perde siparişi


Buzdolabı Yanı Boşluğu Değerlendirme

Buzdolapları için tasarlanan alanları hepimiz biliriz, yalnız buzdolabı yanındaki boşluk çoğumuzun canını sıkar. Sizlere buzdolabı yanı boşluğu değerlendirme yani buzdolabı yanı dolap fikirlerini paylaşmak istedim.Sizlere ev dekorasyon fikirleri sunarken hem dekoratif hem de kullanışlı olacak fikirleri sunmaya gayret ediyorum. Çoğumuzun kolay kolay aklına gelmeyecek pratik fikirlerden biri olan buzdolabı boşluğunu değerlendirme fikrine bayılacaksınız.

Çünkü hem buzdolabı yanı boşluğunu en iyi şekilde değerlendirecek hem de oldukça kullanışlı günlük hayatta işinize çok yarayacak pratik bir ürün ortaya çıkaracaksınız. Buzdolabı yanı rafı ve buzdolabı yanı kiler dolabı hanımların en çok aradıkları şeylerden. Peki buzdolaplarının yanında bulunan boşlukları nasıl değerlendirebileceksiniz? İşte detaylar!

MUTLAKA OKUYUN:  Ağaç Dallarından Saksı Nasıl Yapılır?

Buzdolabı yanı boşluğu yan tekerlekli dolap yapımı

Adım adım yapacağımız işlemlerle buzdolabı yanındaki boşluğu değerlendirmenin önemli noktalarını göstereceğim. Bunun için bazı malzemelere ihtiyacımız var. Bunlar;

  • Marangozdan kolaylıkla kestireceğiniz parçalar
  • 2 adet tekerlek
  • Vidalar
  • Metre
  • Tornavida ve bazı araç gereçler.

1. Adım:

buzdolabı yanı boşluğu

Öncelikle buzdolabı yanındaki boşluğun ölçümünü yapıyoruz. Haliyle her evde bu oran buzdolabı ve ayrılan alan değiştiği için ölçerek işlem yapmada fayda var.2. Adım:

buzdolabı yanı değerlendirme

Marangozdan hazırlamak istediğimiz raflı dolap için uygun ölçülerle tahta parçalarını temin ediyoruz. Burada ölçüler tamamen sizin istediğiniz şekildedir.

MUTLAKA OKUYUN:  Fincandan Dökülen Çiçek Şelalesi Yapılışı(Videolu)

Tabandan tavana kadar yani buzdolabı ölçüsünde yapabileceğiniz gibi daha küçük bir tasarım çıkarmak isterseniz de ona göre ölçü almanızda fayda var.

3. Adım:

buzdolabı yanı değerlendirme

Marangozdan temin ettiğimiz parçaları vidalarla birbirine monte ederek raflı dolabımızı hazırlamaya devam ediyoruz.

4. Adım:

buzdolabı yanına dolap

Raf sayısını tamamen ihtiyaçlarınıza göre ayarlamanızda fayda var. Kimimiz daha az raf isteyebilir ya da koyacağı kavanoz boyutları büyüktür o yüzden daha geniş bir raf alanına ihtiyaç duyabilir.

5. Adım:

buzdolabı yanına kiler dolabı

Marangoza hazırlattığımız kavanoz korumalıklarını da hazırladığımız deliklere takıyoruz. Kavanozların düşmesini bu şekilde engellemiş oluyoruz.6. Adım:

buzdolabı yanına tekerlekli raf

Yapı marketlerden temin ettiğimiz 2 adet tekerleği de hazırlamış olduğumuz raf dolabının en altına orantılı bir şekilde monte ediyoruz.

MUTLAKA OKUYUN:  Dekoratif Tabak Yapımı için Eğlenceli +3 Adım

Buzdolabı boşluğu değerlendirmek için adım adım ilerlediğimiz raflı dolabımız artık hazır. Kavanozları dizebilir, pratikliğinden artık yararlanabilirsiniz.

buzdolabı yanına kiler dolabı

Buradan baktığımızda sanki yan çevrilmiş bir çekmeceği andırıyor öyle değil mi?

Bir de kavanozların dizildiği görseli incelemenizi istiyorum.

buzdolabı yanı boşluğu değerlendirme

Böylelikle buzdolabının yanında oluşan boşlu değerlendirilmiş oldu. Sizler de bize evi tasarruflu kullanacak fikir ve önerileri yorum alanından ulaştırabilirsiniz. Evi tasarruflu ve pratik bir şekilde kullanacağımız daha farklı ev dekorasyon fikirlerinde görüşmek üzere…Abone ol
Bildir
guest
10 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
10
0
Düşünceleriniz kıymetli, yazıyı yorumlar mısınız?x
()
x