Çocuk Odası için Montessori Yatak Modelleri

9
2286

Tek katlı ev görünümünü çocuk odalarına getiren, muhteşem konsepti sayesinde dekoratif görünümün yakalanmasında ciddi katkılar sunan çocuk odası için montessori yatak modelleri bu senenin de aranan çocuk odası modelleri arasında yer almaktadır.

Çocuk odası için montessori yatak modelleri adına en dikkat çekici özelliğin ahşap hammadde ile üretilmiş olan ev görünümü olduğunu söyleyebiliriz. Bu ev görünümü için ahşap ürünlerin kullanılması sağlık açısından da oldukça önemlidir.

Bu ahşap ürünlerin standartlara uygun malzemeler ile üretilmiş olması çocuğunuzun sağlığı açısından önem arz eder. Bu sebeple malzeme kalitesi ve üretim aşamalarındaki standartları sorgulamadan alış veriş yapmanızı önermiyoruz.

blank
Çocuk odası için montessori yatak modelleri

Ahşap ürünlerden oluşturulan çocuk odası için Montessori yatak modelleri içinde dikkat çeken önemli bir ayrıntının da yatağın konumunun zemine yakın olmasıdır. Bu yakınlık sayesinde yataktan düşme kazalarına karşı da çocuğunuzu korumuş olursunuz.

Montessori yatak modelleri için farklı tematik uygulamalarla çocuk odası dekorasyonunu da zenginleştirebilirsiniz. Örneğin duvar kenarına konumlandırdığınız Montessori yatak için çocuğunuzla birlikte duvara pencere figürü yerleştirebilirsiniz. Böylece ev yatağın pencereleri de meydana gelecektir.

Çocuk odası için Montessori yatak modelleri seçiminde kendi tarzınızı oluşturma imkanınız da vardır. Özellikle ahşaptan oluşturulmuş çatı kısmına çocuğunuzun yaşına uygun bir takım hayvan ve çizgi film kahramanlarının figürleri yerleştirilebilir. Bu yöntem sayesinde Montessori yatak da kişiselleştirilmiş olacaktır.

blank
Montessori yatak tavsiyesi

Bir başka kişiselleştirme uygulaması için Montessori yatak, tematik çocuk odasının bir parçası gibi düşünülebilir. Sevilen bir çizgi film kahramanının posterleri ve oyuncakları ile bezenmiş çocuk odasına sahip anne ve babalar Montessori yatağı da bu odanın parçası haline getirerek pozitif bir dekoratif katkı sunabilir.

Montessori yatak üretmek aslında hiç de zor uygulamalar zincirini içermez. Biraz el becerisi ve marangozluk deneyiminde sahipseniz kolaylıkla bu yatağı siz de oluşturabilirsiniz.

Montessori yatak modeli ile döşediğiniz çocuk odası için nasıl bir duvar dekorasyonu yapacağınızı bilemiyorsanız daha önce kaleme aldığım çocuk odası duvar dekorasyonu yazımı inceleyebilirsiniz.

Çocuk odası için montessori yatak modelleri yapımı

Çocuklarınızın güvenli bir yatakta geceyi düşmeden tamamlamalarını isteyen ebeveynler için Montessori yatak iyi bir alternatiftir. Bu alternatifi satın alabileceğiniz gibi evde siz de yapabilirsiniz. Bunun için temelde iki aşamalı bir üretim gerçekleştirmelisiniz.

Birinci aşamasında yatağın taban bölümü oluşturulmalıdır. Bu bölümün oluşturulmasında internetten de temin edebileceğiniz tahta paletleri kullanabilirsiniz. 120×80 ebatlarına sabit tahta paletlerden üç adet kullanmak yatağın zemini için yeterli olacaktır.

Öncelikle zemin için düşündüğünüz paletlerin pürüzlü yerlerini zımpara ile gidermek gerekiyor. Temiz ve düz bir ahşap yüzey elde ettikten sonra boyama kısmına geçebiliriz.

blank
Montesori eğitim felsefesine göre çocuk odaları

Paletlerin boyanması için ev dışında bir mekan seçmeniz boyanın etrafa sıçramasını ve muhtemel kazaların ev içindeki eşyalara zarar vermesini de önleyecektir.

Palet rengini çocuk odasındaki ağırlıklı dekorasyon rengine uygun seçmenizde fayda vardır. Boyama işleminden sonra boyanın kuruması için mutlaka bir süre beklemek gerekir. Bu bekleme süresi aynı zamanda boya kokusunun giderilmesi için de gereklidir.

Montessori yatak tabanı oluşturulduktan sonra sıra geldi ev görünümü vermeye. Çok uzun bir çatı kısmı olmaması için 90-100 cm’lik biraz enli tahta çubuklar ev yatağın ana bölümleri için yeterli olacaktır. Bunların sabitlenmesinden sonra çatı bölümü de yatağın uzunluğu ile orantılı olarak oluşturulmalıdır.

Bu parçaları da isterseniz yatak tabanı ile aynı renkte boyayın isterseniz de farklı bir renk ile dekoratif bir görünüm elde edin ancak tabandaki boyama aşaması ve bekleme süresi bu kısım için de geçerli olacaktır.

Çocuk odası için Montessori yatak modelleri üretimi bu kadar pratik ve kolaydır. Biraz cesaret, hayal gücü ve yetenek ile muhteşem sonuçlar elde etmeniz mümkündür.

IKEA saklama çözümleri ile çocuk odasını daha düzenli hale getirmeniz mümkün.

Montessori yatak modelleri

Galeride yurt içinde ve yurt dışında tasarlanmış birbirinden güzel montessori yatak modelleri görebilirsiniz.

9 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here