Brita Sürahi Kullanımı, Fiyatı ve Kullanıcı Yorumları 2023


Brita sürahi kullanımı pratik olan ve kullanıcılara temiz ve kaliteli su ulaştırmak için tasarlanmış bir üründür. Brita su arıtıcı, şebeke sularının sağlığa zararlı olmasını ön görerek kaliteli su tüketilmesini hedefler. Kullanımı oldukça pratik olan cihazın içerisinde yer alan filtreler sayesinde şebeke sularının zararlı etkilerini en aza indirmek için faydalı bir kullanım olanağı sunar.


YouTube video


Brita Sürahi Nasıl Kullanılır?

Brita Sürahi Kullanımı, Fiyatı ve Kullanıcı Yorumları 2023
Brita nasıl kullanılır?

Brita su arıtıcısı nasıl kullanılır dendiğinde oldukça pratik olması ön planda olup;

 • Brita akıllı sürahi pratik yapısı ve kompakt bir tasarıma sahiptir.
 • Temiz olan sürahi suyla doldurulur.
 • İç hazneyi sürahiye yerleştirin ve sağlam olması için bastırın
 • İlk iki dolumda suyu kullanmayın
 • 3. Dolumda suyu temiz ve kaliteli bir şekilde kullanabilirsiniz.
 • 100 litreye yakın su arıtma kapasitesine sahiptir.
 • 4 hafta filtre kullanımı sonrasında filtreyi değiştirmeniz önerilir.

Brita su artıcı göstergesi nasıl çalışır konusunda filtreler hakkında bilgi veren yapıdadır ve içerisindeki su hakkında bilgi verir cevaplarını bulabiliriz.

Çamaşır suyu lekesi nasıl çıkar, merak edenler için…

Brita Sürahi Kullanıcı Yorumları

Brita Sürahi Kullanımı, Fiyatı ve Kullanıcı Yorumları 2023
Brita kullanıcı yorumları

Brita sürahi kullanımı oldukça pratik ve faydalı olmasından tüketicilerin beğenini kazanan bir cihazdır. Brita su arıtıcı kullanıcı yorumları arasında;

 • Kaliteli ve temiz suya ulaştıkları
 • Renk seçenekleri olmasından mutfaklara uyum sağladığı
 • Geniş haznesi ve dayanıklı yapısı sayesinde uzun ömürlü kullanım olanağı sunması
 • Uygun fiyatlarla piyasada yer alan kaliteli bir cihaz olması yer alır.

Brita Sürahi Fiyatları

Brita Sürahi Kullanımı, Fiyatı ve Kullanıcı Yorumları 2023
Brita fiyatları

Brita su arıtıcı fiyatları bakımından sunduğu hizmete göre oldukça uygun maliyetlerle piyasada yer alır. Öyle ki sunduğu suların kaliteli ve temiz olması yanı sıra uzun ömürlü bir kullanım olanağı sunar. Piyasada satılan ortalama Brita su arıtıcı fiyatı 300₺ ile 500₺ arasında satıcılara göre farklılık gösterir.


Brita sürahi filtresi en ucuz şekilde kullanıcılara ulaşırken filtrelerin uzun ömürlü kullanımları mevcut olmasından maliyet avantajları sunar.

Brita Sürahi ModelleriFiyatı
Brita Aluna Cool 2 Filtreli Su Arıtma270₺
Brita Aluna XL Filtreli Su Arıtma320₺
Brita Marella Cool Filtreli Su Arıtma400₺
Brita XL Mavi Filtreli Su Arıtma500₺

Güncel fiyatları öğrenmek için tıklayın!

Sıkça Sorulan Sorular

Brita sürahi filtresi ne kadar kullanılır?

Brita su arıtıcı filtresi ne kadar kullanılır sorusu tüm kullanıcıların merak konusudur. Uzun ömürlü kullanım olanağı sunan filtreler 4 haftaya kadar kullanılabilme özelliğine sahiptir. 4 hafta sonunda mutlaka yenisi ile değiştirilmesi önerilir. Günlük ortalama 3 litre su arıtma kapasitesine sahip olan filtrelerden geçen sular içmeye hazır hale gelirler. Filtrelerin performansları cihaz üzerinde yer alan göstergelerden kolay bir şekilde takip edilebilir.

Brita sürahi filtresi nasıl temizlenir?

Brita sürahi filtresi nasıl temizlenir dendiğinde oldukça pratik olduğu söylenebilir. Ortalama 4 hafta sonunda değiştirilmesi gereken filtrelerin bu süre içerisinde temizlenmesi oldukça kolaydır. Brita su arıtıcı filtresi kullanıldıktan sonra temizlenebilmesi için bulaşık makinasına atılabilir ya da alternatif olarak bulaşık deterjanı kullanılarak elde yıkanması da mümkündür. Yeniden kullanılabilen ve dönüştürülmesi kolay bir ürün olarak kullanıcılara pratik ve keyifli kullanım olanağı sunar.

Brita sürahi sağlıklı mı?

Brita su arıtıcı sağlıklı mı diye tüm arıtma işlemi yapan kullanıcılar merak ederler. Brita su arıtıcısı pet şişelerdeki sulara göre çevreci bir cihazdır. Yumuşak içimli ve kaliteli suya ulaşılmasını sağlayan cihaz aynı zamanda bu sularla hazırlanan yiyeceklerin daha lezzetli olmasını sağlayacaktır. Brita sürahi kullananlar şebeke sularının etkilerinden arındıklarını ve kaliteli, temiz, yumuşak içimli ve sağlıklı suya ulaştıklarını söylemektedirler.

BRITA sürahi filtresi kaç kullanımlık?

BRITA su filtreleri, sudaki çeşitli katkı maddelerini ve kirleticilerini azaltmayı amaçlar. Filtreler, sudaki klor, mürekkep, bakteriler ve diğer kirleticileri azaltarak suyun tadını ve kokusunu iyileştirir. Ancak, BRITA filtreleri tüm kirleticileri tamamen çıkarmaz ve suyun kimyasal yapısını tamamen değiştirmez. BRITA filtrelerinin sudaki kirleticileri ne kadar azaltabileceği, filtrenin türüne, su kaynağına ve filtrenin ne kadar sık değiştirildiğine bağlıdır.

BRITA sürahi filtresi kaç kullanımlık?

BRITA sürahi filtrelerinin ne kadar sık değiştirilmesi gerektiği, filtrenin türüne ve su kaynağına göre değişebilir. Önerilen değiştirme sıklığı, filtrenin üzerinde yer alan talimatlara göre değişir. Genellikle, BRITA sürahi filtreleri 4-6 hafta arasında değiştirilmelidir. Ancak, su kaynağının kalitesi ve filtrenin kullanım sıklığı gibi faktörler de dikkate alınmalıdır. Eğer su kaynağı çok kirli ise veya filtre çok sık kullanılıyorsa, filtre daha sık değiştirilmelidir. Ayrıca, filtrenin nasıl kullanıldığı da önemlidir. Eğer filtre doğru şekilde kullanılmıyorsa, filtrenin etkinliği azalabilir ve daha sık değiştirilmesi gerekebilir.

Yorum yapın