cafe-dis-dekorasyon-fikirleri
cafe-dis-dekorasyon-fikirleri

Her zaman ev dekorasyonu ile ilgili fikirler verdiğimizi biliyorsunuz. Bu sefer evlerin dışına çıktık ve cafe dekorasyonu fikirlerini sizler için hazırladık.

Cafe dekorasyon fikirleri

Cafe dekorasyonu çoğunlukla profesyonel yardım ile çözümlenmektedir. Cafe açmak isteyen kişiler her ne kadar iç dekorasyon konusunda uzmanlardan yardım alacak olsalar da ön bilgi edinmek ve amaçlarını belirlemek cafe dekorasyonu için önem taşımaktadır.

Öncelikle cafenize uygun sizi ve hizmetlerinizi yansıtacak bir tarz belirlemeniz gerekir. Bu tarz, klasik, modern, vintage vb. özelliklere sahip olabilir.

Cafe dekorasyonunun ana omurgasını bu tarz seçimi ile belirlemiş olacaksınız. Tarz seçiminden sonra dekorasyonda kullanacağınız eşya ve aksesuarlara geçebiliriz.

Bu aksesuarlar ve eşyalarda tarza uygun olarak belirlenmelidir ancak burada isterseniz misafirlerinizin daha rahat edeceği küçük oturma grupları ya da berjerler ile ev ortamı sağlayabilirsiniz.

Sıra dışı bir cafe dekorasyonu istiyorsanız oto aksesuarları ile yapılmış fikirlerden de yararlanabilirsiniz.

Unutmayın kendini rahat ve güvende hisseden müşteri cafenizin müdavimi olacaktır. Bu sebeple üst düzey ve ulaşılması zor mekânlar yerine daha rahat mekânlar oluşturmanız müşteri potansiyeli açısından da önem taşımaktadır.

Paletten cafe dekorasyon fikirleri isterseniz aşağıdaki videoyu izleyebilirsiniz.

Cafeniz geniş bir alanda hizmet verecekse farklı tarzları da yansıtabilir. Bunun için cafede çeşitli köşeler de oluşturabilirsiniz. Modern çizgilerin hâkim olduğu bir bölüm olabileceği gibi şark köşesi ile daha geniş bir müşteri kitlesine hitap edebilirsiniz.

Cafe dekorasyonu için seçeceğiniz renkler de önemlidir. Eşyalar ve aksesuarlar ile uyumlu renklerin kullanılması müşterilerin dikkatini çekecektir.

Cafe dekorasyonu içerisinde kullanabileceğiniz araba lastiğinden oturak fikirleri için tıklayın.

Bu, sadece şıklık oluşturmaz aynı zamanda albeni yaratarak müşterilerin cafeye tekrar gelmesini sağlayacaktır. Geniş mekânlar için sıcak ve canlı renkler tercih etmek enerji seviyesini de yükseltecektir.

Cafe dekorasyonunda önemli bir ayrıntı da ışıklandırmadır. Özellikle geceleri de hizmet veren bir cafe düşünüyorsanız ışıklandırma daha da önem kazanacaktır. Işıklandırmada temel amaç ortamın insanı rahatsız etmeyecek bir aydınlığa kavuşması düşüncesidir.

Bu sebeple çok canlı ve farklı renklerdeki ışıklar yerine daha soft ve loş ışıkların tercih edilmesi doğru olacaktır.

Cafe duvar dekorasyonu

Cafe duvar dekorasyonu zemin ve eşya seçimi kadar önemlidir. Mekânda seçeceğiniz eşyaların niteliklerine, desen ve renklerine uygun olarak duvar dekorasyonu da yapmalısınız.

Sade bir mekânda çok canlı renklerle duvarları boyamak ve buralarda dikkati çeken aksesuarlar kullanmak doğru bir yöntem değildir. Duvar dekorasyonunda kullanılan renkler ve aksesuarlar da mekânın bütünü ile uyum içinde olması gerekir.

Cafe dekorasyonu örnekleri

2 YORUMLAR

  1. Merhaba

    Düzcede yaşıyorum ve bir cafe açmak istiyorum bir arkadaşımla birlikte yalnız iç ve dış dekorları sadece hurdadan olmasını istiyorum cafenin adı HURDA CAFE olacak zaten bana yardımcı olursan çok sevinirim teşekkürler iyi günler
    Mustafa DEMİR 05558877972

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here