Çocuklar için Renkli Oyun Odaları Fikirleri

5
407

Çocuklar hayal dünyasını zenginleştirecek ortamlara ihtiyaç duyar. Anne-babalar, imkanlar nispetinde onlara hayal dünyasını geliştirecek ortamlar sunmalı. İşte sizlere bu noktada çocukların hayal dünyasını geliştirecek oyun odaları fikirleri vermek istedik.

oyun odaları fikirleri
oyun odaları fikirleri

Oyun odası için ayrı bir odaya ihtiyaç duyulsa da aslında çocuk odalarını tasarlarken bu detayı da göz ardı etmemek en doğrusu. Çünkü çocuk büyüdüğünde oyun oynayabilecek belirli bir alan ister. Bu isteğe olumlu cevap vermek onların hayal dünyasını zenginleştirecektir.

oyun odaları fikirleri
oyun odaları fikirleri

Çocuklar oyun odalarında bazen bir doktor bazen de bir öğretmen oyunları oynamak isteyebilir. Zaman zaman boya kalemleri ile duvara yazı yazmak ya da renkli sandalyelere oturarak evcilik oyunları oynamaya heveslenebilir.

Oyun odaları için dikkat edilmesi gereken nokta bol güneş ışığı alan odaların oyun alanı olarak tercih edilmesi doğru olacaktır. Çocukların gürültülerini en aza indirmek için ses yalıtımı yapmak çevreyi rahatsız etme riskini en aza indirecektir.

oyun odaları fikirleri
oyun odaları fikirleri

Oyun odaları için zemin tercihleri ise renkli, pürüzsüz, sağlıklı ve temizlenmesi kolay silinebilir malzeme kullanılarak tasarlanmalı. Döşeme olarak da laminat tercih edilebilir.

Oyun odası dekorasyonu çocuğun depolanan enerjisini ve fiziksel gücünü geliştirmesi için ekstra spor ekipmanlarıyla bile donatılabilir. Kullanılacak ekipmanların güvenliği sağlanmalı.

oyun odaları fikirleri
oyun odaları fikirleri

Çocuk odası yani oyun odası için tercih edilecek mobilya sağlam ve darbelere çizilmelere dayanıklı olmalıdır.

Çocukların en büyük keyiflerinden biri duvarlara bir şey çizmektir. Bu noktada kara tahta boyası ile duvar tahtası yapmak çocukların çok hoşuna gidecektir.

Çocuklar için tasarlayacağınız oyun odaları için ne düşünürseniz düşünün çocuğunuzu merkeze almayı unutmayın. Böylelikle çocuklarınızın hayal dünyasını zenginleştirirken onların isteklerini de en güzel şekilde karşılamış olursunuz.

oyun odaları fikirleri
oyun odaları fikirleri

Nesillerimizin devamı için çocuklarımızın oyun oynayarak büyümesi gerektiği hiçbir zaman unutmayın. Ve ev dekorasyonu yaparken çocukları da düşünmeyi ihmal etmeyin. Hem onların güvenlikleri hem de ihtiyaçları için.

Sizlere araştırmalarım neticesinde derlediğim dünyadan örnek oyun odaları fikirleri paylaşmak istiyorum. Umarım beğenirsiniz. Bir başka dekorasyon fikirlerinde görüşmek üzere…

Dünyanın en güzel çocuk odaları için yazımı mutlaka okuyun!

Çocuklar için düşünülmüş oyun odaları fikirleri

5 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here