Ev dekorasyonu parlak orkide moru

Ev dekorasyonunda kullanılacak renkler her yıl yeni trendlerin yerleşmesiyle değişiyor. Hâlihazırda biz de sizlere bu noktada yılın renklerini açıklama ve ev dekorasyonunda kullanacağınız renkler konusunda fikir verme gereksinimi duyduk. Yılın rengi parlak orkide moru karşınızda…

parlak orkide moru
Parlak mor

Yılın Rengi, Parlak Orkide Moru

Dünyanın renk konusunda otoritesi olarak kabul edilen Pantone, bu yılın rengini “parlak orkide moru” olarak açıkladı. Siz değerli okuyucularımızın da bileceği gibi, mor renginin özgüveni artırıcı ve bir o kadar da neşeli bir ruh hali mevcuttur. Aynı zamanda bu renk yenilikçi ruhu ve yaratıcılığı da ön plana çıkarması bakımından diğer renklerden ayrılıyor.

parlak orkide moru
Dekorasyonda parlak orkide moru

Mor Hangi Renklerle Kombine Olur?

Mor rengini birçok renkle kombine etmeniz mümkündür. Ancak orkide morunu, zeytin yeşili, turkuaz, camgöbeği ve açık sarı tonlar ile kombine etmeniz dekorasyonda şık sonuçlar elde etmenizi sağlayabilir. Ancak kombineyi yapmadan önce renk paletlerinden yararlanmanız gerektiğini unutmayın.

parlak orkide moru
Orkide moru

Enerjik ve canlı orkide morunu, gri, bej ve açık kahve gibi nötr renlerle de kullanabilirsiniz. Bu nötr renklere mor canlılık ve şıklık katacaktır. Etkileyici ve egzotik parlak orkide morunu duvar rengi olarak kullanacağınız gibi mobilyalarınızda da kullanmanız mümkündür.

parlak orkide moru
Parlak mor

Bu konuda yaratıcılık sınır tanımıyor. Duvar ya da evinizin mobilyalar üzerinde yapacağınız küçük değişiklikler evin havasını değiştirmeye yetiyor.

parlak orkide moru
Parlak orkide moru

Parlak orkide morunu dekorasyonda nasıl kullanıldığını görebilmek için küçük bir galeri hazırladım. Aşağıdaki galeriyi ziyaret ederek yılın rengi orkide morunun dekorasyona yansımalarına dikkat edebilir, örnek dekorasyon fikirleri ile fikir sahibi olabilirsiniz.

Konumuzla ilgili olarak mor yerine bir başka renk kullanımı için dekorasyonda yeşil renk stili yazımı okuyabilirsiniz.

Dekorasyonda mor renk kullanımı

Aşağıdaki resimlerin üzerine tıklayarak ya da klavyeden ileri-geri tuşlarını kullanarak resimler arasında gezinti yapabilirsiniz. Yorum alanından bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sizler de evinizde kullandığınız mor renk ile ilgili bizimle resim ya da fotoğraf paylaşabilir. Zİyaretçilerimize dekorasyonda mor renk kullanımıyla ilgili farklı fikirler sunabilirsiniz.

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here