Briket ile Yapabileceğiz 17 Akıl Almaz Dekorasyon Fikri

0
1755

Briket ya da halk arasında piriket olarak adlandırılan ve inşaatta kullanılan bu beton tuğlalar ile nasıl dekorasyon yapılabilir ki soruları aklınıza gelse de bu yazımda briketlerden harika dekorasyon fikirleri çıktığına bizzat şahit olacaksınız.(briket nedir?)

Briket ile yapabileceğiniz 17 akıl almaz dekorasyon fikri ile sizleri baş başa bırakmadan önce briket ile neler yapılabileceği hakkında size kısa kısa bilgiler vermek istiyorum:

1. Doğal görünümlü komodin

briket-ile-yapabilecegiz-17-akil-almaz-dekorasyon-fikri-3

Yatağınızın baş ucunda briketle hazırladığınız dekoratif ve doğal komodin olsa fena mı olur? Hakikaten hem görünümü hem de kullanışlı gözleri ile benim beğenimi kazandı, ya sizin?

2. Briket ile TV ünitesi tasarımı

briket-ile-yapabilecegiz-17-akil-almaz-dekorasyon-fikri-2

Televizyonunuz var ancak henüz TV üniteniz yoksa size briketler yardımcı olabilir. Marangoza kestireceğiniz tahta levhaların arasına konumlandıracağınız briketlerle kendinize dekoratif ve doğal görünümlü bir TV ünitesi yapabilirsiniz.

3. Briketli giyinme odası

briket-ile-yapabilecegiz-17-akil-almaz-dekorasyon-fikri-16

Briketlerin hem kullanışlı hem de dekoratif bir görünüm oluşturması hemen hemen her yerde kullanılabilitesini artırıyor. Benim çok beğendiğim tasarımlar arasında yerini almış durumda.

4. Briket ile kanepe yapımı

briket-ile-yapabilecegiz-17-akil-almaz-dekorasyon-fikri-10

Evde kendinize oturacak bir köşe yapma niyetiniz varsa briketlerden faydalanabilirsiniz. Nasıl mı? Briketleri zemine yerleştirerek bir alan oluşturabilir. Üzerine de yumuşak bir minderle harika bir divan yapabilirsiniz. Ayrıca briketin boşluklarını da ayakkabı, terlik ya da başka eşyalarla depolama alanı olarak kullanabilirsiniz.

5) Briket ile yapılmış kütüphane ya da kitaplık

briket-ile-yapabilecegiz-17-akil-almaz-dekorasyon-fikri-9

Kitap okumaya çok seviyor ancak kitaplarınıza bir türlü yer bulamıyorsanız briketlerden yararlanarak bir kitaplık oluşturabilirsiniz. Oluşturacağınız kitaplık ile kitaplarınızı muhafaza edebilir. Hem doğal hem de kullanışlı yapısıyla briketleri değerlendirebilirsiniz.

Sizler için sunduğum briket ile dekorasyon fikirleri bunlarla tabii ki sınırlı değil. Daha bir çok dekorasyon fikri galeride sizleri bekliyor. Özellikle öğrenci evlerine ya da bekar evlerine tavsiye ettiğim briket ile daha farklı dekorasyon fikirleri çıkarmak mümkün. Bu durum sizin hayal gücünüzle sınırlı desem yanlış söylememiş olurum sanırım. Lafı uzatmadan sizleri briket ile yapabileceğiniz 17 akıl almaz dekorasyon fikri galerisi ile baş başa bırakayım 🙂

Tıpkı briket ile yapılan dekorasyon fikirleri gibi elbise askısı ile yaratıcı fikirler konumu da çok beğeneceğinizi düşünüyorum. Bu konuda da evde gerçekten kullanışlı fikirler elde etmeniz mümkün.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here