Dekorasyonda Yeni Stil, Nostalji Havası

1

Dekorasyondan herkesin beklentisi farklıdır. Bu noktada kimisi modern çizgilerle evlerini dekore ederken kimileri de klasik çizgileri tercih edip evlerine nostaljik hava katmayı tercih ediyor. Bu yazımız, geçmişin izlerini bugüne taşımak isteyenler için “stil” fikirleri verecektir.

populer-stil-retro


Ninelerimizden ve anneannelerden kalma her şey, evinizi dekore etmek için kullanacağınız birer dekorasyon olanağıdır. Bu noktada eski dolaplar, el emeği tığ işi tekstiller ve sayamadığımız birçok şey işimize yarayacak kıymetli ürünlerdir. Evlerimizin geçmişle bağının kopmasına izin vermeden dekore ederek günümüze taşımak istiyorsunuz işte size fikirler. Nostaljik stili tamamen eski ürünlerle uygulamak yerine modern seçeneklerle birlikte kullanarak özgün ve sıra dışı evler dekore etmek mümkündür.

el-isi-tig-isleme

El Emeği Tığ İşi Tekstiller

Anneannelerimizin el emeği, göz nurları olan tığ işleri hem geçmişin hem de bugünün en dekoratif ögeleri arasında yerini almış durumdadır. Orta sehpanıza koyacağınız dantel örtüler son derece güzel bir hava katacağı gibi kanepenize koyacağınız tığ işi yastıklar ise harika bir görüntü oluşturabilir.

ingiliz-kir-evi
İngiliz Tarzı Kır Evi Stili

Davetkar ve sıcak bir kır evi nostalji isteğinizi gerçekten yansıtacak seçenekler içerisindedir. Eskilerde kullanılmış ayaklı göz alıcı ahşap konsollar, döşemesinin yıpranmasına rağmen iskeleti sağlam bir berjer, oyalı tombul yastıklar, porselen biblolar, yağlıboya portre ve manzara resimleri ve bambaşka birçok şey…

Popüler Stil Retro

Son yıllarda ev dekorasyonunda benimsenen “retro” tarzı, evinize nostalji hava katmanızı kolaylaştıracaktır. Genel olarak ikinci el ürün satan mağazalarda bulabileceğiniz 1940-1950’li yıllara ait kanepeler, koltuklar, sandıklar, sandalyeler ve masalara göz atmanızı tavsiye ederim. Ayrıca ilginç görünümlü fiberglas veya plastik bir abajur, dantelli örtüler, yıldız formlu parlak krom duvar saatiyle dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

Dekorasyon “da yapacaklarınız sadece bununla sınırlı değil değerli okurlar, sizler de eş ve dostunuzla yapacağınız beyin fırtınaları ile birçok farklı tarza stil ve dekorasyon fikirleri oluşturabilir, evinizde uygulayabilirsiniz.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here