Dekorasyonda Kullanabileceğiniz 21 Farklı Vazo Yerleşimi

2
1636

Ev dekorasyonunuzu büyük ölçüde tamamladınız ve artık ufak tefek süslemeler yapma aşamasındaydasınız dekorasyonda kullanabileceğiniz 21 farklı vazo yerleşimi fikirleri size ilham verebilir.

Evde doldurmak istediğiniz boşluklar ya da süslemek için bir şeylere ihtiyaç duyuyorsanız vazolardan yararlanabilirsiniz. Evde belirli bir alanı vurgulamak ya da gösterişli bir dekorasyon oluşturmak için zarif ve dekoratif vazolar bulunuyor.

vazo yerleşimi
vazo yerleşimi

Bazı vazolar geniş ve büyük olmakla birlikte göz alıcı bir görünüme sahip olabiliyor. Bazılarının renkleri ise o kadar ihtişamlı ki gözlerinizi vazodan alamıyorsunuz. Ben en çok büyük formlu olanları beğendim.

Dekorasyonda süs eşyalarından yararlanmak oldukça önemli ancak doğru vazoyu doğru alana konumlandırmak da bir o kadar önemli. Mesela zemin renklerine ve ortamda kullanılan genel renklere uyumlu bir vazo kullanmak gerekir.

Odanızda boş bir alan varsa devasa vazo fikirlerinden yararlanmanızı öneririm. Sizlere fikir vermek için birkaç vazo yerleşim fikrini detaylandırmak istiyorum:

1. Dekorasyonda üçlü vazo etkisi

vazo yerleşimi
vazo yerleşimi

Hem duvardaki panolar hem de üçlü vazo seti oldukça harika bir uyum yakalamış. Özellikle vazoların çift renge sahip olması renk algısını daha da artırmış.

2. Tek renk vazo kullanımı

vazo yerleşimi
vazo yerleşimi

Tek ve kapalı renklerden oluşan vazolar da oldukça zarif bir duruşa sahip. Hele bir de için de canlı bir renge sahip bitki varsa.

3. Örgü vazo kombini

vazo yerleşimi
vazo yerleşimi

Vazo kullanımına farklı bir yorum getiren örgü vazolar özellikle kış dekorasyonu için ideal bir görünüme ve zevke sahip.

4. Toprak rengi vazolar

vazo yerleşimi
vazo yerleşimi

Toprak rengi benim özellikle salon dekorasyonu için en çok beğendiğim renk fikirlerinden. Vazo için de kullanılabilecek birçok toprak tonları mevcut.

5. Canlı sarı renkli vazo

vazo yerleşimi
vazo yerleşimi

Vazo renklerinde sınır yok. Yaz renklerinden olan sarı renk çiçeklerle bu şık vazo dekorasyonu harika tamamlamış ve can katmış öyle değil mi?

Evinizi süslemeye devam edin ve daha önce kaleme aldığım evinizde olmasını isteyeceğiniz 24 kapı süsü örneği yazımı okuyun.

Vazo yerleşimi fikirleri

Sizlere örnek olması bakımından özenle hazırladığım 21 farklı vazo yerleşim fikri için galeri resimlerini sunuyorum. Görsellerin üzerine tıklayarak örnek vazo yerleşimi görebilirsiniz. Keyifli dekorasyonlar dilerim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here