perde siparişi

Buzdolabı Yanı Dolap: Buzdolabı Boşluğu Tekerlekli RafBuzdolapları için tasarlanan alanları hepimiz biliriz, yalnız buzdolabı yanındaki boşluk çoğumuzun canını sıkar. Sizlere buzdolabı yanı boşluğu değerlendirme yani buzdolabı yanı dolap fikirlerini paylaşmak istedim.Sizlere ev dekorasyon fikirleri sunarken hem dekoratif hem de kullanışlı olacak fikirleri sunmaya gayret ediyorum. Çoğumuzun kolay kolay aklına gelmeyecek pratik fikirlerden biri olan buzdolabı boşluğunu değerlendirme fikrine bayılacaksınız.

Çünkü hem buzdolabı yanı boşluğunu en iyi şekilde değerlendirecek hem de oldukça kullanışlı günlük hayatta işinize çok yarayacak pratik bir ürün ortaya çıkaracaksınız. Buzdolabı yanı tekerlekli raylı dolap ve buzdolabı yanı kiler dolabı hanımların en çok aradıkları şeylerden. Peki buzdolaplarının yanında bulunan boşlukları nasıl değerlendirebileceksiniz? İşte detaylar!

İlginizi Çekebilir: Mutfak depolama çözümleri için bağlantıya tıklayın!Buzdolabı yanı tekerlekli raylı dolap yapımı

Adım adım yapacağımız işlemlerle buzdolabı yanındaki boşluğu değerlendirmenin önemli noktalarını göstereceğim. Bunun için bazı malzemelere ihtiyacımız var. Bunlar;

  • Marangozdan kolaylıkla kestireceğiniz parçalar
  • 2 adet tekerlek
  • Vidalar
  • Metre
  • Tornavida ve bazı araç gereçler.

1. Adım:

buzdolabı yanı boşluğu

Öncelikle buzdolabı yanındaki boşluğun ölçümünü yapıyoruz. Haliyle her evde bu oran buzdolabı ve ayrılan alan değiştiği için ölçerek işlem yapmada fayda var.

2. Adım:

buzdolabı yanı değerlendirme

Marangozdan hazırlamak istediğimiz raflı dolap için uygun ölçülerle tahta parçalarını temin ediyoruz. Burada ölçüler tamamen sizin istediğiniz şekildedir.Tabandan tavana kadar yani buzdolabı ölçüsünde yapabileceğiniz gibi daha küçük bir tasarım çıkarmak isterseniz de ona göre ölçü almanızda fayda var.

3. Adım:

buzdolabı yanı değerlendirme

Marangozdan temin ettiğimiz parçaları vidalarla birbirine monte ederek raflı dolabımızı hazırlamaya devam ediyoruz.

4. Adım:

buzdolabı yanına dolap

Raf sayısını tamamen ihtiyaçlarınıza göre ayarlamanızda fayda var. Kimimiz daha az raf isteyebilir ya da koyacağı kavanoz boyutları büyüktür o yüzden daha geniş bir raf alanına ihtiyaç duyabilir.
5. Adım:

buzdolabı yanına kiler dolabı

Marangoza hazırlattığımız kavanoz korumalıklarını da hazırladığımız deliklere takıyoruz. Kavanozların düşmesini bu şekilde engellemiş oluyoruz.

6. Adım:

buzdolabı yanına tekerlekli raf

Yapı marketlerden temin ettiğimiz 2 adet tekerleği de hazırlamış olduğumuz raf dolabının en altına orantılı bir şekilde monte ediyoruz.

Buzdolabı boşluğu değerlendirmek için adım adım ilerlediğimiz raflı dolabımız artık hazır. Kavanozları dizebilir, pratikliğinden artık yararlanabilirsiniz.

buzdolabı yanına kiler dolabı

Buradan baktığımızda sanki yan çevrilmiş bir çekmeceği andırıyor öyle değil mi?

Bir de kavanozların dizildiği görseli incelemenizi istiyorum.

İlginizi Çekebilir: Mutfak düzenleme fikirleri için bağlantıya tıklayın!

buzdolabı yanı boşluğu değerlendirme

Böylelikle buzdolabının yanında oluşan boşlu değerlendirilmiş oldu.

Üyemizden gelen buzdolabı yanı tekerlekli raf yapılışı

Bugün sizlere daha önce yazmış olduğum bir kendin yap dekorasyon fikrinden esinlenen değerli takipçimiz Yusuf Akdoğan’ın buzdolabı yanı değerlendirme fikri ile karşınızdayım. Buzdolabı yanı tekerlekli raf yapımı için daha önce aşağıdaki içeriği oluşturmuştum.

Öncelikle Yusuf Bey’in çalışmasına hayran olduğumu belirtmek isterim. Gerçekten el emeği göz nuru bir iş çıkartmış. Peki, buzdolabı yanı değerlendirme fikrini nasıl hayata geçirdiğine birlikte göz atalım.

Yusuf Bey, çalışmaya karar vermeden önce neden böyle bir ürün tasarlama gereksinimi duyduğunu bize şu sözlerle ifade etti: “Evde tahmin edemeyeceğim ne kadar kavanoz ve ıvır zıvır şey varsa bir yere toplamak istiyorum.”

İşte fikrin hayata geçmesi tamamen ihtiyaçtan doğmuş ve buzdolabı yanının mutfakta gerçekten bir şeyleri toparlamak için ideal bir yer olduğuna karar vermiş. Peki, bu güzel fikri nasıl hayata geçirmiş?

Takdir edersiniz ki kendin yap fikrine başlamadan önce mutlaka gerekli malzemeler ortaya çıkarılmalı ve ona göre bir plan çizilmeli. Daha önce kaleme aldığım buzdolabı yanı boşluğu değerlendirmenin pratik yolu ile hangi malzemeler gerekiyor birlikte bakmıştık. Yusuf Bey de bu yazıdan esinlenerek malzemelerini hazırlamış.

Yusuf Bey’in hazırladığını malzemeler arasında kullanacağı tahta parçaları, tekerlekler, raylar, vidalar, kaplama kağıtları, metre ve diğer gereçler yer alıyor.

Şunu belirtmeliyim Yusuf Bey, benim hazırladığım buzdolabı yanı değerlendirme çalışmamdan çok daha detaylı çok daha harika bir ürün ortaya çıkarmış. Özellikle mutfak rengine uygun beyaz ahşap malzeme kullanmış ve dahası da bununla yetinmeyip mutfak dekorasyonuna uygun bir şekilde tasarladığı ürünü kaplamış.

Yusuf Bey, epey vaktini harcamış bu ürün için ama özellikle ray ve tekerlek sistemini daha da geliştirdiği için benim konumda paylaştığımdan çok daha gelişmiş bir ürün tasarlamış.

Yusuf Bey, çalışma sonunda evde ne kadar kavanoz, ıvır-zıvır eşya varsa bir yerde toplamanın güzel olduğunu belirtmiş. Sizler de buzdolabı yanı değerlendirme fikrini belli bir vakit harcayarak yapabilirsiniz.

Biraz ustalık biraz el becerisi ile bir gününüzü ayıracağınız bu güzel ve kullanışlı ürünü sizler de tasarlayabilirsiniz. Yusuf Bey’in çalışmasını galeride topladım aşağıdaki galerideki resimlere tıklayarak çalışmayı net bir şekilde görebilirsiniz.

Yusuf Akdoğan Bey’i tebrik ediyorum hem bu güzel ürünü el becerisini kullanarak tasarladığı için hem de Dekordiyon.com ailesi ile kendin yap projesini paylaştığı için.

Sizler de kendin yap kategorisinde yayınlayacağımız ürünleri bizlerle paylaşabilirsiniz.

Buzdolabı yanı değerlendirme fikri

Resimleri görüntülemek için üzerine tıklayınız.

Sizler de bize evi tasarruflu kullanacak fikir ve önerileri yorum alanından ulaştırabilirsiniz. Evi tasarruflu ve pratik bir şekilde kullanacağımız daha farklı ev dekorasyon fikirlerinde görüşmek üzere…

MUTLAKA OKUYUN:  Eski Merdivenler ile Neler Yapılır? (+60 Orijinal Fikir)


Abone ol
Bildir
guest
11 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin


11
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x