perde siparişi


Çuval Bezi ile Neler Yapılabilir? | Çuval Bezi Dekorasyon

Küçüklüğümden beri hem rengi hem de farklı tarz dokunmuş hali ile hep dikkatimi çekmiş olan çuval beziyle yaratıcı fikir örnekleri ile karşınızdayım. Çuval bezi çoğu yerde telis bezi ya da jüt kumaşı olarak da kullanılıyor.Jüt bezin dikişinin zor, yapısının ise biraz tozlu olduğunu söylememiz gerekiyor. Gözenekli yapıya sahip olan bu kumaşın ham maddesi jüt bitkisidir. Jüt, Bangladeş, Hindistan ve Pakistan gibi uzak doğu memleketlerinde yetiştiriliyor ve oldukça hızlı büyüyen yapısı olduğu için ucuza mal ediliyor.

Ancak dekoratif ürün tasarlarken çuval bezi harikaları adeta yeniden hayat buluyor. Çuval bezi dekorasyon fikirleri sizlerin hayal dünyasını geliştirecek ve yeni ürünler ortaya çıkarmak için teşvik edecek bir konu olduğunu düşünüyorum.

MUTLAKA OKUYUN:  Tığ işi Örgü Dantel ile +26 Dekorasyon Fikri

İnternetten ya da çarşıdan satın alacağınız birkaç metre jüt kumaşıyla neler yapabileceği konusunu merak ediyorsanız bu yazı tam size göre! Telis bezinden yaratıcı fikirler sadece jüt kumaştan değil yanında beyaz dantel şeritlerden, kumaş boyalarından, minik dekoratif mandallardan, hasır iplerden ve kurdele gibi süsleme ürünlerinden de faydalanıyor.

Çuvaldan neler yapılır yaratıcı fikirler içerisinde kese, amerikan servis, kapı süsleri, tablo, nikah şekeri gibi birçok ürün tasarlamak mümkün. Lafı çok uzatmadan sizlere birkaç örnek yaratıcı fikir önerisinde bulunayım ve sizler için hazırladığım çuval bezi işleme örnekleri yaratıcı fikir galerisini gezmeye davet edeyim 🙂Evde yapılabilecek dekoratif eşyalar konulu içeriğe mutlaka göz atın:

MUTLAKA OKUYUN:  Çamaşır Mandalından Yapılan +21 Yaratıcı Fikir

Çuval bezi ile dekoratif notluk

cuval-bezi-jut-kumasi-telis-bezi-ile-dekoratif-notluk

Birkaç metre telis bezi, birkaç parça dantel işlemeler, dekoratif mandallar ve güzel beyaz bir çerçeve ile yapabileceğiniz bu dekoratif notluk ile evinizin havası değişecek.

Çuval bezinden amerikan servis

cuval-bezi-jut-kumasi-telis-bezi-ile-amerikan-servis-onerileri

Misafirlerinizi jüt kumaş ile yapılmış amerikan servis ile karşılamaya ne dersiniz?

Çuval beziyle hediye paketi

cuval-bezi-jut-kumasi-telis-bezi-ile-hediyelik-paket

Sevdiklerinize yapacağınız sürprizleri jüt kumaş ile kaplamak güzel bir fikir olabilir. Dekoratif hediye vermek isteyenlere tavsiye ederim. 🙂

Çuval bezinden kavanoz

burlap-decoration-home

Mutfakta boş boş duran cam kavanozları çuval bezi ile kaplayabilirsiniz. Üst kısmını da dantellerle süsleyebilir. Kurdele ile cam kavanoz süsleme işlemini tamamlayabilirsiniz.MUTLAKA OKUYUN:  İş Yerlerinde Tek Çatı Çok Ofis İmkânı

Çuval bezi dantel yastık modeli

cuval-bezi-jut-kumasi-telis-bezi-ile-yastik

Çuval bezinden şık ve dekoratif bir yastık tasarlayabilirsiniz. Yine bir miktar çuval bezi, bir miktar dantel işleme ve kurdele.

Çuval beziyle yapılmış alternatif ev dekorasyon fikirleri için hazırladığım galeriyi gezebilirsiniz.

Çuval kumaşından neler yapılır?

Çuval bezinden tasarlanan eşyaları görmek için görsellerin üzerine tıklayın.Abone ol
Bildir
guest
2 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
2
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x