Çuval Bezi Denilip Geçilmemesi Gereken 35 Yaratıcı Fikir

2
3387

Küçüklüğümden beri hem rengi hem de farklı tarz dokunmuş hali ile hep dikkatimi çekmiş olan çuval beziyle yaratıcı fikir örnekleri ile karşınızdayım. Çuval bezi çoğu yerde telis bezi ya da jüt kumaşı olarak da kullanılıyor.

Jüt bezin dikişinin zor, yapısının ise biraz tozlu olduğunu söylememiz gerekiyor. Gözenekli yapıya sahip olan bu kumaşın ham maddesi jüt bitkisidir. Jüt, Bangladeş, Hindistan ve Pakistan gibi uzak doğu memleketlerinde yetiştiriliyor ve oldukça hızlı büyüyen yapısı olduğu için ucuza mal ediliyor.

Ancak dekoratif ürün tasarlarken çuval bezi adeta yeniden hayat buluyor. Çuval bezi denilip geçilmemesi gereken 35 yaratıcı fikir isimli konumu sizlerin hayal dünyasını geliştirecek ve yeni ürünler ortaya çıkarmak için teşvik edecek bir konu olduğunu düşünüyorum.

İnternetten ya da çarşıdan satın alacağınız birkaç metre çuval beziyle neler yapabileceği konusunu merak ediyorsanız bu yazı tam size göre! Çuval bezinden yaratıcı fikirler sadece jüt kumaştan değil yanında beyaz dantel şeritlerden, kumaş boyalarından, minik dekoratif mandallardan, hasır iplerden ve kurdele gibi süsleme ürünlerinden de faydalanıyor.

Çuval bezi yaratıcı fikir içerisinde kese, amerikan servis, kapı süsleri, tablo, nikah şekeri gibi birçok ürün tasarlamak mümkün. Lafı çok uzatmadan sizlere birkaç örnek çuval bezi yaratıcı fikir önerisinde bulunayım ve sizler için hazırladığım çuval bezinden yaratıcı fikir galerisini gezmeye davet edeyim 🙂

1. Çuval bezi ile dekoratif notluk

cuval-bezi-jut-kumasi-telis-bezi-ile-dekoratif-notluk

Birkaç metre telis bezi, birkaç parça dantel işlemeler, dekoratif mandallar ve güzel beyaz bir çerçeve ile yapabileceğiniz bu dekoratif notluk ile evinizin havası değişecek.

2. Çuval bezinden amerikan servis

cuval-bezi-jut-kumasi-telis-bezi-ile-amerikan-servis-onerileri

Misafirlerinizi jüt kumaş ile yapılmış amerikan servis ile karşılamaya ne dersiniz?

3. Çuval beziyle hediye paketi

cuval-bezi-jut-kumasi-telis-bezi-ile-hediyelik-paket

Sevdiklerinize yapacağınız sürprizleri jüt kumaş ile kaplamak güzel bir fikir olabilir. Dekoratif hediye vermek isteyenlere tavsiye ederim. 🙂

4. Çuval bezinden kavanoz

burlap-decoration-home

Mutfakta boş boş duran cam kavanozları çuval bezi ile kaplayabilirsiniz. Üst kısmını da dantellerle süsleyebilir. Kurdele ile cam kavanoz süsleme işlemini tamamlayabilirsiniz.

5. Çuval bezi dantel yastık modeli

cuval-bezi-jut-kumasi-telis-bezi-ile-yastik

Çuval bezinden şık ve dekoratif bir yastık tasarlayabilirsiniz. Yine bir miktar çuval bezi, bir miktar dantel işleme ve kurdele.

Çuval beziyle yapılmış alternatif ev dekorasyon fikirleri için hazırladığım galeriyi gezebilirsiniz.

Çuval bezinden daha farklı neler yapılır?

Çuval bezinden tasarlanan eşyaları görmek için görsellerin üzerine tıklayın.

2 YORUMLAR

  1. Çuval bezleri de artık bitti naylona döndü. Siz ne kadar da güzel kullanmışsınız işlevsiz gibi görünen bir ürünü.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here