Cafe Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Cafe dekorasyonu işletme sahipleri için oldukça önemli bir dekorasyon alanıdır. Cafe gibi ortamlara her gün onlarca müşteri gelmektedir. Bir cafenin müşteriler için albenisinin artmasının en önemli etkenlerinden birisi de cafe dekorasyonudur. Bir cafe ortamı müşterilerin zevkine ne kadar çok hitap ederse o cafenin müşterisi de o kadar çok olacaktır.

Dışarıda sevdikleriyle, ailesi ve arkadaşlarıyla yemek yemeyi seven kişilerin sayısı oldukça fazladır. Bir cafenin personel ve yemek özellikleri gibi birçok özelliğinin yanı sıra cafe dekorasyonu da oldukça önemlidir. Çünkü cafe dekorasyonu, estetik bir görüntü sağlarken aynı zamanda müşterilerin rahatlığını da sağlamaktadır. Siz de cafe dekorasyonu yapmayı düşünüyorsanız bu fikirlere göz gezdirebilirsiniz.

YouTube video

Cafe dekorasyonunun türevleri arasında genellikle; nargile cafe modelleri, otantik cafe dekorasyonu, butik cafe dekorasyonu gibi çeşitler yer alıyor.

Cafe Dekorasyon Fikirleri

Cafe Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Cafe dekorasyonu örnekleri arasında birçok farklı fikir bulabilirsiniz. Bu fikirleri kendi zevkiniz ve tarzınız ile harmanladığınızda sizi yansıtan en güzel cafe tasarımına ulaşabilirsiniz.Bu örneklerden birisi en çok kullanılan ahşap dokusu ile geometrik cafe tasarımıdır. Cafe dizaynı yaparken ahşap mobilyalar tercih edebilirsiniz. Üçgen ve kare gibi farklı geometrik şekillerin yoğun olduğu tasarımlı objeler tercih ettiğinizde cefa dekorasyonunda eşsiz bir noktaya ulaşabilirsiniz.

Ahşap sevenlerden değilseniz ve daha farklı dokunuşlar yapmak istiyorsanız antik obje seçimleri ile retro cafe tasarımına yönelebilirsiniz. Eskiye dönüş stilini benimseyen retro tasarımı ile cafenizde daha loş ve antik bir hava yakalayabilirsiniz.

Cafe Dekorasyon Maliyeti

Cafe Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Kafe dekorasyon göreceli bir iştir. Zevk ve renklerin tartışılamadığı dekorasyon alanında her kişi farklı seçimler ve dokunuşlar yapabilir. Dolayısıyla da cafe maliyeti için de net bir fiyat vermek mümkün değildir. Cafe dekorasyonunun maliyet seçtiğiniz mobilyaların, objelerin ve diğer tasarım ürünlerinin fiyatlarına göre değişkenlik göstermektedir.

Cafe Dekorasyon Ürünleri

Cafe Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Cafe iç dizayn yaparken birçok dekorasyon ürününe ihtiyacınız olacaktır. EN başta gerekli olan ürünlerin başında masa ve sandalyeler gelmektedir. Masa ve sandalyeleri seçtikten sonra onarla uygun yardımcı dekorasyon ürünlerini seçebilirsiniz. Modern masa sandalyelerinin yanı sıra dilerseniz bar masa ve sandalye modellerini de tercih edebilirsiniz. Daha sonra masa üzerlerine minik saksı çiçekleri, tablo ve benzeri gibi ürünlerle dekorasyonunuzu tamamlayabilirsiniz. Bu bağlamda cafe dekorasyon fikirleri oldukça çeşitlidir.

Cafe Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Cafe Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Cafe dekorasyonu  zevk ve tarz işidir. Dolayısıyla da cafe dekorasyonunu nasıl yapacağınız tamamen sizin zevk ve tarzınıza bağlıdır. Önemli olan cafe dekorasyonu yaparken mekandaki tüm objelerin arasında uyum yakalamanızdır. Bunun için de masa ve sandalyeleriniz, diğer cafe ekipmanlarınız arasında uyum ve bütünlük olmalıdır.

Dekorasyonda bütünlük sağlamak için öncelikle masa ve sandalye gibi temel eşyalarınızı seçiniz. Daha sonra diğer eşyalarınızı ve obje, süs eşyaları, tablo gibi tamamlayıcı unsurları tasarımınıza uygun, bütünlük sağlayacak şekilde tercih edebilirsiniz.

Cafe Dekorasyon Örnekleri

Cafe dekorasyon örnekleri size cafe dekorasyonunuzda en önemli yol gösterici olacaktır. Bu örnekler arasında sizi ve tarzınızı yansıtan en doğru örnekten yola çıkarak kendi tarzınızı yakalayabilirsiniz. Bu doğrultuda cafenizin dekorasyonunda rustik, modern ya da tamamen farklı bir tarz olan retro bir tarz kullanabilirsiniz.

Ahşap dokusunu seviyorsanız zeminden masa ve sandalyelere kadar ahşap dokusunu kullanıp cafenizde rustik bir tarz yakalayabilirsiniz. Eğer modern ve daha spor bir tarz istiyorsanız bar modelinde masa ve sandalyeler tercih ederek daha spor bir dekorasyona yönelebilirsiniz. Tüm bu cafe dekorasyonları haricinde farklı bir dekorasyon tarzı yakalayıp eşsiz bir cafe dekorasyonuna sahip olmak istiyorsanız geçmişe yönelik tarihi bir doku doğrultusunda objelerinizi de tarihi ve antik modellerden tercih edebilirsiniz.

Cafe Dekorasyonu Nasıl Yapılır?
Cafe Dekorasyonu Nasıl Yapılır?
Cafe Dekorasyonu Nasıl Yapılır?
Cafe Dekorasyonu Nasıl Yapılır?
Cafe Dekorasyonu Nasıl Yapılır?
Cafe Dekorasyonu Nasıl Yapılır?
Cafe Dekorasyonu Nasıl Yapılır?
Cafe Dekorasyonu Nasıl Yapılır?
Cafe Dekorasyonu Nasıl Yapılır?
Cafe Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

“Cafe Dekorasyonu Nasıl Yapılır?” üzerine 2 yorum

  1. Merhaba

    Düzcede yaşıyorum ve bir cafe açmak istiyorum bir arkadaşımla birlikte yalnız iç ve dış dekorları sadece hurdadan olmasını istiyorum cafenin adı HURDA CAFE olacak zaten bana yardımcı olursan çok sevinirim teşekkürler iyi günler
    Mustafa DEMİR 05558877972

    Cevapla
  2. Cafe Dekorasyonu kişinin ve mekanın durumuna göre değişir.Hurdaları değerlendirmekte güzel fikir.

    Cevapla

Yorum yapın