Cin Ali Bile Çizemeyenleri Ressam Yapan Hobi: Sayılarla Boyama


Diğer adıyla numaralı boyama olarak da bilinen sayılarla boyama setleri, boş bir tuvalin üstünde ki alanları numaralandırarak o numaraya karşılık gelecek bir rengin atanmasıyla oluşturulmuş bir tablodur. Ayrıca Set içeriğinde bütün ihtiyaç duyabileceğiniz şeyler de düşünülmüştür. Tek yapmanız gereken üzerinde numara yazılı olan boyayı tablodaki aynı sayı ile eşleştirmek.

Cin Ali Bile Çizemeyenleri Ressam Yapan Hobi: Sayılarla Boyama
Sayılarla boyama nedir

Sayılarla boyama seti, aslında uzun yıllardır var olan bir zanaattır. İster inanın ister inanmayın, ünlü İtalyan sanatçı Da Vinci bu popüler eğlence sayesinde kendi tarzını geliştirdi. Bülent Atalay’ın Matematik ve Mona Lisa kitabında belirttiğine göre Da Vinci asistanlarına çalışmalarının önceden çizdiği ve numaralandırdığı alanlarını boyama görevi bile vermiş! Yani aslında numaralarla boyama seti, dünden bugüne birçok ressamın yetişmesine yardımcı olmuş.

Sayılarla boyama seti, rahatlamak için müthiş bir etkinlik olmasının yanı sıra, paslanan becerilerinizi tazelemenin harika bir yoludur ve yeni başlayan sanatçılar için ideal bir ilk adımdır. Rakamlarla boyama seti, bir sanatçı olarak gelişmenize ve yeteneklerinizi parlatmanıza yardımcı olur. Resmin çeşitli renk tonları ve şekillerinden oluştuğu algısının anlaşılmasında faydalıdır. Bir tablodaki nesnelerin tek tek hiçbir şeye benzemediğini ancak bir araya getirildiğinde güzel bir görüntü oluşturduğunu anlamanıza olanak tanır.

Yetişkinler için sayılarla boyama setinin sadece sayıları takip edip fırçanızı boyaya daldırmak olduğunu düşünürseniz yanılırsınız. Sayılarla boyama, becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olmanın yanı sıra genel olarak daha iyi bir sanatçı olmanız için size rehberlik eden boyama ipuçlarını da yanında getirir. İleriyi düşünmek ve yalnızca bitmiş resme odaklanmak yerine küçük bölümlere ve renklere konsantre olmanızı sağlar.  Gelecek vaat eden sanatçılar için yetenekli parmakların fırçalara olan hassasiyetini ve vuruş tekniklerini geliştirir.

Sayılarla boyama yapmak çook kolay!

Sayılarla boyama setinin içinde, numaralarla belirtilmiş boya kutuları ve en uygun boyama fırçaları bulunur. Bu kutuların kapağında bulunan her bir sayı, kanvasınızın üzerinde numaralandırılmış boş bölgelerle eşleştirilir ve uygun fırça ile bu boş bölgelerin içleri boyanmaya başlanır. İşte, tüm yapmanız gerekenler bu kadar. Sayılarla boyama seti ile bir sanatçıya dönüşmek çok basit.

Cin Ali Bile Çizemeyenleri Ressam Yapan Hobi: Sayılarla Boyama
Numaralı boyama

Daha önce aldığım ve çok memnun kaldığım bir firma olan Carpuz Hobby’nin linkini bırakıyorum.Gönül rahatlığı ile satın alabilirsiniz. Tıklayınız!

Sayılarla boyama yaparken size yardımcı olacak bazı ipuçları:

Numaralı boyama hobi kiti ile boyama yaparken aklınızda tutmanız gereken en önemli nokta, her bir rengi en büyük alandan en küçüğüne kadar tek seferde boyamaktır. Bunu yaparsanız fırçalarınızı yıkamak için çok fazla zaman harcamanıza gerek kalmayacak ve fazladan boya harcamayacaksınız. Boyamaya üstten başlamak ve aşağı doğru çalışmak da kazara yapacağınız lekeleri de önlemeye yardımcı olacaktır.

Bir başka yararlı ipucu da boyamaya en koyudan açık renklere veya tam tersi şekilde başlamanızdır. Bu yöntem, renklerin bileşimi ve birbirlerini nasıl etkiledikleri hakkında daha derin bir anlayış kazanmanıza yardımcı olur. Fırçanızı boyada boğmamaya dikkat edin. Sadece birazı bile yeterli olur ve boyamanızı sizin için kolaylaştırır, böylece fazla boyanın resminize damlaması riskini ortadan kaldırırsınız.

Sayılarla boyamanın en son ve en önemli püf noktası, projenizle eğlenmenizdir. Kurallara uyun ama kendi fikirlerinizi uygulamaktan da korkmayın. Acele etmeyin ve boş bir tuvali harika bir resme dönüştürmenin heyecanını yaşayın.

Bu içeriği puanlamak ister misiniz?
[Katılım: 0 | Puan Ortalaması: 0]

] }
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x