Çalışma Odası Renk Seçimi Nasıl Olmalıdır?


Çalışma odası renk seçimi son derece önemlidir. Peki, çalışma odası ne renk olmalı? Çalışma masası hangi renk olmalı? Renkler hayatımızın bir parçasıdır. Yaşadığımız her alanın doğru renklerle dekore edilmesi hayata bakış açımızı hem olumlu hem de olumsuz yönde etkilemektedir. Dekorasyon önerilerinde renk yelpazesine çok dikkat edilmelidir. Özellikle iş yerlerinde ofislerin doğru renklerle oluşturulması en doğru adımı oluşturmaktadır. Çalışma odası renk seçimi yaparken uzman görüşlerinden yararlanmak en doğru karar olacaktır. Çalışma odanızda kendinizi rahat ve enerjik hissetmek için kullandığınız her renk tonu ayrı bir önem taşır. Bu kapsamda her rengin farklı bir öyküsü olduğundan dolayı yapılan içe göre renk seçimi özenle yapılması gerekir.


Çalışma Odası Renk Seçimi

Çalışma Odası Renk Seçimi Nasıl Olmalıdır?
Çalışma odası renk seçimi

Çalışma odası renk seçimi ile çalışma ortamının konforlu ve doğru renklerle olabilmesi için atılan her adım oldukça önemlidir. Yaptığınız işlerde başarılı olmak isterseniz her zaman sıcak ve olması gereken renkleri tercih etmelisiniz. Çalışma odanızın basık ve karanlık olması başarı oranınızı düşüreceğinden en doğru renk seçimlerinin mutlaka baştan yapılması gerekir. Bu sebepten daha aydınlık renkler olan beyaz, bej, sarı, açık mavi ve pembe gibi renkler çalışma şartlarınızı daha üst seviyede tutacaktır. IKEA çalışma masası fikirlerine göz atmak isterseniz aşağıdaki bağlantıya tıklayabilirsiniz!

Odanın Yapısına Göre Renk Tercihleri

Çalışma Odası Renk Seçimi Nasıl Olmalıdır?
Çalışma odanız için renk seçimi nasıl olmalı?

Renk seçiminde odanın fiziki şartları oldukça önemlidir. Oda küçük ve basık ise daha açık renkler kullanılması, odanın büyük olmasıyla da daha ağır ve koyu tonlar isteğe göre seçilebilmektedir. Çalışma masaların pencereye dönük olması diğer renklerin daha fazla yumuşamasına sebep olacaktır. Genel olarak çoğunlukla çalışma odaları yeşil ve beyaz tonlarında tercih edilmektedir. Kendinizi doğa ile baş başa bırakmak için bir an önce ofisinize gitmek isteyebilirsiniz. Çalışma odanız her zaman size sakinlik ve huzur vermelidir. Bundan dolayı tüm renk kombinelerine dikkat etmeniz gerekir.


Ahşabın Farklılığı

Çalışma odalarında birçok farklı renk yerine bir iki renk kullanılması daha doğru olacaktır. Özel renk seçeneklerinin içinden tercih edeceğiniz tonlar adeta sizin ve müşterilerinizin içini açacak. Ahşap, beyaz ve mavi renklerde çalışma odanızın daha kullanışlı hale gelmesine destekte olacaktır. Odanızda Ahşap rengin ağırlığını her zaman yaşayın. Sizlere çalışma odası renk seçimi hakkında önemli bilgiler sunduk. Kendinizi rahat hissedeceğiniz renkleri tercih edebilirsiniz.

Okul Çağında Çocuklar için Çocuk Odaları

Çalışma Odası Renk Seçimi Nasıl Olmalıdır?
Okul çağında çocuklar için çalışma odaları

Bebekleriniz de tıpkı bu kural çerçevesinde göz açıp kapatıncaya kadar büyüyü veriyorlar. Çocuklar okullu oluyorlar. Belli mesuliyetleri alma vaktine geliyorlar. Kendilerine ait hissettikleri ve vakitlerinin çoğunu geçirdikleri en müstesna evin köşesi odalarını da bu doğrultuda hazırlamak ve tasarlamak gerekiyor. Böylesi bir sorumluluk almaya daima hazır hale getirme adına anne babalar olarak üzerine düşeni yapmak zorundalar.


Çalışma Odası Renk Seçimi Nasıl Olmalıdır?
Okul çağında çocuklar için çocuk odaları

Çocuk odası dekorasyonu için öncelik kullanışlı olmasıdır. Mekânın durumu yani genişliği ya da darlığından ziyade kullanışlı olması düzeni de sağlayacağından önemlidir. Yerinde duramayan yapıları itibari ile çocuk hareketlidir. Hareket edecek alana da ihtiyaç duyarlar. Çok fazla ayrıntıyla boğulan odalar hem sıkıcı hem de sıkıntı verici olur.

Çalışma Odası Renk Seçimi Nasıl Olmalıdır?
Okul çağında çocuklar için çocuk odaları ve çalışma masası

Mutlaka bir çalışma köşesi adına bir dekorasyon kurulmalıdır. Okul çağındaki çocukların ödev ve derse hazırlık gibi öncelikli ve önemli ihtiyacını düşünecek olunursa, bu dekorasyon olmazsa olmazdır. Çalışması ya da çalışmalarına müsait şekildeki tasarımı ile çok yönlü bir masa gerekiyor. Rahatlıkla erişmeleri adına oluşturulmuş bir kitaplık da olmak zorundadır.


Ruhun Gıdası Oyun ve Aktivite

Çalışma Odası Renk Seçimi Nasıl Olmalıdır?
Ruhun gıdası oyun ve aktivite

Çocuk odası dekorasyon fikirleri çocuk ruhu beden ne kadar büyüse de hep aynı kalır insanın içinde. Oyun da öyledir. Her yaşta oyun ile alakalı içimizde bir yerlerde bir uhde vardır. Çocuk ve çocukluk için de en önemli şeydir. Her ne kadar okullu olsalar da oyun onların en önemli ihtiyacı ve gelişim aracıdır. Çocuğun oyun çağından çıkması zordur. Oyun köşesi oda için kesinlikle olması gereken bölümlerin başında gelmektedir.

Çalışma Odası Renk Seçimi Nasıl Olmalıdır?
Örnek bir çocuk odası dekorasyonu

Oyunu ve oyuncağı mekânın içerisindeki tasarımla eğitici niteliğe kavuşturulduğunda gelişimi sürecektir. Zira çocuk oyun ile sürekli kendini yeniler ve geliştirir. Yaşamın parçalarını beller. Tahayyül etmeyi öğrenir. Yaratıcılığı gelişir. Problem çözme melekesi gelişir. Sorunların halli için bakış açısı kazanır. Çocuğun oyundan koparmak ve baskı ile yönlendirme yapmak ebeveynlerin en sıklıkla işlediği hatalardandır. En çok dikkat edilecek şeylerden biri de odalarında televizyon olmamasıdır. Çalışma odası renk seçimi için alternatif fikirlere ulaşmak için tıklayın!


Sıkça Sorulan Sorular

Okul Çağında Çocuklar için Çocuk Çalışma Odaları Nasıl Olmalıdır?

İnsan doğduğu andan itibaren dünyanın yasası olan harekete binaen yerinde hiçbir zaman durmuyor. Zamanın sürekli ilerlemesi ile bebek çocuğa sonra da ergene ve gençliğe dönüşüyor. Devinim hızla akıyor. Doğan bir bakıyorsunuz ki büyümüş hatta yaşlanmış. Bu noktada en değerli varlıklarımız olan okul çağında çocuklar için çocuk odası nasıl olmalıdır sorusunu en ince ayrıntısına kadar cevaplamamız gereken önemli bir sorudur.

Bu içeriği puanlamak ister misiniz?
[Katılım: 1 | Puan Ortalaması: 5]

Abone ol
Bildir

0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x