perde siparişi


Çatı Katı Dekorasyonu için Pratik Fikirler

Çatı katı eğimli bir tavan formuna sahiptir. Bu nedenle de çatı katının alanı çok dardır. Bu alanı verimli ve dekoratif şekilde kullanabilmeniz için çatı katı dekorasyonu için pratik fikirler oldukça önemlidir. Dekorasyon ve mimari alanına baktığınızda dar alanlar olmasına rağmen birçok başarılı çatı katı dekorasyonu örnekleri görmeniz mümkündür.Çatı katınız varsa ve eğimli tavanı nedeniyle bu alanı hem işlevsel hem de etkili şekilde kullanmak istiyorsanız yazımızda sizlere çatı katı dekorasyonu önerileri vereceğiniz. Bu çatı katı fikirleri sayesinde aslında dar ve kullanışsız olan çatı katını, son derece işlevsel ve nezih bir mekan haline getirebilirsiniz. Çatı katı dekorasyonu görselleri ile tüm ayrıntıları görsel olarak da görebilirsiniz.

Çatı Katını İşlevsel Bir Giyinme Odası Yapabilirsiniz

Çatı katına giyinme odası tasarımı
Çatı katına giyinme odası tasarımı

Çatı katı dekorasyonu çoğu zaman eğimli tavanı nedeni ile dekorasyonu zor olduğu düşünülen alandır. Ancak düşündüğünüz kadar zor değildir. Birkaç püf noktası ve doğru seçimlerle çatınızı birçok farklı alanlarda ve amaçlarla aktif olarak kullanabilirsiniz.

MUTLAKA OKUYUN:  Çalışma Odası için Renk Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Çatı katınızı kullanabileceğiniz amaçlardan birisi giyinme odasıdır. Çatı katındaki minik pencerenin önüne sandık tipi kanepeler koyarak dar alanı kullanıma açabilirsiniz. Duvarlar, çatı nedeni ile kullanılamayabilir. Bu duvarlara özel ölçü olarak bölmeli dolaplar monte ettirebilir ve böylelikle çatı katınızı işlevsel olarak kullanabilirsiniz.

Giyinme odası dekorasyonu için linke tıklayarak bilgi alabilirsiniz.Rüstik Dekorasyon ile Çatı Katı Muhteşem Olabilir

Çatı katı rüstik dekorasyon önerileri
Çatı katı rüstik dekorasyon önerileri

Çatı katı dekorasyonu rüstik bir dekorasyon çalışması için oldukça elverişlidir. Her ne kadar alanı dar bir mekan olarak görülse de ahşap mobilyaların vermiş olduğu ahenk çatı katınızı can alıcı bir rüstik havaya bürümektedir. Çatı katınıza ahşap renkte ve modellerde mobilyalar tercih edebilirsiniz.

MUTLAKA OKUYUN:  Yatak Odası Cephesi, Hangi Cephede Olmalı ?

Rüstik bir dekorasyon çalışması yaparak çatı katınızı farklı işlevlerde kullanabilirsiniz. Bu bağlamda çatı katınız muhteşem bir oturma odasına, yatak odasına hatta çalışma odasına dönüşebilir. Eğer bir yatak odası yapmak istiyorsanız ahşap bir mobilya tercihi ile yatağınızı camın tam karşısına koyduğunuzda ve kahve tonlarında bir perde kullandığınızda dekorasyonu bütünlemiş olabilirsiniz.

Yaşanabilir tavan arası çözümleri için bağlantıya tıklayarak bilgi alabilirsiniz.

Çatı Katında Geniş Pencereler Hayat Kurtarır

Çatı katı geniş pencere fikri
Çatı katı geniş pencere fikri

Çatı katını farklı amaçlarda doğru tercihlerle kolay şekilde dekore edebilir ve keyifli yaşam alanı oluşturabilirsiniz. Dekorasyon sırasında mutlaka aydınlatma ve havalandırma konusunda da hassas olmalısınız. Özellikle çatı katı dekorasyonu konusunda büyük ve geniş pencereler oldukça önemlidir.

Çatı katında büyük pencereler tercih ettiğinizde size büyük avantaj sağlayacaktır. Öyle ki; çatı katı havalandırma konusunda büyük pencereler büyük kolaylık sağlar. Ayrıca aydınlatma konusunda da avantaj sağlayan büyük pencereler sayesinde çatı katınız daha aydınlık ve ferah olacaktır.MUTLAKA OKUYUN:  Duvar Ayna Kaplama Modelleri ve Fiyatları 2021

Aydınlığı en üst düzeyde sağlayabilmek için büyük pencerelerin yanı sıra dekorasyonda tercih edeceğiniz renkler de oldukça önemlidir. Eğer çatı katı dekorasyonunuzda aydınlığı maksimum seviyeye çıkartmak istiyorsanız dekorasyonda açık tonlu renkler kullanmalısınız. Açık tonlu renkler gün ışığını maksimum seviyede yansıtarak ortama aydınlık sağlamaktadır.

Aynaların Azizliğini Çatı Katı Dekorasyonunda Kullanabilirsiniz

Çatı katı ayna fikri
Çatı katı ayna kullanımı

Aynalar, dekorasyon alanında derinliği ile bilinir. Çatı katı eğimli tavan nedeniyle dar bir alana sahiptir. Ancak bir çatı dekorasyonu yapıyorsanız aynaları kullanarak çatı katınızın dar alanını daha geniş ve ferah bir hale getirebilirsiniz.

Kat müsaitse ve düz duvarlar var ise mümkün olduğunca duvarları aynalar ile kaplayabilirsiniz. Büyük aynalar çatı katınızı geniş gösterirken aynı zamanda çatı katınızın daha aydınlık olmasını da sağlar. Dolayısıyla da çatı katı dekorasyonu için aynalar isabetli bir dekorasyon fikri olacaktır. Böylelikle aslında küçük ve kasvetli olan çatı katınızı olduğunun tam aksine geniş ve ferah bir ortam haline getirebilirsiniz.

Çatı katı sizlere ağaç evleri hatırlatabilir. Ağaç ev nasıl yapılır içeriğinde detaylı bir şekilde anlattım ağaç ev yapımını inceleyebilirsiniz.Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x