perde siparişi

Dekorasyonla Tasarruf Etmenin +8 SırrıDekorasyonla tasarruf etme fikri kulağa hoş gelmektedir. Aslında tasarruf ederken dekoratif zenginliği de hesaba katma diyebileceğimiz bu uygulamalar sayesinde doğal gaz faturasında tasarruf etmek mümkündür.%50 doğalgaz tasarrufu sağlayacak fikirler için doğal gaz tasarrufu bağlantısına tıklayarak farklı yöntemler noktasında fikir sahibi olabilirsiniz.

Bu yazımda mantolama ile tasarruf yapılabilir mi, led ampuller ile tasarruf nasıl yapılır, yerden tasarruf sağlama ne anlama gelmektedir? gibi sorulara da cevap almaya çalışacağım.

Dekorasyonla tasarruf etmenin sırları1.Dar alanlar için yer kaplamayan eşyaları tercih edin!

Dar alanlar için özel mobilya tercihleri

Dekorasyonla tasarruf etme düşüncesi yalnızca enerji tasarrufu olarak düşünülmemelidir. Mekanlardaki mobilya düzeni ve sıklığı da tasarruf edilmesi gereken başlıklardan birini oluşturmaktadır.

Yerden tasarruf sağlama düşüncesi aynı zamanda oda içi insan trafiğinin rahatlamasına sebep olacaktır. Bunun için az ama fonksiyonel mobilyaları tercih etmeniz durumunda hem sizin için hem de misafirleriniz için dar odalarda geniş boşluklar oluşturabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Dar alanları daha etkili kullanabileceğiniz dar alanlar için akıllı mobilya yazımı okumanızı öneriyorum.2.Mantolama ile % 30 tasarruf etmek mümkün!

Mantolama ile tasarruf sağlama fikirleri

Ülkemiz yoğun kış şartlarının ve soğukların oldukça uzun süreli yaşandığı bölgelere sahiptir. Bu sebeple binalarda mantolama dediğimiz dış cephe kaplaması önemli tasarruf basamaklarından biridir. Mantolama ile tasarruf etmek isteyenlerin mutlaka bu işleri uzman bir ekip ile gerçekleştirmesi gerekir.

MUTLAKA OKUYUN:  Kedi Köpek Tüyü Temizleme Önerileri

Mantolama ile tasarruf etme düşünceniz varsa dış cephe kaplaması için kullanılacak malzemelerin seçimi de önemlidir. Bu malzemelerin kalınlıkları ve kalitesine göre fiyat değişikliği ortaya çıkabilmektedir.

Mantolama için yapılan işçilik de kullanım ömrünü doğrudan etkilemektedir. Strafor sabitleme, file çekme, ince sıva, boyama gibi teknik işlerin titizlikle yapılması sayesinde %30’a kadar yakıt tasarrufu sağlamanız mümkündür.
Dekorasyonla tasarruf etme başlığında değerlendirdiğimiz dış cephe uygulaması sonrasında özellikle binanızın dış dekorasyon kalitesi de artacaktır.

İlginizi Çekebilir: Duvardan gelen soğuk nasıl kesilir, işte detaylar!

3.Kombi bakımı ve petek temizliği ile %25 tasarruf edin!

Kombi bakımı ve petek temizliği

Kombi bakımını ve petek temizliğini sadece arıza yaptığında ya da doğal gaz faturanız çok geldiğinde gerçekleştiriyorsanız bir daha düşünmeniz gerekir.

Dekorasyonla tasarruf etme kurallarından biri de kış öncesi periyodik olarak kombi bakımı yaptırmaktır. Kombiler zamanla yıpranan parçalara sahiptir. Bu parçaların değiştirilmesi ya da bakımının yapılması ile eski performansını ortaya koyabilir.

Doğal gaz faturasında tasarruf etmek isteyenlerin bu bakımları aksatmadan yapmasında büyük fayda var. Isının doğru iletilmesi kombinin bakımlı olması ile mümkündür.

MUTLAKA OKUYUN:  Yerden Gelen Soğuk Nasıl Kesilir? | %100 Çözüm

Aynı miktar doğal gazı yakarak daha çok ısınma yollarından biri de peteklerin havasının alınarak temizliğinin yapılması sayesinde mümkündür. Petek temizliği kombiden gelen sıcak suyun derecesinin tam olarak oda içerisine yansıtılmasını sağlayacaktır.

İlginizi Çekebilir: Petek temizliği konusunda fikir sahibi değilseniz petek temizliği bağlantısına tıklayarak konuyla ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz.

4.Kalın dokulu perdeler ile hem dekoratif hem de sıcak evler!

Dekorasyonla tasarruf için kalın dokulu perde fikirleri

Kalın dokulu perdeler kullanarak dekorasyonla tasarruf uygulamasının tipik örneklerini ortaya koyabilirsiniz. Özellikle kış günlerindeki soğuk havaların evinize girme yerlerinden biri olan pencerelerdeki bu uygulama ile ciddi oranda tasarruf etmeniz mümkündür.

Kalın perdelerin seçiminde sadece kalınlık sizin için yeterli bir ölçü olmamalıdır. Kalınlığın yanında oda içerisindeki mobilya ve dekorasyon ürünlerini de renk ve desen ağırlığı noktasında hesaba katmalısınız.

5.Petek önünden eşyaları alın tasarruf sağlayın!

Dekorasyonla tasarruf ile petek önüne eşya koymak yok

Dekorasyonla tasarruf sağlamak isteyenlerin uygulaması gereken kurallardan biri de petek önünde eşya bulundurulmamasıdır.

Petekler odanızın ısınmasını sağlayan ısı kaynaklarıdır. Isınan havanın rahat dolaşıma sahip olması ile oda ısısının belirli düzeyde kalması mümkündür.

Bu dolaşımı sağlamak için de petek önünde herhangi bir eşya olmamasına dikkat etmelisiniz. Bunun için yazlık ve kışlık oda dekorasyonu da yapabilirsiniz.

Petek ve duvar arkası yalıtım malzemesi

Bir de petek arkasına alüminyum ısı yalıtım malzemesi koyarak ısının duvar dışına çıkmasının önüne geçebilirsiniz. Dekorasyonla tasarruf için olmazsa olmazlar arasında yer aldığını belirtmek isteriz.

MUTLAKA OKUYUN:  Doğum Günü Masası Hazırlama Nasıl Yapılır?

6.Daha çok alan için daha çok depolama alanı!

Dekorasyonla tasarruf için depolama alanı çözümleri

Depolama alanları evinizdeki dekorasyonla tasarruf etme yollarından biridir. Depolama alanlarının çok olması evinizin rahat ve geniş görünmesini sağlayacaktır.

Geniş evlerin insan psikolojisini rahatlatan bir özelliği de bulunmaktadır. Depolama alanı oluştururken de mutlaka atıl olan bölgelerin kullanılması gerekir.

7.Dekoratif ve tasarruf sağlayan LED ampulleri deneyin!

Dekorasyonla tasarruf için dekoratif ampul fikirleri

Dekorasyonla tasarruf sağlama yollarından biri de LED ampul kullanımıdır. LEd ampuller muadili ampullere göre oldukça tasarrufludur.

Daha az tüketim ile daha çok ışık sağlarlar. LEd ampul seçiminde de kalite farklılıklarının olduğunu belirtelim. Bazı LED ampullerin ömürleri daha kısa olabilmektedir. Bunu, satın alırken ampul üzerindeki etiketten öğrenebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Camdan gelen soğuk nasıl kesilir, işte detaylar!

8.Kendin yap ve geri dönüşüm fikirleri ile evdeki malzemeleri değerlendirin!

Dekorasyonla tasarruf için kendin yap geri dönüşüm fikirleri

Dekorasyonla tasarruf sağlama düşünceniz varsa mutlaka kendin yap fikirlerini de uygulamalısınız. Bu fikirlerin temelinde eski, kullanılmayan ya da az maliyetli malzemeler ile dekoratif özelliği ön planda olan ürünler ortaya koyabilme düşüncesi vardır.

Böylece hem kullanacağınız eşyalara daha az para vermiş olursunuz hem de evinize uygun renklerde ve desenlerde malzemeler üreterek dekoratif güzellik oluşturursunuz.Abone ol
Bildir
guest
2 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin


2
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x