İstikbal Yemek Odası Takımı

Görüp Göreceğiniz En iyi Balkon Süsleri

Daha Önce Görmediğiniz 20 Kullanışlı Ev Eşyası

En İyi 22 Modern Salon Dekorasyonu

Cafe Dekorasyonu Nasıl Yapılır?

Yazar: Alperen Dernek Kategori: Ev Dekorasyonu 5 Mart 2017
587

Her zaman ev dekorasyonu ile ilgili fikirler verdiğimizi biliyorsunuz. Bu sefer evlerin dışına çıktık ve cafe dekorasyonu fikirlerini sizler için hazırladık.

Cafe dekorasyon fikirleri

Cafe dekorasyonu çoğunlukla profesyonel yardım ile çözümlenmektedir. Cafe açmak isteyen kişiler her ne kadar iç dekorasyon konusunda uzmanlardan yardım alacak olsalar da ön bilgi edinmek ve amaçlarını belirlemek cafe dekorasyonu için önem taşımaktadır.

Öncelikle cafenize uygun sizi ve hizmetlerinizi yansıtacak bir tarz belirlemeniz gerekir. Bu tarz, klasik, modern, vintage vb. özelliklere sahip olabilir.

Cafe dekorasyonunun ana omurgasını bu tarz seçimi ile belirlemiş olacaksınız. Tarz seçiminden sonra dekorasyonda kullanacağınız eşya ve aksesuarlara geçebiliriz.

Bu aksesuarlar ve eşyalarda tarza uygun olarak belirlenmelidir ancak burada isterseniz misafirlerinizin daha rahat edeceği küçük oturma grupları ya da berjerler ile ev ortamı sağlayabilirsiniz.

Sıra dışı bir cafe dekorasyonu istiyorsanız oto aksesuarları ile yapılmış fikirlerden de yararlanabilirsiniz.

Unutmayın kendini rahat ve güvende hisseden müşteri cafenizin müdavimi olacaktır. Bu sebeple üst düzey ve ulaşılması zor mekânlar yerine daha rahat mekânlar oluşturmanız müşteri potansiyeli açısından da önem taşımaktadır.

Paletten cafe dekorasyon fikirleri isterseniz aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Cafeniz geniş bir alanda hizmet verecekse farklı tarzları da yansıtabilir. Bunun için cafede çeşitli köşeler de oluşturabilirsiniz. Modern çizgilerin hâkim olduğu bir bölüm olabileceği gibi şark köşesi ile daha geniş bir müşteri kitlesine hitap edebilirsiniz.

Cafe dekorasyonu için seçeceğiniz renkler de önemlidir. Eşyalar ve aksesuarlar ile uyumlu renklerin kullanılması müşterilerin dikkatini çekecektir.

Cafe dekorasyonu içerisinde kullanabileceğiniz araba lastiğinden oturak fikirleri için tıklayın.

Bu, sadece şıklık oluşturmaz aynı zamanda albeni yaratarak müşterilerin cafeye tekrar gelmesini sağlayacaktır. Geniş mekânlar için sıcak ve canlı renkler tercih etmek enerji seviyesini de yükseltecektir.

Cafe dekorasyonunda önemli bir ayrıntı da ışıklandırmadır. Özellikle geceleri de hizmet veren bir cafe düşünüyorsanız ışıklandırma daha da önem kazanacaktır. Işıklandırmada temel amaç ortamın insanı rahatsız etmeyecek bir aydınlığa kavuşması düşüncesidir.

Bu sebeple çok canlı ve farklı renklerdeki ışıklar yerine daha soft ve loş ışıkların tercih edilmesi doğru olacaktır.

Cafe duvar dekorasyonu

Cafe duvar dekorasyonu zemin ve eşya seçimi kadar önemlidir. Mekânda seçeceğiniz eşyaların niteliklerine, desen ve renklerine uygun olarak duvar dekorasyonu da yapmalısınız.

Sade bir mekânda çok canlı renklerle duvarları boyamak ve buralarda dikkati çeken aksesuarlar kullanmak doğru bir yöntem değildir. Duvar dekorasyonunda kullanılan renkler ve aksesuarlar da mekânın bütünü ile uyum içinde olması gerekir.

Cafe dekorasyonu örnekleri

Alperen Dernek

Türkçe öğretmeni, evli ve bir çocuk babasıyım. Hobi olarak ev dekorasyonu ve kendin yap projeleri ile ilgileniyorum. Dergilerden, sosyal medyadan ve yabancı sitelerden öğrendiğim yeni fikirleri siz değerli takipçilerim ile paylaşıyorum. Sitemi beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bana destek olabilirsiniz. 🙂

Yapılan Yorumlar

Fikirleriniz benim için önemli. Yazı hakkında yorumunuzu alabilir miyim?

İlginizi Çekebilir
Hızlı Boya

350 Profesyonel Boyacı İle 1 Günde Boya - Hizliboya.com

Bunlar da var!
Mobilya Çiziği Nasıl Giderilir?

Mobilya Çiziği Nasıl Giderilir?

15 Kasım 2016
6.574
Fayans Araları Nasıl Temizlenir?

Fayans Araları Nasıl Temizlenir?

30 Eylül 2016
3.746
Dekupaj Nasıl Yapılır?

Dekupaj Nasıl Yapılır?

14 Mart 2017
860
İpten Saksı Yapımı

İpten Saksı Yapımı

27 Temmuz 2015
3.643
Bereketli Ramazan Sofraları

Bereketli Ramazan Sofraları

21 Haziran 2015
1.199
Ahşap Ev Dekorasyonu Stili

Ahşap Ev Dekorasyonu Stili

20 Ağustos 2015
3.305
En İyi 22 Modern Salon Dekorasyonu

En İyi 22 Modern Salon Dekorasyonu

2 Ağustos 2015
6.517
İlhamveren Lake Mutfak Dolapları

İlhamveren Lake Mutfak Dolapları

31 Ağustos 2015
5.551