perde siparişi

Çatı İzolasyonu Nasıl Yapılır?(Videolu)Çatı en savunmasız alanlardan bir tanesidir. Çünkü soğuğa karşı çok dayanaksızdır. Eğer çatının soğuya karşı dayanıklı olmasını ve sağlam olmasını istiyorsanız mutlaka çatı izolasyonu yaptırmanız gerekmektedir. İzalasyon, yalıtım malzemeleri kullanılarak yapılmaktadır. İzolasyon malzemeleri seçilirken dikkatli olunması gerekmektedir. Membran su geçirmez bir malzemedir. Bu malzeme kullanıldığında hem soğuğa hem de suya karşı dayanıklı olacaktır.Çatı ısı izolasyonu genelde soğuk olan evler için sonradan yapıldığı gibi inşaat halinde de yapılabilmektedir. Çatı arası izolasyonu yapılırken çatıya bulunan baca gibi bütün deliklerin kapatılması gerekmektedir. Eğri ve kıvrımlı bir yapıya sahip olan bölgelerde titiz bir şekilde kapatılmalıdır. Beton izalasyonda; çatı beton ile kaplanmaktadır. Genelde bunu çatıyı teras olarak kullanmak isteyenler yaptırır.

İlginizi çekebilir: Kendi evimi kendim yapmak istiyorum içeriğine bir göz atmanızı öneriyorum.

Çatı Arası İzolasyonu Nedir?

Çatı Arası İzolasyonu Nedir

Çatı arası izolasyonu,  evin ısı kaybının önlenmesi için yapılan montalama işlemidir. Her evde mutlaka izolasyon bulunmalıdır. Çünkü çatının korunmaya ihtiyacı vardır.Çatıya izolasyon yapıldığında su, soğuk, rüzgar gibi şeylere karşı çatı korunacaktır.

MUTLAKA OKUYUN:  Konteyner Villa Modelleri ve Fiyatları 2021


Çatıdaki izolasyon, binanın daha uzun süre ayakta kalmasını ve uzun ömürlü olmasını sağlar. çatı arası izolasyon, yalıtım malzemeleri ile yapılmaktadır. İyi bir izolasyon yaptırmak için kaliteli malzemeler tercih etmelisiniz.

Kalitesiz malzemeler tercih edildiğinde izolasyon istenildiği gibi olmayacaktır ve kısa bir süre içerisinde kullanılmaz duruma gelecektir.

Çocuğunuz için paletten minik ev yapmak isterseniz bağlantıya tıklayabilirsiniz.Çatı İzolasyon Malzemeleri

Çatı İzolasyon Malzemeleri

Çatı izolasyonun da 1200-1250 C silis kumu kullanılmaktadır. Öncelikle bu malzemeler elyaf haline getirilir ve daha sonra ise kullanılmaya başlanılmaktadır. Bu izolasyonda, taş yünü kullanılmaktadır.  Bu malzemenin iletkenlik değeri alt seviyededir.

Değerinin düşük olması kaliteli olduğunun bir göstergesidir. Yangın için ise çok güvenilir olduğu bilinmektedir. Bu malzemenin su itici olması herkes tarafından talep edilmektedir. Bir diğer çatı yalıtım malzemesi, ekspande polistirendir.

Bu köpüğün sıcaklığı 75 derecedir. Sprey poliüretanda çatı izolasyon malzemeleri arasındadır.  Kullanım sıcaklığı ise 110 derece kadardır.
İlginizi çekebilir: 100 Metrekare Müstakil Ev Maliyeti

Beton Çatı İzolasyonu Nasıl Yapılır?

Beton Çatı İzolasyonu Nasıl Yapılır

Beton çatı yapmak için birçok malzemeler kullanılmaktadır. Beton çatı izolasyon, binada olması gerekmektedir. Beton çatı izalosyonuna da zemin mutlaka pürüzsüz bir şekilde olmalıdır. Eğer zemin pürüzlü ise zımpara yapılarak pürüzsüz bir duruma getirilmelidir.

MUTLAKA OKUYUN:  Konteyner Ev Modelleri ve Fiyatları 2021

Daha sonra beton karışımı ile bu bölge iyice sıvanmalıdır. Daha sonra izolasyon malzemeleri döşenmelidir. Beton çatı izolasyonu çok önemlidir. Beton çatı izolasyonu evin ısınmasını sağlar ve rüzgâr su gibi etkenlere karşı evi ve çatıyı korur. 

Beton çatı izlolasyonu yapılırken birkaç şeye dikkat edilmesi gerekmektedir. Öncelikle malzemenin ve zeminin çok uyum içerisinde bulunması dikkate alınmalıdır. Yalıtım malzemesi koyulduğunda boşluk meydana geliyor ise çatı izloasyonu hiçbir işe yaramayacaktır.

Bu şekilde döşenir ise çok bir zaman geçmeden zemin ve yalıtım birbirinden ayrılmaya başlayacaktır. Bu sebeple beton çatı izolasyonu yaptıracak iseniz mutlaka bu isteyen anlayan ve profesyonel olan kişilerden yardım istemelisiniz.

İlginizi çekebilir: Konteyner Ev ModelleriAbone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin


0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x