Çok Dekoratif Salon Ayna Modelleri

0
1513

#Yazı İçeriği

Evinizin şık görüntüsünü artıran unsurlardan biri de aynalardır. Salon ayna modelleri ile hem salonunuz için hem de evinizin iç dekorasyonu için güzel bir tercihte bulunabilirsiniz.

İsterseniz dekoratif salon aynaları için duvar ayna kaplama modellerini de tercih edebilirsiniz.

Çok şık duran salon aynaları

Aynaların, gerek çerçevesi gerekse odalara kattığı derinlik hissi ile çokça kullanılan bir aksesuar olduğunu belirtmek isteriz. Salon ayna modelleri belirlerken dikkat etmeniz gereken bazı dekorasyon kuralları vardır.

blank
Modern salon ayna modelleri

Bunlardan biri salonunuz eğer küçükse aynaların konumunu doğru ayarlamanız gerektiğidir. Küçük salonlar için daha geniş alan kaplayan aynaları tercih etmelisiniz. Büyük salona sahipseniz daha küçük ve dekoratif aynalar işinizi görecektir.

Salon ayna modelleri tercihinde bir diğer önemli kural çerçeve seçimidir. Aynanın çerçevesi aynı zamanda salonun dekorasyonunu da doğrudan ilgilendirmektedir.

Salonda kullandığınız eşyaların özelliklerine ve renklerine uygun çerçeve belirlemek daha doğru olacaktır. Klasik ve ahşap ağırlıklı bir salon mobilyasına sahipseniz kullanacağınız ayna çerçevesi ahşap ve geometrik işlemeli olabilir.

Salonda daha spor mobilyalar kullanmışsanız plastik, alüminyum vb. maddelerden yapılmış ve daha sürrealist bir çerçeve ile salonunuzun görünümünü değiştirebilirsiniz.

Salonda kullanacağınız ayna modellerinin çerçeve ve renklerini belirledikten sonra aynanın konumunu da belirlemek gerekir. Doğru yere konumlandırılmamış aynalar salon dekorasyonun eksikleri arasında gösterilmektedir.

blank
Dekoratif konsol ayna modelleri

Salon içerisinde ikiden fazla bölgeye ayna koymak da misafirlerin rahatsız olmasına neden olacaktır. Bu sebeple tek, en fazla iki farklı alanda ayna kullanılması gerekir.

Büyülü bir salon dekorasyonu için yapacağınız işlemleri yazımı okuyarak öğrenebilirsiniz.

Duvar ayna kaplama ve metrekare fiyatları

Son dönemde salon ayna modelleri içinde değerlendirebileceğimiz bir uygulama oldukça rağbet gördü. Bu uygulamaya göre salon duvarının tamamı ya da bir bölümü ayna ile kaplanmaktadır.

blank
Salon ayna modelleri ve fiyatları

Bu ayna kaplama işlemindeki temel hedef salondaki derinlik algısını artırarak salona daha farklı bir görünüm kazandırmaktır.

Yaptığım araştırmada aynanın kalitesine göre değişen oranlarda metrekare fiyatları ortaya çıktı. Bu fiyat farklılığındaki temel nedenlerden biri de aynaların desenleridir.

Ortalama 100 TL’den başlayan metrekare fiyatları 650 TL’ye kadar çıkmaktadır. Siz de evinizde farklı bir salon oluşturma çabasındaysanız mutlaka ayna kaplama fikrini listenize almalısınız.

Kendin yap fikirlerine çok düşkünseniz güneş ışığı ayna fikrine bir göz atmanızı öneririm.

Dekoratif salon ayna modelleri

Umarım sizler için araştırdığım birbirinden şık salon ayna modelleri galerisini beğenirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here