perde siparişi

Yer Döşeme Çeşitleri için Fikirler 2021Ev Dekorasyonu için kullanılan zemin kaplamaları oldukça önemlidir. Evin dekorasyonu için temel oluşturan yer döşeme çeşitleri için size bugün alternatif fikirler sunacağız.Evin inşaat halindeyken zemin kaplamaları çeşitleri için fikir sahibi olmakta yarar vardır. Mesela, zemin için hangi çeşit kaplamayı kullanmalısınız, bu ve buna benzer soru işaretlerine cevap bulmaya çalışacağız.

Fikir alabileceğiniz bir zemin kaplama videosunu buraya eklemek istedik:

Zemin seçimi nasıl yapılır?

Zemin seçimi için ilk yapılması gereken seçilecek zeminin çeşididir. Zemin çeşidinin kullanılacak alana uygun olması gerekir. Örnek verecek olursak kullanılan yer döşeme çeşitleri ıslak mı yoksa kuru bir alanda mı kullanılacak.Islak alanlar için kullanılması gereken yer döşeme çeşitleri ile kuru alanlar için kullanılan zemin kaplamaları farklıdır. Islak alanlar için kullanılan zemin kaplaması, nemden ve sudan etkilenmez, asla deforme olmaz. Buradan çıkaracağımız sonuç, uygun alan için uygun zemin kaplaması kullanılmasıdır.

İlginizi Çekebilir: Ahşap görünümlü seramik modelleri için tıklayın!Dekorasyonunda en çok kullanılan zemin çeşitleri nelerdir?

 • Zemin kaplamaları oldukça farklı yapı ve özelliktedir. Sizlere tek tek zemin çeşitleri hakkında bilgiler vererek doğru zemin kaplamaları seçmenize ve zemin çeşitleri isimlerini öğrenmenize yardımcı olmak istiyorum:
 • Lamine Parke: Doğal ve organik yapısıyla ev dekorasyonunda sıkça kullanılan ve tamamen ağaçtan yapılmış zemin kaplamasıdır.
 • Laminant Parke: Uygun fiyatı, kullanışlı özelliği ve sert yapısıyla günümüzde sıklıkla kullanılan bir zemin kaplaması.
 • Taş Zemin: Balkon, bahçe ve sokaklarda kullanılan kötü hava şartlarında dahi dayanıklı yapısıyla tercih edilen zemin kaplama çeşitlerindendir.
 • Fayans: Genellikle mutfak, banyo ve tuvalet gibi ıslak ya da ıslanması muhtemel alanlarda estetik görüntüsü ve kullanışlı yapısıyla kolay temizlenebilen zemin kaplamasıdır.
 • Mermer: Genellikle apartman boşluklarında, pencere kenarlarında ve balkonlarda kullanılabilen bir zemin kaplamasıdır.
 • Halı: Kuru zeminlerde ya da ıslanma ihtimali olmayan alanlarda kullanılan ve ısıyı muhafaza eden yapısıyla oldukça fazla kullanılan zemin kaplama çeşitlerinden biridir.
 • Plastik Zemin: Genellikle hastane ya da okul ortamlarında kullanılan hijyenik yapısının öne çıktığı oldukça dayanıklı zemin kaplamasıdır.
MUTLAKA OKUYUN:  Karton Kutudan Oyuncak Fikirleri 2021

Yer döşeme çeşitleri oldukça fazla olmakla birlikte doğru alanda doğru zemin kaplama çeşidinin kullanımının ne kadar önemli olduğunu hep birlikte gördük. Bu nedenle ev dekorasyonu içerisinde zemin kaplamaları için oda oda değerlendirmek doğru yolu bulmanızı sağlayacaktır.

İleride zemin kaplamaları konusunda sıkıntı yaşamak istemiyorsanız kullanacağınız ürünün kalitesine de dikkat etmeniz gerekiyor. Unutmayın, ucuz etin yahnisi yenmez, atılır.

İlginizi Çekebilir: Fayans derz boyama dolgu yenileme için tıklayın!
Epoksi Zemin Kaplama Modelleri ve Fiyatları

Epoksi zemin kaplama günümüzde çok sık kullanılan malzemelerdir ve birçok farklı özelliği vardır. Bu özel kaplamalar, suya ve aside karşı son derece dayanıklı malzemelerdir.  Kimyasal malzemelerden hiçbir şekilde etkilenmezler. 

Kolay bir şekilde temizlenirler.  Bakterilerin oluşmasına olanak sağlamazlar.  Estetik görünümü sayesinde ortama güzel bir hava katarlar.  Birçok çeşit epoksi modeli mevcuttur. Polimetrik zemin kaplama günümüzde moden oluşu sebebi ile tercih edilir.

Genelde banyo ve mutfak için kullanılır.  Epoksi zemin fiyatları ise bu modellere göre değişiklik gösterir.  3D özellikli kaplama fiyatları ise diğerlerine göre biraz daha pahalı olmaktadır. 

Bu konularda bilgi sahibi olmak istiyorsanız mutlaka yazımızın devamını okumanızı tavsiye ederiz. Yazımızın devamında bütün merak ettiğiniz bilgilere ulaşacaksınız.

Epoksi Zemin Kaplama Nedir?

Epoksi Zemin Kaplama Nedir

Hemen sizlere bu konudan bahsedelim ve sizleri aydınlatalım. Epoksi zemin, beton üzerine uygulanan sağlam yapılı malzemelere verilen isimdir. Epoksi zeminler evlerde ve ofislerde çok fazla tercih edilirler.

Tüm yaşam alanlarında yaygın olarak kullanılan kaliteli ürünlerdir. Müşteri taleplerine uygun olarak geniş bir ürün yelpazesine sahiptir.

Bu malzemeler çok kaliteli ve uzun sene kullanılabilen tarzdadır. Zeminin pürüzsüz ve parlak görünmesine sebep olur. Polimerik zemin kaplama ise genelde 3d olarak yapılırlar ve genelde mutfak, balkon ve banyolarda tercih edilirler. Ortamın muhteşem, modern ve göz alıcı görünmesine katkıda bulunurlar.

Polimerik Zemin Kaplama Çeşitleri

Epoksi Zemin Kaplama Çeşitleri

Birçok çeşidi mevcuttur. Düz modeller salona ve odalara uygundur. 3D kaplama ise banyo, mutfak ve balkona tercih edilir.

Şimdi sizlere epoksi modellerinden bahsedeceğiz.

Şeffaf görünümlü özelliğine sahiptir.

Portakal kabuğu desenli modeller oldukça talep görmektedir.

Üç boyutlu (3D) epoksiler son dönemlerde oldukça ilgi bulmaktadır

Self-levelling özellikli modelleri mevcuttur.

 • Anti-statik epoksi
 • Metalik epoksi boya çeşidi
 • Epoksi boya çeşidi

Epoksi Zemin Kaplama Fiyatları

Epoksi Zemin Kaplama Fiyatları

Epokside malzemenin kaliteli olması büyük önem taşımaktadır. Kaliteli malzemelerin ise diğerlerine oran ile fiyatı biraz daha yüksek olabilir. Kaplama fiyatları kaliteli malzemeye ve malzemenin çeşidine göre değişiklik gösterir.

Epoksi zemin fiyatı ortalama m2 fiyatı 36-100 TL arasında değişir. Mutlaka seçerken kalitesini dikkate alarak yapmanız önerilir. Ucuz olarak tercih ettiğiniz kalitesiz malzemeden yapılan epoksilerin uzun ömürlü olmadığı dile getirmek istiyoruz.

Epoksi Zemin Kaplama Yorumları

Epoksi Zemin Kaplama Yorumları

Epoksi zemin kaplama yorumlarını sizler için detaylı bir şekilde araştırdık. Yaptığımız incelemeler sonucunda kullanıcı yorumları olumludur. Kullanıcılar, bu malzemenin avantajlı olduğunu ve ortamı modern gösterdiğini vurgulamaktadır.

Aynı zamanda epoksi zeminlerin daha kolay temizlendiğini ve temizliğinin de çok kolay olduğunu söyleyerek memnuniyetlerini dile getirmişlerdir.

Kullanıcılardan yapılan yorumlara göre; görünüş ve kullanım kolaylığı olarak tavsiye edilen bir zemin kaplama ürünü olarak yaygın olarak kullanıldığı gözlenmektedir.

polymeric-flooring-decoration
3d-zemin-kaplama
polimerik-zemin-kaplamasi-mutfak-dekorasyonuAbone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin


0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x