Çalışma Odası için Renk Seçimi Nasıl Olmalıdır? Dekordiyon
perde siparişi


Çalışma Odası için Renk Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Renkler hayatımızın bir parçasıdır. Yaşadığımız her alanın doğru renklerle dekore edilmesi hayata bakış açımızı hem olumlu hem de olumsuz yönde etkilemektedir. Dekorasyon önerilerinde renk yelpazesine çok dikkat edilmelidir. Özellikle iş yerlerinde ofislerin doğru renklerle oluşturulması en doğru adımı oluşturmaktadır. Çalışma odası için renk seçimi yaparken uzman görüşlerinden yararlanmak en doğru karar olacaktır. Çalışma odanızda kendinizi rahat ve enerjik hissetmek için kullandığınız her renk tonu ayrı bir önem taşır. Bu kapsamda her rengin farklı bir öyküsü olduğundan dolayı yapılan içe göre renk seçimi özenle yapılması gerekir.Özel Renklerle Çalışma Odaları

Çalışma ortamınızın konforlu ve doğru renklerle olabilmesi için atılan her adım oldukça önemlidir. Yaptığınız işlerde başarılı olmak isterseniz her zaman sıcak ve olması gereken renkleri tercih etmelisiniz. Çalışma odanızın basık ve karanlık olması başarı oranınızı düşüreceğinden en doğru renk seçimlerinin mutlaka baştan yapılması gerekir. Bu sebepten daha aydınlık renkler olan beyaz, bej, sarı, açık mavi ve pembe gibi renkler çalışma şartlarınızı daha üst seviyede tutacaktır.

IKEA çalışma masası fikirlerine göz atmak isterseniz aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz:

Odanın Yapısına Göre Renk Tercihleri

Renk seçiminde odanın fiziki şartları oldukça önemlidir. Oda küçük ve basık ise daha açık renkler kullanılması, odanın büyük olmasıyla da daha ağır ve koyu tonlar isteğe göre seçilebilmektedir. Çalışma masaların pencereye dönük olması diğer renklerin daha fazla yumuşamasına sebep olacaktır. Genel olarak çoğunlukla çalışma odaları yeşil ve beyaz tonlarında tercih edilmektedir. Kendinizi doğa ile baş başa bırakmak için bir an önce ofisinize gitmek isteyebilirsiniz. Çalışma odanız her zaman size sakinlik ve huzur vermelidir. Bundan dolayı tüm renk kombinelerine dikkat etmeniz gerekir.

Ahşabın Farklılığı

Çalışma odalarında birçok farklı renk yerine bir iki renk kullanılması daha doğru olacaktır. Özel renk seçeneklerinin içinden tercih edeceğiniz tonlar adeta sizin ve müşterilerinizin içini açacak. Ahşap, beyaz ve mavi renklerde çalışma odanızın daha kullanışlı hale gelmesine destekte olacaktır. Odanızda Ahşap rengin ağırlığını her zaman yaşayın.Sizlere çalışma odası için renk seçimi hakkında önemli bilgiler sunduk. Kendinizi rahat hissedeceğiniz renkleri tercih edebilirsiniz.

Üstü yatak altı çalışma masası için fikir arayanlar aşağıdaki linke tıklayarak bilgi alabilirler.Abone ol
Bildir
guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x