Çelik Para Kasası Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler


Bugün sizlere evinizin ve iş yerinizin daha güvenli hale gelmesinde rol oynayan çelik para kasası ile çalışanlarınızın daha iyi koşullarda çalışmasını sağlayacak ilgili bilmeniz gereken personel soyunma dolapları ile ilgili bilgiler vereceğim.


1.Çelik para kasası nedir?

Çelik Para Kasası Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Birey ve bireyler için değerli olan her türlü evrak, doküman, eşya ve maddi kaynakların(para, altın vs.) kaybolmasını, yıpranmasını ve kötü niyetli kişilerin ellerine geçmesini engelleyen dayanıklı çelik malzemeden üretilmiş ürüne çelik para kası adı verilmektedir.

İnsanların saklaması gereken değerli şeylerin artmasıyla birlikte para kasası kullanımı da artmıştır. Günümüzdeki çelik para kasalarının özelliklerinin teknoloji ile birlikte arttığını ve güvenlik önlemlerinin gün geçtikçe farklılaştığını söyleyebiliriz.


Bu noktada çelik kasa üreticileri de farklı ihtiyaçlara cevap veren farklı güvenlik derecelerine sahip çelik kasalar üretmeye başlamıştır.

Genellikle iş yerlerinde kullanılan çelik kasa, gün geçtikçe evlerde de kullanılır olmuştur. Çünkü hırsızlık olaylarının artması ve art niyetli insanların sınır tanımaz hırsızlık becerileri çelik para kasası kullanımını neredeyse zorunlu kılmıştır.


Çelik kasalarda sadece para saklanılacağı düşüncesi oldukça yanlıştır. Çelik kasalar her ne kadar çelik para kasası adı ile anılsa da aslında insana ait farklı değerleri olan eşyaların da saklanacağı bir gerçektir.

Örneğin, yurt dışına çıkmanızı sağlayan pasaportunuzun kaybolmasını ve kötü niyetli kişilerin eline geçmesini istemezsiniz değil mi?


2.Para kasası alırken nelere dikkat dikkat edilmeli?

Çelik Para Kasası Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Para kasası almamızdaki en büyük etken takdir edersiniz ki güvenliktir. Bu noktada çelik para kasası alırken dikkat edeceğiniz en önemli kriter çelik kasanın size sunduğu güvenlik özellikleridir.

Çelik kasa ile ilgili gözünüzün arkada kalmasını istemiyorsanız yeterince güvenlik özelliklerine sahip ürünler tercih etmenizi öneriyoruz.


Çelik kasada son teknolojik özellikler kullanılıp kullanılmadığını sorgulamanız ileride yaşayacağınız sorunların önlenmesinde ilk adımdır.

Almaya niyetlendiğiniz çelik para kasasının ofisinizde kaplayacağı alanı ve bunun için ofisinizde yer olup olmadığını belirlemeniz gerekiyor.


Ofisinizde para kasası için ayırdığınız alana uygun boyutlarda ürün tercihinde bulunmak sizi bazı pişmanlıklardan kurtaracaktır.

Ayrıca çelik para kasasının şekli ve rengi de ofis dekorasyonu ya da ev dekorasyonu için uygun mu değil mi bakmanız gereken diğer bir önemli konu.

Satın alacağımız tüm ürünlerde sorgulamamız gereken bir diğer konu da teknik servis durumudur. Alacağınız çelik para kasasının yedek parça problemi ile ilgili gerekli araştırmalar satın almadan önce mutlaka yapılmalıdır.

Son olarak çelik kasa üreticilerinden çelik para kasası satın almadan önce referanslarına göz atmanız sizi olası bir tehlikeden daha koruyacaktır.

Çelik para kasasını nereden alınır ile ilgili soruların cevabını diğer bir başlıkta sizlere sunacağız. Herkes tarafından güvenle tercih edilen çelik kasa firmasını tercih etmek sizi daha güvende hissettireceğini unutmayın.

3.Çelik para kasası nereden alınır?

Çelik Para Kasası Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Türkiye’de hem ev de hem de iş yerlerinde çelik kasa kullanımı oldukça fazladır. Bu durum firmaları harekete geçirerek çelik para kasa üretimini artırmıştır.

Peki, çelik para kasası nereden alınır?

Bu konuda daha önce de bahsettiğimiz gibi her ürünün referansları dolu olan bir ya da birkaç firması vardır. Çelik para kasası üzerine de büyük referanslara sahip olan ve “İşimiz sadece çelik dolap!” sloganıyla hareket eden Gökerler firmasını tavsiye ediyoruz.

4.En uygun çelik para kasası fiyatları ne kadar?

Piyasadaki çelik para kasalarına baktığımızda oldukça farklı tarz ve özelliklerde çelik kasalar yer aldığını görebiliriz. Bu noktada çelik para kasasının fiyatları da oldukça fazla değişkenlik göstermektedir.

İş yerleri için en uygun çelik para kasası fiyatları ortalama 1.500TL’den başlamaktadır. Ev tipi çelik para kasası fiyatları ise, ortalama 400TL’den başlamaktadır.

Bu fiyatlar çelik para kasasının özelliklerine ve firmalara göre değişkenlik göstermektedir.

5.Çelik para kasası nasıl yapılır videolu anlatım

Çelik kasa ile birlikte çalışanların verimliğini artıracak personel soyunma dolabı hakkında bilgi edinmek isterseniz aşağıdaki başlıklara göz atmanızı öneririm.

1.Personel soyunma dolabı nedir, ne işe yarar?

Çelik soyunma dolabı olarak da kullanılan personel soyunma dolabı piyasada yer alan elbise dolabıdır. Personel soyunma dolapları iş hayatında sıklıkla kullanılan eşyalar içerisinde yer alır.

Çelik Para Kasası Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Özellikle oteller, restorantlar ve kafelerde personel için ayrılmış alanlarda yerden tasarruf sağlayan oldukça pratik kilitli metal dolaplardır.

İş yerlerindeki çalışanlar, kıyafetleri ile birlikte kişisel eşyalarını da bu alanda koruma altına alır. Personel sayısına göre kombine edilebilen personel soyunma dolapları benzersiz kilit sistemlerine sahiptir. Bu sadece yüksek güvenlik sağlamaktadır.

2.Personel soyunma dolabı alırken nelere dikkat edilmeli?

Metal personel soyunma dolabı alırken en önemli ve dikkat edilmesi gereken şey, üründe kullanılan saç kalınlığıdır.

Çelik Para Kasası Almadan Önce Bilmeniz Gerekenler

Bazı firmalar malzemeden tasarruf sağlamak için 0,5 mm kalınlığa sahip uzun ömürlü olmayan ürünler üretiretebilmektedir. Bu duruma dikkat etmek gerekir. Olması gereken ideal saç kalınlığı 0,8 mm’dir.

Personel dolaplarında kilit sisteminin mutlaka olması gerekir. Bu noktada alacağınız soyunma dolabında en azından gömme kilit olmasına dikkat etmeniz gerekir.

Personel soyunma dolaplarında havalandırma kanallarının olması, eşyaların ve dolabın kokmasını engelleyecek önemli bir özelliktir.

3.Piyasadaki metal personel soyunma dolabı fiyatları ne kadar?

Piyasada farklı özelliklerde birçok soyunma dolabı yer alıyor. Bu noktada metal personel soyunma dolap fiyatları tercih edilecek personel sayısına göre ortalama 250TL’den başlamaktadır.

Bu içeriği puanlamak ister misiniz?
[Katılım: 0 | Puan Ortalaması: 0]
Abone ol
Bildir

0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x