsü

Lastikli koltuk örtüleri diğer koltuk örtülerinden farklı olarak daha fazla koltuk modeli için uygundur. Bunun sebebi esneyen bir kumaş cinsinin tercih edilmesidir.

Bu örtülerde kullanılan lastik aparatlar sayesinde kumaşın kayma yapması da engellenmektedir.

Özellikle bürümcük cinsi kumaşların çokça tercih edildiği bu örtüler de diğer koltuk örtüleri gibi makinede yıkanabilmektedir.

Koltuk örtülerini makinede yıkarken yıkama talimatlarına mutlaka uymanız gerekir. Çamaşır suyu gibi ağır kimyasallar kullanmamanız gerekir.

English home yatak örtüsü modelleri için tıklayın.

Örnek koltuk örtüleri

Aşağıda hem koltuk örtülerini hem de koltuk kılıflarını birlikte görebilirsiniz.

Alperen Dernek

Türkçe öğretmeni, evli ve bir çocuk babasıyım. Hobi olarak ev dekorasyonu ve kendin yap projeleri ile ilgileniyorum. Dergilerden, sosyal medyadan ve yabancı sitelerden öğrendiğim yeni fikirleri siz değerli takipçilerim ile paylaşıyorum. Sitemi beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bana destek olabilirsiniz. 🙂
Yapılan Yorumlar

1 Trackbacks/Pingbacks

  1. Pingback: En Çok Satılan Koltuk Şalları - Ev Dekorasyon Fikirleri on 27 Nisan 2017

İlginizi Çekebilir
Hızlı Boya

350 Profesyonel Boyacı İle 1 Günde Boya - Hizliboya.com

Zebra Perde Modelleri

Zebra Perde Modelleri

30 Haziran 2015
El Dokuması Halılar

El Dokuması Halılar

13 Mayıs 2015
Bunlar da var!
Ahşap Bebek Beşikleri

Ahşap Bebek Beşikleri

15 Temmuz 2015