Yeni Evlenecek Çiftler için Mobilya Seçimi Dersleri

Modern Güneş Işığı Ayna Yapımı

Evleneceklere Olmazsa Olmaz Çeyiz Listesi

2014’ün Masa ve Sandalye Modelleri

Dekorasyon’da Evinizin Sesini Dinleyin!

Yazar: Alperen Dernek Kategori: Ev Dekorasyonu 1 Mayıs 2015

“Her ev istediği dekorasyon fikrini size fısıldar, önemli olan onu duymak” tır, aslında. Hakikaten doğru bir söz olduğunu düşünüyorum. Çünkü uzun zamandır uygulamak istediğiniz tarz, almayı düşündüğünüz mobilyalar, ne istediğini bilen mekânın yüksek sesine asla karşı koyamaz. Siz bu noktada istediğiniz kadar tanıdığınızın evinde, dergilerde ve mağazalarda gördüklerinizi uygulamaya çalışın.

dekorasyon

Olmuyor, Yakışmıyor, Uygun Durmuyor!

“Böyle evlere hemen bir takım eşyalar koyamazsınız. Kartonpiyer, tavan yüksekliği ne isterse öyle olur, ancak onlar size yol gösterebilir.” Bu konuya değinmişken aklıma hemen evinin alçak tavan olmasına rağmen ısrarlı bir şekilde merdivenli kitaplık isteyen ve dekorasyon konusunda iç mimarıyla tartışan ev sahibi geliyor. Merdivenli kitaplığın en yüksek rafına bir taburenin yetişebildiğini göremiyor ve anlamsız bir istek diye düşünüyor insan. Esasen bu kısa boylu ve kilolu hanımların ısrarla tayt giymek istemelerine benziyor aslında. Olmuyor, yakışmıyor ve uygun durmuyor ancak onlar kendilerini bir başka hissediyorlar o kıyafetin içinde.

dekorasyon-fikirleri

Mekanların Dilleri Var!

İnanır mısınız bilmiyorum çoğu zaman kendilerine hiç yakışmayan kıyafetleri giyen bu insanların evlerinde boy aynası olmadığını ve evden çıkarken genel olarak kendilerine baştan aşağıya bakamadıklarını düşünüyorum artık. Eve yakışan şeyleri doğru tespit edip bulabilmek için de boy aynasına ihtiyaç var aslında. İşte bu noktada ülkemizde yetişmiş ve kendini ispat etmiş iç mimar ve dekoratörler giriyor devreye. Mekânların dillerini onlardan daha iyi bilen ve anlayan birileri olamaz. Her işin bir ustası olduğuna inanıyorum.

ev-dekorasyonu

Bir Bilene Danışın!

Evlerinizi dekorasyon işlemine tabi tutmadan önce derim ki bir bilene yani iç mimara veya dekoratörlere danışın. Çünkü bu iş; çok boyutlu, bilinmeyen detayların ve tekniklerin olduğu uzun soluklu ve keyifli bir hikâye aslında. Bu hikâyede başkahraman belki siz değilsiniz ancak, isteklerinizi yerine getirecek evinizde keyfinize keyif katacak bir dekoratör size uzun yıllar kullanabileceğiniz bir yaşam alanını en iyi şekilde sunacak ve sizi memnun edecektir diye düşünüyorum. Bu uzun soluklu çalışmanızda evinizin sesini en iyi şekilde dinleyeceğinize eminim. Sizlere dekorasyon konusunda düşüncelerimi ulaştırmaya ve size farklı bakış açıları kazandırmaya devam edeceğim.

ev-dekorasyon-onerileri

Alperen Dernek

Türkçe öğretmeni, evli ve bir çocuk babasıyım. Hobi olarak ev dekorasyonu ve kendin yap projeleri ile ilgileniyorum. Dergilerden, sosyal medyadan ve yabancı sitelerden öğrendiğim yeni fikirleri siz değerli takipçilerim ile paylaşıyorum. Sitemi beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bana destek olabilirsiniz. 🙂

Yapılan Yorumlar

Fikirleriniz benim için önemli. Yazı hakkında yorumunuzu alabilir miyim?

İlginizi Çekebilir
Hızlı Boya

350 Profesyonel Boyacı İle 1 Günde Boya - Hizliboya.com

Bunlar da var!