Dekorasyonda Online Boya Uygulaması

1
dekorasyonda-online-boya-uygulaması

Bu yazımda sizlere dekorasyonda online boya uygulaması hakkında bilgiler vereceğim. Teknoloji artık sadece bilgisayarla değil tablet ve telefonlar ile de çok yakından takip ediliyor. Hal böyle olunca biz dekorasyon sevdalıları için hazırlanmış, yararlı olabilecek nitelikte boya uygulamalarını sizlerle paylaşmaya karar verdim. Lafı uzatmadan ne demek istediklerime geçeyim isterseniz.

Akıllı telefonlarla dekorasyon ve online boya uygulaması

Akıllı telefon veya tabletlerle ücretsiz olarak sahip olacağınız uygulamalarla boya tonları hakkında bilgi sahibi olmanız artık mümkün.

Peki, size hangi uygulamaları tavsiye ediyorum?

marshall-visualizer-uygulamasi

Marshall Visualizer:

Marshall Visualizer boya uygulaması hem akıllı telefon hem de tabletler için farklı uygulamaları bulunuyor. Uygulamayı indirdikten sonra sizler de şahit olacaksınız ki evinizin herhangi bir odasını istediğiniz renklerde görebiliyorsunuz. Dekorasyonda kullanacağınız boya rengi konusunda kararsızlık yaşayanlar için ideal bir uygulama diye düşünüyorum. Çünkü odada kullanmayı hedeflediğiniz tüm renkleri ve tonları tek tek denemeniz mümkün. Hangi renge içiniz ısındıysa ve odaya hangi renk uygun düştüyse onu seçmek artık sizin elinizde. Akıllı telefonlarda kullanabileceğiniz en iyi boya uygulaması diyebilirim. Marshall Visualizer uygulamasını Google Play veya iOS  uygulama marketlerinden indirebilirsiniz.

dyo-dusle-yap-olsun-uygulamasi

DYO Düşle Yap Olsun:

Taşınabilir cihazlar için tasarlanan bir başka boya uygulaması ise, “DYO Düşle Yap Olsun”. Boya markası olan DYO tarafından geliştirilen bu uygulama, evini boyatmak isteyen fakat kararsızlık yaşayan müşterilere oldukça farklı alternatifler sunuyor ve en doğru bilgiyi eğlenceli şekliyse müşterilerine sunuyor. Dekorasyon ve boya konusunda epey güzel fikirler sunan bu uygulamanın üç farklı bölümü oldukça dikkat çekici. Bu bölümleri merak edenler, Dyoskop, Dyorum ve Dyo Stüdyo şeklinde uygulamayı kullanırken göreceklerdir.

betek-color-studio-uygulamasi

Betek Color Studio:

Filli boya tarafından geliştirilen Betek Color Studio boya uygulaması da tıpkı diğerleri gibi mekân rengi hakkında geniş bilgiler sunuyor. Betek Color Studio uygulamasının dikkat çeken bir başka özelliği ise boyatılacak mekân için ne kadar boya ihtiyacınızın olduğunu ölçümleyebiliyorsunuz. Bu özelliği ile diğer boya uygulaması seçeneklerine göre farklı diyebilirim.

dufa-mix-uygulamasi

Düfa Mix:

Düfa Mix boya uygulaması herhangi bir yerde karşılaştığınız renk tonunu belirleyerek Düfa renk skalasından bu renk tonuna en yakın tonu sizin için elde edebiliyor.

jotun-colour-match-uygulamasi

Jotun Color Match:

Bu uygulama ile de beğendiğiniz bir fotoğraftaki renk tonunu sizler için tespit edebiliyor ve uygulamanın envanterinde bulunan renklerle eşleştirerek istediğiniz rengi ya da en yakın tonunu bulabiliyorsunuz.

Gördüğünüz gibi teknoloji her alanda olduğu gibi dekorasyonda boya uygulaması ile de bizlerle. Hakikaten teknolojiye yetişmekte zorlansam da işimizi kolaylaştırıcı yanlarını gördükçe mutlu oluyorum. Uygulamaları telefonlarınızda denemeniz dileğiyle… 🙂

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here